[Sclavinia] Ukradziono dziesięć butelek kukulicy [ZOBACZ ARTYKUŁ!]

0Nmk64Ck.jpg

W
ieczorem 20.07.2018 w okolicach godziny 20.00 ukradziono z eldorackich piwnic, należących do zarządcy miasta i Konsulatu Sclavinii, dziesięć butelek słynnej kukulicy, która produkowana jest z odchodów i wyplujek pewnego ptaszka - kukuła tropicańskiego, zwanego czarnoleskim. Sprawcy nie są jeszcze znani, wszczęto dochodzenie w tej sprawie.

Strażnik pilnujący starych kanałów i piwnic miasta Eldorat został przesłuchany. W trakcie rabunku miał on piętnastominutową przerwę, w której zawsze zostawiał drzwi do piwnic zamknięte na kilka spustów. Niestety, jak mówi ze swoich wspomnień, został uderzony jakimś ciężkim przedmiotem w głowę przy zakładaniu pierwszej kłódki na olbrzymie, drewniane i zakurzone wrota.

Prawdopodobnie wtedy złodzieje wyważyli drzwi i weszli do środka, zabierając ze sobą cenny trunek oraz uciekając z miejsca zdarzenia. Jest to wielka strata dla miasta, ponieważ była to 1/10 zbioru bimbru w całym Eldoracie, a wyśmienity napój produkowany jest legalnie tylko i wyłącznie w Czarnolesie. I to w niedużych ilościach!

Przesłuchiwane są jeszcze osoby znajdujące się w pobliżu, m.in. właściciele i sprzedawcy w sklepach, handlarze na targach, rolnicy. Jedyne co zostawili bandyci, to niewielki znak na bramie do piwnicy. Przedstawia on dziwną czapkę z ptasim piórem, najprawdopodobniej pawim. Również sprawdza się osoby hodujące pawie i noszące czapki z takim popularnym wzorem czy nawet z prawdziwymi, pawimi piórkami.

Zarządca Eldoratu i władze Konsulatu wierzą, że przestępcy tak czy siak się znajdą: podążanie za odorem wydzielanym z niedokręconych butli kukulicy może nie jest odpowiednim pomysłem, ale przeszukiwanie domów na przedmieściach jest opłacalne, gdyż właśnie tam ukrywają się największe zbiry miejscowości i są tam różnorakie magazyny.

Bądźmy w dobrej nadziei, że kukulica zostanie zwrócona!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 510,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Erik Otton von Hohenburg, Albert Jan Maat von Hippogriff, Krzysztof Czuguł-Chan, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Incisive, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Stanisław Mostowicki, Severin von Verwaltung, Adam Jerzy Piastowski, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Helwetyk Romański
Ale że Eldorat ma właściciela…?
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Źle spojrzałem. Powinien być zarządca:
Arsacjusz Arped (AF905)
zarządca miasta
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Jestem zaprawdę zniesmaczony tym haniebnym czynem!
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Na ile szacuje się straty?
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Straty zostaną oszacoeane
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Cóż za niegodziwość, by tak zacny trunek bezprawnie przywłaszczyć!
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Hłe, hłe, hłe, ha, ha, widzieliście ten ciemny błysk z okolicy badyl mi w rękawie buja? Hłe, hep!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Sądzę, że trafiłem na pewien ślad zwracania kukulicy.

de2bcb15ee_482crop.jpg
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
@AJCartonwhisky Wypróbujemy, choć po świętach zostało trochę takich kolorowych papierków...
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.