Komunikat prasowy Rządu #2 — 1 lipca
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9HT5tL0y.png
Srebrny Róg, 1 lipca 2018 roku


Dzień dobry,

Zapraszam do lektury drugiego wydania komunikatów Rządowych.


 • Już jutro wchodzi w życie Ustawa o promocji płodności. Po jej podpisie przez JKMość oraz publikacji w Dzienniku Praw, mieliśmy okres siedmiodniowego vacatio legis. Już w poniedziałek, 2 lipca, przepisy Ustawy wejdą w życie.

  Czekać niestety trzeba na wdrożenie interaktywnego poradnika oraz zmiany w wysokości tantiem i dotacji dla najmłodszych obywateli. Z uwagi na nawał prac w NIA, implementacją wspomnianych przepisów zajmą się podmioty prywatne.

  Od jutra już jednak można korzystać z możliwości uzyskania dość wysokich dotacji rządowych za każdego "ściągniętego" do Sarmacji obywatela. W życie wchodzą też przepisy o Radzie Konsultacyjnej przy Jego Książęcej Mości czy nowym systemie doraźnych mentorów.

  O wdrożeniu przepisów będziemy informowali wkrótce. Na ten moment zalecamy zapoznanie się ze szczegółami ustawy w tym miejscu.


 • Nie weszła natomiast, i już nie wejdzie w życie, Ustawa konstytucyjna o wyborze Kanclerza przez Sejm. Dosłownie kilkoma głosami, Sarmaci opowiedzieli się za pozostawieniem obecnych przepisów bez zmian.

  Oznacza to, iż kadencja obecnego Kanclerza, według planów, powinna zakończyć się w okolicach 11 października. Wcześniej jednak czekają nas wybory parlamentarne — kadencja Sejmu kończy się 5 sierpnia. Na ten moment ciężko przewidzieć jak będą wyglądały kolejne wybory jeżeli chodzi o obsadzenie dwóch wspomnianych organów. Jak do tej pory, mimo różnicy w długości trwania kadencji, głosowania z różnych powodów się pokrywały. Czy będzie tak i tym razem, ciężko na ten moment powiedzieć.


 • Forum Centralne wzbogaciło się ostatnio o nową rangę oraz papiery urzędowe Rady Nauki. Pracę graficzną oraz implementację wykonał JKW Helwetyk Romański.


 • Powołano dwóch pracowników SOBOS. Z dniem 29 czerwca MSW w Ośrodku zatrudnił dwóch kandydatów, którzy dokonali zgłoszenia na ogłoszenie o naborze.

  Nowymi pracownikami SOBOSu zostali Michał Franciszek Lisewicz oraz Erik Hoch.


 • Rada Ministrów pracuje obecnie nad reformą funkcjonowania Poczty Baridajskiej i zasadami emisji znaczków pocztowych. O postępach oraz ogólnych założeniach będziemy informowali wkrótce, kiedy projekt ustawy nabierze pełniejszych kształtów.


 • Pozostając w temacie znaczków — Poczta Baridajska dokonała w tym tygodniu emisji dwóch znaczków.

  Pierwszy z nich, to 16 rocznica powstania Baridasu. Drugi, to Primero Aniversario del Distrito de Tropicana, wyemitowany z okazji rocznicy Tropicany.

  Autorem obu projektów graficznych jest JKW Romański.


 • Sarmacja dokonała zgłoszenia własnego utworu w konkursie Our Sound 2018 odbywającego się w Suderlandzie.

  Być może konkurs ten nie cieszy się zbytnią popularnością w Sarmacji, jednakże z uwagi na inne odczucia na ten temat zagranicą oraz wiadomość prywatną od Wielmożnego van der Icea, zdecydowałem się trochę pomóc w małym impasie dotyczącym braku rozstrzygnięcia co do sarmackiej propozycji na konkurs, wybierając propozycję popieraną przez symboliczną grupę naszych pasjonatów zabawy.

  Piosenką reprezentującą Sarmację stał się więc utwór autorstwa naszego obywatela, co jest punktem wyróżniającym się na tle propozycji zagranicznych. Kawałek napisany przez Sławetnego Incisive to Lekcja historii sarmackiej.

  Życzymy naszemu reprezentantowi powodzenia i szczęścia.
  Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. Bonus znajduje się tutaj.  /—/ Konrad J. Arped-Friedman

  KANCLERZ
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 127,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Apolinary Montserrat, Albert Jan Maat von Hippogriff, Erik Otton von Hohenburg, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Helwetyk Romański, Stanisław Mostowicki, Laurẽt Gedeon I, Cudzoziemiec 1, Bartłomiej Czapka, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Albert Felimi-Liderski, Aaron Ramsey.
Komentarze
Erik Otton von Hohenburg
Dziękuję za zaufanie do mojej skromnej osoby
Odpowiedz Permalink
Stanisław Mostowicki
Również Przyłączam się do życzeń dla naszego reprezentanta, powodzenia!
Permalink
Cudzoziemiec 1
Co do referendum--nie za bardzo mogę się odnieść. Ale osobiście cieszy mnie to że większość Sarmatów opowiedziała się za wyborem Kanclerza przez obywateli.
Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
@HochErik do SOBOS?
Ja też bardzo dziękuję :-)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
To niesamowite jak niewiele głosów zabrakło, by zmiana weszła w życie. Szkoda.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.