Kuryer Koronny 7/2018

GLmivVDv.png

Może to nie jest akademicki kwadrans, bo opóźnienie w publikacji jest większe, ale w końcu jest i Kuryer Koronny. Możliwe, że jestem winny, ale dzisiejsze wydanie jest zasługą mojej pracy i zdecydowanej motywacji ze strony namiestnika prowincji, który zdecydowanie zmotywował mnie do pośpieszenia się propozycją elitarnej i prestiżowej wycieczki do lochów Gwardii Pirackiej. Dlatego, bez przedłużania, rozpocznijmy Kuryera!

Polityka

Dnia 24 czerwca powołany został nowy burmistrz Książęcego Miasta Grodzisk, Sławetny Alfred Fabian von Tehen-Dżek. Redakcja Trybuny Diuków, życzy jak największych sukcesów oraz wielu udanych pomysłów. Niech Grodziska narracja upiększa to piękne miejsce jak tylko może i wzniesie je na wyżyny.

Z pewnym opóźnieniem, ale jednak otrzymaliśmy również informację o tym, że zostały pobrane podatki prowincjonalne. Część z nich prawdopodobnie zostanie przekazana na dotację dla nowego mieszkańca naszej pięknej prowincji WO Leviu Baicç. Niestety, nadal nie wiemy jaka kwota zasiliła skarbiec prowincji.

Społeczeństwo i kultura

Już od jakiegoś czasu trwają zapisy do Starosarmackiej edycji Miesiaca z Lennem, jednak jak widać, chętnych nie widać. A szkoda. Liczyliśmy na znaczne ożywienie starosarmackiej narracji lennej, a tutaj klops i nie ma nic. Dlatego, namiestnik zmienił nieco formę, od teraz nie trzeba się zapisywać bezpośrednio w wątku, a jedynie przekazać informację o udziale przez Pocztę Konną do namiestnika - tuż przed publikacją pierwszego artykułu. Liczymy, że ktoś się jednak skusi.

Zakończyła się również budowa Wienskodromu. Pewnie niedługo ktoś stanie za sterami tej wielkiej maszyny i pokieruje Gellońskimi Pustkowiami kierując kolejny region ku świetności i chwalę. Szczerze zazdroszczę temu szczęściarzowi, który zostanie powołany na kierowcę machiny.

Burmistrz miasta Harz natomiast pokazuje swoje miasto z bardzo dobrej strony. Artykuł inicjujący przedstawia miasto z bardzo dobrej strony i warto wyczekiwać kolejnych informacji dotyczących lokalnych działań. Dzisiaj natomiast (29 czerwca) wytyczona została dzielnica miasta, która nazwana została Vaduz. Liczymy, że przyczyni się to do rozwoju narracji miejskiej.

Sport

Piraci z Tropicany zakończyli sezon w SLP pięknym zwycięstwem 5:0 nad Zenitem. Czterech zawodników opuściło drużynę, a sama spadła do rozgrywek drugiej klasy. Cóż, nie zawsze można mieć wszystko, jednak z pewnością drużyna Piratów pierwszej klasy nie odpuści i zawalczy o powrót do swojej ligi, a nawet wyżej.

CKS Grabarnia Grodzisk postawiła autobus w bramce i zremisowała z Synami 0:0. Być może była to dobra strategia, jednak opłacona została 3 żółtymi i jedną czerwoną kartką. Dobrze, że to koniec sezonu, a drużyna Grabiarni grała w osłabieniu jedynie jeden mecz. Oczywiście, czekamy również na relację z tego ostatniego spotkania!

FC Grodzisk również sobie dobrze radzą. 14 zawodników [urlhttp://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=534&t=21431]zwiększyło[/url] swoje umiejętności na boisku, jeden niestety cofnął się w rozwoju. A takie zachowania trener tępi. Zawodnik został dyscyplinarnie zwolniony - chociaż i tak planował koniec kariery. Pewnie już nie znajdzie posady w żadnej drużynie. Drużyna Grodziszczan zakończyła remisem z Vienna FC, hegemonem trzeciej klasy 2 sezony temu. Drużyna remisując pozwoliła rywalom na awans (chyba).

Sezon był również całkiem niezły dla zawodników Powagi Czarnolas. Żaden z zawodników nie cofnął się w rozwoju, co jest zdecydowanym plusem. Niestety, nie udało się utrzymać w Ekstraklasie i zmagania Powagi będziemy oglądać już tylko w pierwszej klasie, jednak nadal liczymy na ogień w grach Czarnolesian. Niech Powaga ma w opiece drużynę naszą i waszą.

O drużynie Aniołów również pamiętamy. Bardzo dobra drużyna, z bardzo dużym progresem. Zakończenie ligi na trzecim miejscu w Ekstraklasie tylko pokazuje, że ta drużyna jeszcze nie jedno pokazała i nie jedno pokaże. Sezon zakończyli zwycięstwem 4:2 nad Bykami, natomiast kolejne zmagania czekają drużynę niedługo - gdyż została zaproszona na zmagania o puchar Króla Teutonii. Pierwszy mecz już mają za sobą 2:0 z Hrabiami to jak najbardziej przyzwoity wynik jak na zdobywców Pucharu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej.

Słowem zakończenia. Zakończenia są nudne. Dlatego wystarczą cztery zdania :). Dziękuję za uwagę.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Peter West, Leviu Baicç, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Serduszka
6 408,00 lt
Ten artykuł lubią: Peter West, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Krzysztof Czuguł-Chan, Helwetyk Romański, Bartłomiej Czapka, Leviu Baicç, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Aaron Ramsey, Jarosław Wawrzyniak.
Komentarze
Peter West
Zapraszam do Harzu!
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Interesujące!
Odpowiedz Permalink
Leviu Baicç
Miło być wspomnianym w Kurierze. :)
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Racja, że później zawiadomiłem o zebraniu podatków :-)

Prawda jest taka, że o ile się nie mylę, nie pobrałem podatków i opłat od jednej osoby, do której później nie dotarłem (już nie wiedziałem kto to jest). Ale trudno...


Aczkolwiek chyba jeszcze trochę zostanie po dotacji dla Leviu Baicça :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.