Komunikat prasowy Rządu #1 — 23 czerwca
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9HT5tL0y.png
Srebrny Róg, 23 czerwca 2018 roku


Szanowni Państwo,

Przedstawiamy garść komunikatów wystosowanych przez Rząd. Są to informacje z najbliższej przeszłości i kilka ogłoszeń. W miarę możliwości chcielibyśmy w krótkich słowach podsumowywać w ten sposób naszą pracę, wydając artykuły co tydzień bądź dwa. Póki co, zapraszam do wydania pierwszego.


 • Dnia 17 czerwca Kanclerz wygłosił exposé na nową, VI kadencję.

  Główne założenia Rady Ministrów na nadchodzące miesiące to kontynuacja akcji BOCIEK oraz egzekucja przepisów zawartych w przygotowanej przez Rząd Ustawie o promocji płodności. Oprócz tego, w przemówieniu nakreślono plany uregulowania emisji znaczków przez Pocztę Baridajską, zmianę sposobu wynagrodzenia urzędników państwowych czy wsparcie dla projektu powrotu do poprzedniego modelu wyboru Kanclerza przez Sejm. Pozostałe plany to chociażby kontynuację przyznawania Nagrody Śmiechu czy plany konsolidacji wydawnictw prasowych.

  Całość przemówienia programowego znajduje się w tym miejscu.


 • Jego Książęca Mość powołał nowy Rząd. Znaleźli się w niej ministrowie z poprzedniej kadencji — JO Laurencjusz Ma Hi at Atera, kontynuując pracę Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Wielmożny Kristian Arped, który oprócz dotychczasowej posady Podkanclerzego, zyskał resort Nauki. Do składu RM dołączył natomiast JO Markus Apred jako Minister Sprawiedliwości oraz, powołany w późniejszym terminie, Sławetny Albert Jan Maat jako Minister Edukacji Narodowej.

  Oprócz tego, Kanclerz powołał na stanowiska Sekretarza Stanu w Kancelarii Rady Ministrów, JKW Helwetyka Romańskiego. Zajmie się On głównie funkcją bezpośredniego doradcy szefa Rządu, w zakresie długofalowej polityki gabinetu.


 • Królestwo Hasselandu zyskało już swoje działy w Dzienniku Praw. Po ustaleniach między Rządem a władzami Królestwa dotyczących kwestii dostosowania DP i jego kategorii do potrzeb prowincji, NIA z pomocą JKW H. Romańskiego, zajęło się implementacją zmian w systemie.


 • Rząd, na wniosek Namiestnika Starosarmacji, podjął jednogłośnie uchwałę w sprawie lokacji na terenie STS nowego miasta systemowego — Harz.

  Wykonaniem uchwały zajęli się Radcy Naczelnej Izby Architektury. Pierwszym Burmistrzem miasta został Sławetny Peter West.

  Uchwała Rządu znajduje się w tym miejscu.


 • Sejm przyjął niedawno Ustawę konstytucyjną o wyborze Kanclerza przez Sejm. Referendum w tej sprawie zarządził JKM.

  Dla Rządu oznacza to wymóg znalezienia niezbędnego poparcia w Sejmie. Posłowie Głosu Pustego, oczywiście wsparli swojego lidera na urzędzie. Rada Ministrów pragnie oświadczyć, iż poparcie zgodził się udzielić poseł JKW Romański, co oznacza tyle, że w przypadku wejścia w życie przepisów wspomnianej Ustawy, Rząd nadal będzie kontynuował swoją pracę. Z uwagi na to, iż jest to istotna informacja, a w kuluarach można było spotkać głosy o ewentualnym upadku gabinetu po reformach, czujemy się w obowiązku ustosunkować do tych głosów.

  Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku zatwierdzenia Ustawy w referendum, ewentualny czas posługi obecnego Rządu skróci się o połowę. Wybory Kanclerza zaplanowane są dopiero na październik, jednak te parlamentarne, odbędą się już w sierpniu. Oznacza to, że obecna kadencja Kanclerza skróci się z czterech, do dwóch miesięcy.


 • Sejm przyjął również dwie ustawy związane z akcją BOCIEKUstawę o promocji płodności oraz komplementarną do niej Ustawę konstytucyjną o zmianie Konstytucji Księstwa Sarmacji. Oba dokumenty zostały przedłożone JKMości do podpisu.

  Po wejściu w życie nowych przepisów, pozostanie kwestia ich implementacji w systemie oraz wydania do niej aktów wykonawczych. Po uporaniu się z oboma zadaniami, będziemy mogli zacząć realizować postanowienia zawartych w niej pomysłów.


 • Z uwagi na brak wykonywania obowiązków służbowych, odwołano pracowników SOBOS. Rada Ministrów ogłasza więc nabór na wspomniane stanowiska.

  Zgłoszeń należy dokonywać w tym miejscu. Informacje co do wynagrodzenia oraz obowiązków zawarte są w zalinkowanym ogłoszeniu MSW o naborze. Zapraszamy wszystkich chętnych.


 • Rada Ministrów pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Baridajczykom z okazji XVI rocznicy powstania Republiki Baridasu. Jest to ojczysty kraj większości członków obecnego Rządu, w związku z czym troska o losy ojczyzny jest naturalnie bardzo mocna.

  Na uroczystościach rocznicowych, Rząd reprezentował Kanclerz, który zabrał głos w imieniu swoim i kolegów-ministrów. Przesyłamy raz jeszcze najlepsze życzenia rocznicowe i liczymy na jak najszybsze wyjście na prostą ścieżkę, w czym oczywiście pomożemy.W tym artykule to już wszystko. Serdecznie dziękuję za uwagę.

Na sam koniec, tradycyjnie mały bonus. Jeśli ktoś chce wiedzieć jak wygląda praca w Rządzie od kuchni, jak układa się wewnętrzna współpraca czy jaki Kanclerz jest w pracy, utwór ten może być małą wskazówką.

Dziękuję i pozdrawiam/—/ Konrad J. Arped-Friedman

KANCLERZ
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Serduszka
7 675,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Erik Otton von Hohenburg, Cudzoziemiec 1, Bartłomiej Czapka, GdL, Helwetyk Romański, Laurẽt Gedeon I, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Julian Fer at Atera, Stanisław Mostowicki, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Peter West.
Komentarze
GdL
Komunikaty. To co lubię.
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Czyli dzień jak co dzień :D
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Fare ;)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Tl;dr

Kto jest kanclerzem?
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Ehh to był sarkazm.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.