Są wyniki badań grobowca w Hó!

l960Uap3.jpg
Szkielet człowieka z Hó

Naukowcy z Ośrodka Badań nad Genomem Ludzkim w Angemont, opublikowali wyniki wczorajszych badań szczątków człowieka pochowanego w Hó.

Odkryty pochówek człowieka z Hó, według opinii biegłych należał do około 30-letniego mężczyzny, o wzroscie równym 185 centymetrów i potężnej jak na owe czasy budowie ciała. Analiza szkieletu wykazała także liczne urazy spowodowane uderzeniem w głowe tępym i ciężkim narzędziem.

Badania genetyczne przeprowadzone przez OBGL wykazały, że człowiek ten pochodził zarówno od ludności pra-razuryjskiej, przybyłej w tym okresie z terenów Nordaty oraz ludności negroidalnej, zamieszkującej obszar dzisiejszego Hasselandu przed przybyciem Razuryjczyków na obszar archipelagu.

Człowiek ten miał grupę krwi 0 Rh+, charakterystyczną dla mieszkańców dzisiejszej Kugarii, Hu, a także południowej Brodrii. — mówi w wywiadzie dla Gazety Hasselandzkiej prof. Nacagijn Enchbajar z Muzeum Hasselandzkiego. — Jednocześnie rysy twarzy i analiza genotypu wykazują cechy charakterystyczne dla ludności z terenów sambanafrykańskich.

Według Archeologów pierwsi ludzie pojawili się na wyspach Razuryjskich około 8.000 lat temu, w wyniku napływu z terenów południowej Sambanafryki. Ludność czarnoskóra w krótkim czasie opanowała większość północnej Orientyki. W momencie przybycia na obszar dzisiejszego Hasselandu ludności razuryjskiej, żyło tam w tym czasie blisko 3500 osób.

Badania przeprowadzone przez instytucje mogą rzucić nowe światło na pochodzenie współczesnych Razuryjczyków.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 579,00 lt
Ten artykuł lubią: Julian Fer at Atera, Helwetyk Romański, Eddard Noqtern, Laurẽt Gedeon I, David de Hoenhaim, Incisive, Piotr de Zaym, Stanisław Mostowicki, Albert Jan Maat von Hippogriff, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Kobieta, czy mężczyzna?
Odpowiedz Permalink
Stanisław Mostowicki
Czyli został zamordowany? Bo jeśli nie znajdzie się więcej celowo uszkodzonych szczątków w pobliżu, będzie to oznaczało, że już tak dawno ludzie zabijali się w imię czegokolwiek...
Permalink
Sorcha Raven
Cytuję:
Jednocześnie rysy twarzy i analiza genotypu wykazują cechy charakterystyczne dla ludności z terenów sambanafrykańskich.

Te badania są jakieś lewe, zaprzeczam, na naszym kontynencie nie było żadnych uśmiechniętych truposzczaków, a tym bardziej "mało opalonych". To ściema dziennikarska.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.