Imbryk Ambasadorów, Cudzoziemiec, 08.06.2018 r. o 16:08
Unia Trzech Narodów
Seria wydawnicza: Inne

Dziś na spotkaniu roboczym z Prezydentem Unii Trzech Narodów — Kasparem Waksmanem — podpisaliśmy traktat o wzajemnym uznaniu, nawiązaniu stosunków dyplomatycznych, przyjaźni i współpracy między Księstwem Sarmacji a Unią Trzech Narodów, który przedłożyłem już Sejmowi z wnioskiem o wyrażenie zgody na jego ratyfikację. Wierzę, że taką zgodę uzyskam.

Unia Trzech Narodów to kraj, który w dużej mierze stworzony został przez obywateli i mieszkańców Księstwa Sarmacji. Stworzyli Oni kraje takie jak Muratyka, Ardemia czy Learven, zaangażowali się także w inne projekty. Wstępnie działając w luźnej współpracy ostatecznie kraje te, już ponad 4 miesiące temu, utworzyły Unię Trzech Narodów. Kraje, które ostatecznie utworzyły UTN powstały w II połowie 2017 roku. W sumie w 2017 roku wytworzyły 1625 postów. W styczniu 2018 natomiast 270, w lutym 2018 475, w marcu 1357, w kwietniu 1581, w maju zaś 1699 wskakując tym samym na pudło w rankingu aktywności na forach. Tendencja jest więc zwyżkowa.

Forum UTN znajduje się tu: http://unia-trzech-narodow.ml/forum/index.php
Konstytucja: http://unia-trzech-narodow.ml/forum/showthread.php?tid=329

Kraj ten stara się być aktywny i zauważalny na arenie międzynarodowej. Prezydent Waksman, mimo, iż w niektórych krajach jest odbierany jako osoba kontrowersyjna, stara się też tworzyć jakąś wartość dodaną do całego wirtualnego - jak choćby mapy mikroświata (różnie oceniane, ale jednak). UTN leży na Nordacie, na południe od Kugarii i Tuyuhun, z którymi graniczy.

0dJ6GvBJ.png

UTN posiada aktualnie 12-stu obywateli, z czego 7-dmiu jest aktywnych. Kraj jest republiką, posiada w pełni zorganizowany parlament, teraz zaś jest na etapie organizacji sądownictwa. Dobrze zorganizowana i sprawna jest Rada Ministrów. Administratorem ich forum jest Henryk Wespucci. Poza tym znajdziemy w nim naszego Podprefekta Generalnego, Arcadio Norbert Deliart von Witchera, Aleksanda van der Egvala, a do niedawna także Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka (naszego nowego ATK).

Kiedy obejmowałem Tron jedną z pierwszych decyzji jakie podjąłem było zapytanie naszego społeczeństwa w jakim kierunku powinniśmy rozwijać się na arenie międzynarodowej i jakie podejmować na niej działania. Jednym ze wskazanych przez naszych obywateli kierunków było wspomaganie w rozwoju nowych i perspektywicznych krajów. Unia Trzech Narodów jest takim krajem. Jestem przekonany, że zbliżenie się UTN i Sarmacji przyniesie dobre skutki nie tylko naszemu krajowi, ale i całej Nordacie, i w konsekwencji całemu v-światowi. Współpraca jest wartością samą w sobie. Uważam, że nie możemy się tylko i wyłącznie zamykać i współpracować z krajami istniejącymi długo, ale powinniśmy, aktywnie, działać i współpracować z tymi krajami, które mogą się od nas uczyć, a od których my możemy czerpać radość tworzenia. Takim krajem, w moim przekonaniu, jest Unia Trzech Narodów.

Rejestr zmian

  • Cudzoziemiec, dn. 08.06.2018 o 21:35:47: Edycja: Usunięcie błędnego linku.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
8 318,00 lt
Ten artykuł lubią: Kaspar Waksman, Helwetyk Romański, Albert Jan Maat von Hippogriff, Erik Otton von Hohenburg, Daniel January von Tauer-Krak, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Michaił von Hippogriff-Vovkulak, Stanisław Mostowicki, GdL, Bartłomiej Czapka, Król Patryk I Labacki.
Komentarze
Kristian Arped
CBA.pl Najlepsze darmowy hosting <3
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@KriVersen nie każdą społeczność stać na serwer i domenę. Po prostu.
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Czy mikronacyjna chadecja jeszcze istnieje?
Mam dla nich idea za darmo, mianowicie subsydiarność dużych mirkonacji względem małych. xD
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
@RCA może powinniśmy w ramach naszej strategii dyplomatycznej, kierując się Racją Stanu™, wspierać młode — ale ambitne! — społeczności miejscem na serwerze?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@KriVersen a dlaczego nie?
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@RCA zdecydowana pomyłka! Od co najmniej miesiąca nie jestem ani obywatelem UTNu, ani nie pełnię w tym kraju funkcji publicznej. Co więcej na własne życzenie, otrzymałem blokadę konta. Pisze o tym z racji objętej funkcji Asesora trybunału koronnego, gdyż ta informacja mogłaby źle wpłynąć na moja wiarygodność, a nie chcialbym się ciągać po sądach w sprawie pomówienia.

Sprostuję jeszcze, iż nasi byli obywatele to w zdecydowanej większości mieszkańcy tylko jednej części UTNu - RK Learven. Część mieszkająca w Ardemii, to byli obywatele Suderlandu. Natomiast prezydent Kaspar Waksman - jedyny aktywny Muratykanin, nigdy wcześniej z mikronacjami nie był związany.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Ale poza tym, jest to wspaniały artykuł. Liczę, że niedługo będziemy gościć ambasadora unii w Sarmacji ;)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Przecież dokładnie to jest napisane. W jednym krótkim zdaniu. Wrócić i przeczytać jeszcze raz :-)
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Popieram pomysł współpracy na lini Unia Trzech Narodów — Księstwo Sarmacji i życzę sukcesów obydwu stronom w budowaniu międzypaństwowego porozumienia i partnerskich relacji.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@RCA a faktycznie. Zrobiłem. Burzenie 2 litery przekręciłem. Tak to jest pisac po nocy
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@RCA @DanielKrak @KriVersen Z uwagi na kwestie administracyjne i prawne, lepiej byłoby, gdyby Księstwo Sarmacji — w razie potrzeby — finansowało lub współfinansowało domeny i serwery zaprzyjaźnionym mikronacjom.
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Jeżeli o finansowaniu mowa, to ja preferowałbym raczej jednorazową zapomogę pieniężną dla młodych mikronacji "na start", niżeli pełne finansowanie takowych przedsięwzięć.
Odpowiedz Permalink
GdL
Ciekawy pomysł. ;)
Odpowiedz Permalink
Ferdynand Dugosz
Kaspar Waksman nie był związany z Sarmacją, Henryk Wespucci raczej kojarzy się z Garapenią, ja, Roskohard i Michael Wolferine także nie jesteśmy związani z Sarmacją. Kamiljan Harlin pierwszy raz osiedlił się w Ardemii, Taka Sewybrała również nie widziałem w Sarmacji. Aktualnie chyba tylko Arcadio Norbert posiada obywatelstwo sarmackie.

Dlatego nie chce być niemiły, ale aż tak wielu Sarmatów u nas nie ma.
Permalink
Ferdynand Dugosz
Ale tak poza tym, to dziękuje za miłe słowa. Mam nadzieje, że w przyszłości pomyślnie nam będzie przebiegać współpraca.
Permalink
Kaspar Waksman
Zaiste piękny artykuł! Ja, tak samo jak obywatele Unii, liczę na owocną współpracę UTNu z Sarmacją :)
Odpowiedz Permalink
Ferdynand Dugosz
Poprawka* dowiedziałem się paru faktów o naszych obywatelach i rzeczywiście dość sporo wśród nich Sarmatów...
Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
Poprawka. Samo Learvén zostało założone przez Byłych i jeszcze aktywnych sarmatów.
Nadal, piękny Artykuł.
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
@Helwetyk Jakie kwestie? Umowa dot. miejsca na serwerze i tyle, reszta zależy od stosunków pomiędzy mikronacjami(przy założeniu, że obu stronom konflikty viralne nie wejdą do głowy)... Zresztą to luźna koncepcja
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@DanielKrak myślę, że @Helwetyk może mieć na myśli choćby... RODO.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
RODO, wszystkie inne realne zagadnienia, ale także kwestie czysto serwisowe: jeden zawirusowany Wordpress i dostawca może zablokować wysyłanie mejli przez serwer.
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
@Helwetyk @DanielKrak @KriVersen @RCA
Czy panowie nie uważacie, że dotychczas omawiane pod tym artykulem kwestie serwerów i ich finansowania, nie lepiej poruszyć na forum?
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
@HochErik Cytując Hamleta, akt piąty, scenę pierwszą, wers 425…

(Przepraszam, musiałem).
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
@Hewletyk @RCA RODO z tego co zauważyłem na innych stronach to wyskakujące okienko, niemniej zapewne wystarczyłoby zapisać gdziekolwiek, że mający dostęp do serwera jest jednocześnie administratorem danych osobowych i tyle by wystarczyło. Zapewne pozostałe kwestie realowe również dałoby się rozwiązać.
Ponadto w kwestii serwera istnieją różnego rodzaju zabezpieczenia i środki antykoncepcyjne.
Tak czy inaczej byłaby to interesująca inicjatywa kreująca prawdziwe problemy, a nie jakieś tam przepychanki o randowmowy zapis randowomej ustawnej, która zresztą nie zostanie prawdpodobnie wykonana.(Rozumiecie? jak nie wstawcie po jakieś tam najbardziej bezsensowne problemy naszej epoki typu "za mało lajków" )
Kod
Cytując Hamleta, akt piąty, scenę pierwszą, wers 425…
= Nie
To miejsce generuję dochód i jest idealne, gdyż przybywają telegramy.
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Niech, więc ten artykuł generuję więcej dochodów naszemu władcy ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.