Herold, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 05.06.2018 r. o 21:11
Vox Populi I/2018

Vox Populi ponownie wraca na łamy Herolda. Ostatnie wydanie było jakiś rok temu, jednak układ wszystkich wiadomości w nim zawartych pamiętam jakbym pisał ostatnie wydanie tydzień temu. Bardzo cieszę się, że mogę znów pracować jako Pisarz baridajskiego Dworu, pomimo niesprzyjającym warunkom w Królestwie. Sytuacja jednak uspokaja się, a aktywność z pewnością niedługo porządnie skoczy. Przejdźmy jednak do meritum - na to, na co wszyscy czekacie - na świeżą porcję wieści z Baridasu!
ah4Vzs0z.jpg
Polityka

Procedura nad złożonym projektem Uniwersału Rady Królestwa o wyborze Króla, złożonym przez Wicekrólową Juliette Alatriste, została wstrzymana. Projekt według opinii Przewodniczącego Rady jest niekonstytucyjny. Decyzja JKW Roberta Fryderyka w sprawie Promissum oraz zmian w prawie umożliwiających przekazanie Baridajczykom Korony jest w tym przypadku kluczowa.

Do JKW Roberta Fryderyka również zostało wystosowane pismo dotyczące Promissum, z którego możemy się dokładnie dowiedzieć, czym owy dokument jest. Niestety bądź stety, Król Baridasu odmówił podpisania go, uzasadniając, że nie od niego zależą decyzje, zawarte w nim. Przyjmuje jednak wyciągniętą przez Przewodniczącego Rady dłoń. Baridas musi się teraz jedynie uzbroić w cierpliwość i czekać na wspólnie wypracowane rozwiazanie.

Czekamy również na decyzje w sprawie połączeń z Sarmacją. Wszystkie dążenia są związane z uniezależnieniem się Baridasu i otrzymania korony, bez zbędnej secesji. Na chwilę obecną nie ma tego dużo i może się wydawać, że potrzebny nakład pracy będzie olbrzymi. Ale Baridas ma zdolnych ludzi! Z pewnością dadzą radę.


3tx9Eb8N.jpg
Społeczeństwo-Kultura-Sport

Obchody rocznicy Królestwa są w kropce. Nie ma na razie żadnych konkretów, a rocznica już za 20 dni. Liczymy jednak na elokwencję obywateli Baridasu. Z pewnością uroczystości z okazji 16 rocznicy będą niezapomnianym doświadczeniem.

Pod znakiem zapytania pojawia się również przyszłość Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego, związane z wejściem w życie Ustawy o edukacji i instytucjach nauki. Pomimo zasług dla języka baridajskiego i teutońskiego, placówka w myśl ustawy nie może nazywać siebie uniwersytetem - a co najwyżej instytutem naukowym. Taki stan nie zadowala jednak (prawdopodobnie) członków AZULu i z pewnością niedługo zostaną podjęte odpowiednie kroki zmierzające w tym kierunku.

Poszukiwani są członkowie Dworu Królewskiego. Jeżeli uważasz, że jesteś zdolny, albo po prostu chciałbyś się sprawdzić w pewnej roli, napisz do Wicekrólowej lub w dedykowanym do tego wątku. Obecny kryzys paraliżuje państwo, a w dobach kryzysu lubi się ludzi z szeroko otwartymi ramionami. Na chwilę obecną poszukiwany jest Marszałek Baridasu oraz Kustosz Królestwa. Można również objąć funkcję jako trener w Baridajskiej Lidze Piłkarskiej lub w Królewskiej Gwardii Baridasu.

Reprezentacja Baridasu natomiast w przerwie posezonowej ciągle trenuje. Naszych rodaków czeka ciężka praca nad kondycją oraz nad umiejętnościami. Pokazali swoje umiejętności w sparingach z Bialenią i Teutonią, jednak jeszcze nie znamy wyników. Czekamy na kolejną konferencję prasową trenera kadry reprezentacji Królestwa - Timana Demollariego.

Z grona obywateli Baridasu pożegnaliśmy Yennefer von Witcher - wspaniałą, aktywną obywatelkę Królestwa, z doświadczeniem i pomysłem. Wierzymy, że realioza jednak puści i niedługo znów będziemy widzieć Hrabinę w naszym świecie.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Juliette Alatriste.
Serduszka
5 651,00 lt
Ten artykuł lubią: David de Hoenhaim, Laurẽt Gedeon I, Cudzoziemiec, Juliette Alatriste, Helwetyk Romański, Cudzoziemiec 1, Erik Otton von Hohenburg, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Serce za dobre chęci.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@MaHi postaram się w przyszłości, aby forma była lepsza ;)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@AFvTD Forma niczego sobie, co innego miałem na myśli. Na myśli, o których już mi się nie chce pisać bo po co. Z "obrazem" już na ten temat nie rozmawiam :(
Odpowiedz Permalink
Marceli z Ossolińskich Bordoński
Instytucje nauki to szkoły wyższe i instytuty naukowe, tak więc należałoby napisać instytutem naukowym. W mojej opinii nic złego się nie dzieje, ale w dobrym tonie będzie poczekać na oficjalne stanowisko uczelni. :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@MarcelideBO faktycznie, dzięki za uwagę - poprawiono.
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
Myślę, że powierzenie funkcji informacyjnej osobie spoza Baridasu jest dobrą decyzją - możemy z dystansu spojrzeć na nasze działania i nienaszpikowane emocjami opinie.

Alfred, brawo! Jesteś moim bohaterem :D
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@Jul
Cytuję:
Myślę, że powierzenie funkcji informacyjnej osobie spoza Baridasu jest dobrą decyzją - możemy z dystansu spojrzeć na nasze działania i nienaszpikowane emocjami opinie.
To jakiś żart, czy WKW straciła orientację w terenie, bo ja nie pamiętam chwili, w której autor stracił baridajskie obywatelstwo!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@JulianF JW, zakładam, że było to 4 kwietnia, po zrzeczeniu się obywatelstwa 18 marca. Ale duchowo nadal jestem Baridajczykiem ;)
klik
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
@JulianF dokładniej to [url]/uhttp://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=304&t=6157&start=270#p277833[/url]
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Jul WKW,

prawdopodobnie @JulianF się pomylił, bo macie bałagan w papierkach ;)
Primo - FC Baridasu (ikona chyba już nie przysługuje):
JkcTJOPO.jpg
Secundo - Rejestr, gdzie link ze skreśleniem odwołuje się do wniosku o nadanie obywatelstwa z 5 mar 2017, o 07:50
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.