Herold, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 05.06.2018 r. o 21:11
Vox Populi I/2018

Vox Populi ponownie wraca na łamy Herolda. Ostatnie wydanie było jakiś rok temu, jednak układ wszystkich wiadomości w nim zawartych pamiętam jakbym pisał ostatnie wydanie tydzień temu. Bardzo cieszę się, że mogę znów pracować jako Pisarz baridajskiego Dworu, pomimo niesprzyjającym warunkom w Królestwie. Sytuacja jednak uspokaja się, a aktywność z pewnością niedługo porządnie skoczy. Przejdźmy jednak do meritum - na to, na co wszyscy czekacie - na świeżą porcję wieści z Baridasu!
ah4Vzs0z.jpg
Polityka

Procedura nad złożonym projektem Uniwersału Rady Królestwa o wyborze Króla, złożonym przez Wicekrólową Juliette Alatriste, została wstrzymana. Projekt według opinii Przewodniczącego Rady jest niekonstytucyjny. Decyzja JKW Roberta Fryderyka w sprawie Promissum oraz zmian w prawie umożliwiających przekazanie Baridajczykom Korony jest w tym przypadku kluczowa.

Do JKW Roberta Fryderyka również zostało wystosowane pismo dotyczące Promissum, z którego możemy się dokładnie dowiedzieć, czym owy dokument jest. Niestety bądź stety, Król Baridasu odmówił podpisania go, uzasadniając, że nie od niego zależą decyzje, zawarte w nim. Przyjmuje jednak wyciągniętą przez Przewodniczącego Rady dłoń. Baridas musi się teraz jedynie uzbroić w cierpliwość i czekać na wspólnie wypracowane rozwiazanie.

Czekamy również na decyzje w sprawie połączeń z Sarmacją. Wszystkie dążenia są związane z uniezależnieniem się Baridasu i otrzymania korony, bez zbędnej secesji. Na chwilę obecną nie ma tego dużo i może się wydawać, że potrzebny nakład pracy będzie olbrzymi. Ale Baridas ma zdolnych ludzi! Z pewnością dadzą radę.


3tx9Eb8N.jpg
Społeczeństwo-Kultura-Sport

Obchody rocznicy Królestwa są w kropce. Nie ma na razie żadnych konkretów, a rocznica już za 20 dni. Liczymy jednak na elokwencję obywateli Baridasu. Z pewnością uroczystości z okazji 16 rocznicy będą niezapomnianym doświadczeniem.

Pod znakiem zapytania pojawia się również przyszłość Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego, związane z wejściem w życie Ustawy o edukacji i instytucjach nauki. Pomimo zasług dla języka baridajskiego i teutońskiego, placówka w myśl ustawy nie może nazywać siebie uniwersytetem - a co najwyżej instytutem naukowym. Taki stan nie zadowala jednak (prawdopodobnie) członków AZULu i z pewnością niedługo zostaną podjęte odpowiednie kroki zmierzające w tym kierunku.

Poszukiwani są członkowie Dworu Królewskiego. Jeżeli uważasz, że jesteś zdolny, albo po prostu chciałbyś się sprawdzić w pewnej roli, napisz do Wicekrólowej lub w dedykowanym do tego wątku. Obecny kryzys paraliżuje państwo, a w dobach kryzysu lubi się ludzi z szeroko otwartymi ramionami. Na chwilę obecną poszukiwany jest Marszałek Baridasu oraz Kustosz Królestwa. Można również objąć funkcję jako trener w Baridajskiej Lidze Piłkarskiej lub w Królewskiej Gwardii Baridasu.

Reprezentacja Baridasu natomiast w przerwie posezonowej ciągle trenuje. Naszych rodaków czeka ciężka praca nad kondycją oraz nad umiejętnościami. Pokazali swoje umiejętności w sparingach z Bialenią i Teutonią, jednak jeszcze nie znamy wyników. Czekamy na kolejną konferencję prasową trenera kadry reprezentacji Królestwa - Timana Demollariego.

Z grona obywateli Baridasu pożegnaliśmy Yennefer von Witcher - wspaniałą, aktywną obywatelkę Królestwa, z doświadczeniem i pomysłem. Wierzymy, że realioza jednak puści i niedługo znów będziemy widzieć Hrabinę w naszym świecie.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Juliette Alatriste.
Serduszka
5 651,00 lt
Ten artykuł lubią: David de Hoenhaim, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Robert Fryderyk, Juliette Alatriste, Helwetyk Romański, Jarosław Wawrzyniak, Erik Otton von Hohenburg, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Laurencjusz Ma Hi at Atera
Serce za dobre chęci.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@MaHi postaram się w przyszłości, aby forma była lepsza ;)
Odpowiedz Permalink
Laurencjusz Ma Hi at Atera
@AFvTD Forma niczego sobie, co innego miałem na myśli. Na myśli, o których już mi się nie chce pisać bo po co. Z "obrazem" już na ten temat nie rozmawiam :(
Odpowiedz Permalink
Marceli z Ossolińskich Bordoński
Instytucje nauki to szkoły wyższe i instytuty naukowe, tak więc należałoby napisać instytutem naukowym. W mojej opinii nic złego się nie dzieje, ale w dobrym tonie będzie poczekać na oficjalne stanowisko uczelni. :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@MarcelideBO faktycznie, dzięki za uwagę - poprawiono.
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
Myślę, że powierzenie funkcji informacyjnej osobie spoza Baridasu jest dobrą decyzją - możemy z dystansu spojrzeć na nasze działania i nienaszpikowane emocjami opinie.

Alfred, brawo! Jesteś moim bohaterem :D
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@Jul
Cytuję:
Myślę, że powierzenie funkcji informacyjnej osobie spoza Baridasu jest dobrą decyzją - możemy z dystansu spojrzeć na nasze działania i nienaszpikowane emocjami opinie.
To jakiś żart, czy WKW straciła orientację w terenie, bo ja nie pamiętam chwili, w której autor stracił baridajskie obywatelstwo!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@JulianF JW, zakładam, że było to 4 kwietnia, po zrzeczeniu się obywatelstwa 18 marca. Ale duchowo nadal jestem Baridajczykiem ;)
klik
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
@JulianF dokładniej to [url]/uhttp://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=304&t=6157&start=270#p277833[/url]
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
Odpowiedz Permalink
Laurencjusz Ma Hi at Atera
@Jul WKW,

prawdopodobnie @JulianF się pomylił, bo macie bałagan w papierkach ;)
Primo - FC Baridasu (ikona chyba już nie przysługuje):
JkcTJOPO.jpg
Secundo - Rejestr, gdzie link ze skreśleniem odwołuje się do wniosku o nadanie obywatelstwa z 5 mar 2017, o 07:50
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.