XVI lat Księstwa Sarmacji
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9HT5tL0y.png
Srebrny Róg, 25 maja 2018 roku
Szesnasta rocznica powstania Księstwa Sarmacji


Szanowni Obywatele,

Jak co roku tego dnia, spotykamy się wszyscy na kolejnej już rocznicy istnienia Sarmacji.

Rocznica przypada na piątek, jednak jak zapewne dobrze wiecie, oficjalne obchody na kanale IRC rozpoczniemy w sobotę, 26 maja o godzinie 19.00 na kanale IRC #sarmacja.

Zaproszenia dla oficjeli państwowych zostały już rozesłane, to samo tyczy się zresztą pozostałych obywateli. W razie gdyby jednak komuś umknęło, zamieszczam je raz jeszcze:

6hibBgfD.png


Plan jutrzejszych uroczystości zapowiada się następująco (zastrzegamy sobie możliwość dokonania korekty przed samymi uroczystościami, w przypadkach jeżeli będzie to konieczne. W razie czego, będziemy informowali):
 1. Powitania, przedstawienie planu uroczystości;
 2. Pierwsza część wojskowa — w tym, hymn państwowy;
 3. Przemówienie JKM;
 4. Przemówienie Kanclerza;
 5. Przemówienia przedstawicieli prowincji;
 6. Konfitury ( ͡° ͜ʖ ͡°);
 7. Druga część wojskowa — defilada;
 8. Przemówienia pozostałe - według kolejności zgłoszeń;
 9. Familiada.


Ostatni punkt jest zapewne trochę intrygujący — już śpieszę z wyjaśnieniami.

Pewnie kilka osób kojarzy gry ircowe, jakie starałem się kilka razy przeprowadzać w Sarmacji. Rok temu na rocznicy przeprowadzono familiadę, która była dość dobrze odebrana; Sarmaci wykazali się swoją wiedzą, a przy okazji zarobili nieco libertów.

W tym roku zabawa powraca! Po oficjalnej części uroczystości, Rada Ministrów zorganizuje kolejną edycję familiady na ircu, gdzie będziemy sprawdzali poziom wiedzy z zakresu mikronacji i rzecz jasna, naszego Księstwa. Dla uczestników, a przede wszystkim zwycięzców, przewidziano wysokie nagrody!


Kolejną zabawą będą wtrącane w różnych częściach uroczystości, jako przerywniki, dodatkowe pytania z historii Sarmacji — osoba, która jako pierwsza wyśle na privie prawidłową odpowiedź, zostanie nagrodzona czymś, co zalega na kontach Rady Ministrów.

To nie koniec atrakcji — jeszcze dziś wieczorem, zostaną odpalone puzzle. Klikając w podane linki, będzie można ułożyć łącznie 10 obrazków w całość. Następnie, po ułożeniu, w formularzu na stronie internetowej będzie trzeba podać swoje sarmackie dane — Rząd wynagrodzi uczestników zabawy oraz osoby będące najwyżej w rankingu.

Zasady zabawy:
 • puzzle można układać dowolną ilość razy — przy obliczaniu wyniku, wzięty będzie jedynie najwyższy wynik;
 • jako pseudonim, KONIECZNIE podajemy ID paszportu!
 • nagrody (za każdą układankę osobno!) wynoszą 4 tysiące libertów za pierwsze miejsce, 3 tysiące za drugie oraz 2 tysiące za trzecie. Ponadto, pozostali uczestnicy również zostaną nagrodzeni, kwotą jednego tysiąca libertów!
 • Puzzle układać można do końca 31 maja.
LINK DO PUZZLI:

Numer 1
Numer 2
Numer 3
Numer 4
Numer 5
Numer 6
Numer 7
Numer 8
Numer 9
Numer 10Jeśli myślicie, że to już wszystkie zabawy, to nic bardziej mylnego! Rada Ministrów ogłasza konkurs na obrazek przedstawiający alegorię szesnastu lat Księstwa Sarmacji. Nie chodzi o plakat zadziwiający napis "Sarmacja - 16 lat" i flagę w tle — chcemy, żebyście przedstawili własnymi oczami, jak widzicie cały ten miniony czas. Może jakaś scenka rodzajowa, może coś w rodzaju komiksu, a może też inny podobny obrazek, który skłoniłby do myślenia. Może być (a nawet powinna!) forma humorystyczna, przy czym poważniejsze prace również będą przyjmowane.

Termin nadsyłania prac to 1 czerwca — następnie zostaną one opublikowane w prasie oraz wybierzemy zwycięzcę. Dla uczestników zabawy przewidujemy po 5 tysięcy libertów, dla zwycięskiego dzieła — równe, i symboliczne, 16 tysięcy libertów. Zgłoszeń należy dokonywać w formie wiadomości do Kanclerza.


Rada Ministrów serdecznie dziękuje Jego Książęcej Wysokości Helwetykowi Romańskiemu, za przygotowanie wspaniałych grafik na nasze święto. Znaczki, czy kącik propagandowy, to w porównaniu do moich “dzieł”, miłe urozmaicenie które cieszy oko.

Propo znaczków — emisja rocznicowego odbędzie się w sobotę o godzinie 19:00. Liczba dostępnych do kupienia sztuk wynosi 31, jednak emisja wynosi 32 znaczki — jeden z nich, został zgodnie z umową, przekazany autorowi grafiki jako wynagrodzenie za włożoną pracę.


Z okazji rocznicy, Sejm Księstwa Sarmacji podjął uchwałę (chociaż na razie — nieoficjalnie) w sprawie nadania wsi lennych Jego Książęcej Mości Robertowi Fryderykowi. Rada Ministrów pragnie dołączyć się do apelu i wyrazić podziękowanie za 16 lat posługi dla Sarmacji oraz złożyć z tej okazji życzenia dalszych szesnastu lat aktywnej zabawy z naszą społecznością.

Ponadto, Rada Ministrów podjęła Uchwałę w sprawie uczczenia XVI rocznicy powstania Księstwa Sarmacji.

Dodatkowo, w Pałacu w Grodzisku wystawiono księgę pamiątkową, w której można się już wpisywać.

To już wszystko co przygotowaliśmy w dzisiejszym wydaniu. Pamiętajcie — widzimy się na uroczystościach!

3kz2ei5R.png
/—/ Konrad J. v-hr. Arped-Friedman

KANCLERZ SARMACJI
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
9 263,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Andrzej Fryderyk, Albert Jan Maat von Hippogriff, Incisive, Helwetyk Romański, Cudzoziemiec, Severin Verwaltung-Esteladio, Sorcha Raven, Cudzoziemiec 1, Mateusz Wilhelm, Mikołaj Muhammad bin Sa'al - Sueud , Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Bartłomiej Czapka, Mateusz Zaborowski, Apolinary Montserrat, Zbyszko Gustolúpulo, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, GdL.
Komentarze
Zbyszko Gustolúpulo
Właśnie chciałem powiedzieć, że graficzka wyjątkowo wysokiej jakości i chyba Helwetyk za tym stoi i proszę! :D
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
To była naprawdę bardzo dobrze zorganizowana uroczystość ;) gratuluję wszelkim zaangażowanym w te obchody.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.