Herold, Juliette Alatriste, 22.05.2018 r. o 22:16
Regni Nostri [1/2018]
Seria wydawnicza: Regni Nostri

ZKbL039U.png

Rozłożę teraz Baridas na czynniki pierwsze. Jego rzeczywistą sytuację i kondycję. Tu, na łamach Regni Nostri. Sentymentalnie wzdycham w tym momencie, ostatni jego numer ukazał się ponad 2 lata temu! Osobiście pamiętam, jakby to całkiem niedawno się stało.

Po pamiętnym, baridajskim sierpniu żyło się w pokojowej nudzie. Toż to efektywna pożywka dla rozwoju buntu w obronie zasad. Obserwator, który tak pomyślał, nie zawiódł się. Bunt wybuchł i to wybuchł niemal u korzenia. Pień się zachwiał, korona lekko spada. Czy znajdzie się śmiałek gotowy na jej przejęcie? Gdzie będzie kres kryzysu?

Pierwsze nasze kroki skierujemy do Gmachu Rady Królestwa Baridasu. Zaproponowany przez Wielmożnego Konrada Jakuba Arpeda-Friedmana oraz Wielmożnego Kristiana Arpeda projekt Promissum Króla wzbudził wiele emocji. Podzielił społeczeństwo na dwie części. Po przedłużonym głosowaniu wszystko wskazuje na fakt zaaprobowania projektu przez Radę, większość członków oddała głos ‘za’. Obrońcy Promissum argumentują tym, że chcą obietnice Króla mieć na papierze, oficjalnie. Dwór Królewski sprzeciwia się Promissum twierdząc, że część obietnic wykracza poza kompetencje JKM, kolejna część zaś już się dzieje. Wytworzony swoisty dysonans pomiędzy Baridajczykami nie skutkuje niczym dobrym. Widzimy ewidentny triumf emocji nad rozsądkiem.

W kancelarii Przewodniczącego Rady Królestwa Baridasu czeka kolejny projekt. Dotyczący wyboru Króla Baridasu. Korona Baridasu z głowy Księcia Sarmacji spada i potrzeba osoby, która ją przejmie. Projekt zakłada zasady wyboru, określa strukturę wyborów i kompetencje Baridajczyków w tymże procesie.

Projekt ten jest następstwem niedawno zakończonego referendum. Do referendum podeszło 78% Baridajczyków, ostatecznie jednak ważnych głosów oddano 9, co stanowi 50%. Przeanalizowany rozkład głosów wskazał na to, że Naród Baridajski chce odzyskania korony przy jednoczesnym utrzymaniu Unii z Księstwem Sarmacji. Jasno wskazują na pozostanie przy monarchii. Wynik referendum również wzbudził zamieszanie wśród Baridajczyków.

Baridas się zmieni, to nie ulegnie wątpliwości. Milczący, zbuntowani Baridajczycy upatrują szczęścia w Koronie, nowym, własnym Królu. Negując bieżące sprawy czekają na nowe. Nigdy nie rozumiałam sensu w formie protestu polegającym na milczeniu. Odzyskanie Korony nie jest jak przemeblowanie w salonie. Sięgając po nią trzeba być świadomym swojej obywatelskiej postawy, świadomym tego, że Baridas tworzą jednostki. Chcecie, by Baridas odzyskał głos? Jak ma to zrobić, gdy tworzą go milczący obywatele?

Wielkimi krokami zbliżamy się do świętowania dwóch rocznic – Rocznica Powstania Sarmacji. Baridajczycy nie podjęli tematu organizacji czegoś większego na tę okazję, zapewne każdy celebrował będzie tą uroczystość indywidualnie. Drugą zaś pamiętną datą będzie rocznica powstania Baridasu – wydarzy się to za ponad miesiąc. W tej kwestii nie będzie zmiłowania, świętować będziemy wspólnie. Oby już z nowym Królem na pokładzie.

Na deser przeniesiemy się na boiska. Drużyna Narodowa pod bacznym okiem Trenera Timana Demollariego zajęła drugie miejsce w zakończonej niedawno Lidze Mikroświatowej. Trener nie osiada na laurach, już teraz zapowiedział większe zmiany w kadrze. Redakcja składa serdeczne gratulacje i życzy powodzenia!
W toku są także rozgrywki Baridajskiej Ligi Piłkarskiej. Po ósmej kolejce na pierwszej pozycji uplasował się Eislar Stjarnan prowadzony przez Vanderleia Boubolinę-ala-Triste. Drugie miejsce z taką samą ilością punktów zajmuje Ecanar Sáicid (Juliette Alatriste). Ostatnie miejsce na podium należy do Monomerii (Laurencjusz Ma Hi at Atera). Trwa także Puchar – jesteśmy już w półfinale rozgrywek! Na tym etapie zmierzą się: Momerie kontra Eislar Stjarnan oraz Thunder Almera kontra Ecanar Sáicid. Najlepsi spotkają się w finale!

I ważna informacja, mamy wakat w Lidze. Chętnego chcącego zaopiekować się drużyną zapraszam do kontaktu.

Tym miłym akcentem kończę dzisiejszy numer. Dziękuję!

footer.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 530,00 lt
Ten artykuł lubią: Bartłomiej Czapka, Severin von Verwaltung, Helwetyk Romański, Alfred Fabian von Tehen-Dżek.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
WKW,

dodam tylko tyle,że ten sen się spełni, wtedy to w każdy inny cud jestem w stanie uwierzyć.
Cytuję:
W tej kwestii nie będzie zmiłowania, świętować będziemy wspólnie. Oby już z nowym Królem na pokładzie.

PS: skąd ten dramat, bo nikt w bajki już nie wierzy, ale w cuda zawsze. Miłego wieczoru WKM, WKW i wszystkim co czytają :)
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Cytuję:
Milczący, zbuntowani Baridajczycy upatrują szczęścia w Koronie, nowym, własnym Królu.

Wiadomo, że we własnym, a nie "z przydziału"...
Cytuję:
Negując bieżące sprawy czekają na nowe. Nigdy nie rozumiałam sensu w formie protestu polegającym na milczeniu.

Nikt nic nie neguje, a ktoś, w kim nie płynie baridajska krew nigdy tego nie zrozumie. Ludzie "na przychodne" nie pojmą co to znaczy być Baridajczykiem.
Cytuję:
W tej kwestii nie będzie zmiłowania, świętować będziemy wspólnie. Oby już z nowym Królem na pokładzie.

To się jeszcze okaże...
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
Krótki i treściwy artykuł informacyjny. Oby takich jak najwięcej.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.