Kuryer Koronny 4/2018

GLmivVDv.png

Od ostatniego wydania Kuryera minęło 10 dni. To lepiej niż tydzień. Ministerstwo propagandy jednak wyczuwa potrzeby na informowanie obywateli o tym co się w naszej prowincji dzieje. A biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio trochę się działo, trzeba w końcu coś skrobnąć. Przed nami 16 rocznica powstania Księstwa Sarmacji i trzeba się na to przygotować. Ale aby nie przedłużać, przejdźmy do informacji z prowincji.

Polityka

Sejmik nadal trwa i ma się w najlepsze. Trwają obecnie obrady dotyczące zmiany hasła przewodniego. Niestety dyskusja nie jest zbyt żywa, a podkreślić należy, jak to słusznie również zauważył JKM Robert Fryderyk, są ważniejsze rzeczy, które omówić należy.

Czekamy również na zakończenie głosowania dotyczącego projektu nowelizacji konstytucji Starosarmacji. Jak można wnioskować po już oddanych głosach - projekt nie przejdzie.

Za kuluarami natomiast rozmawia się głównie o tym, czy Sejmik musi być aż tak rozciągnięty. Pojawiają się głosy, że możnaby prowadzić dwie rozmowy, realizować dwa punkty jednocześnie. Czy głosy zostaną wysłuchane?

Prawdopodobnie obecny Marszałek Peter West ma trochę problemów z realiozą, chociaż sam tego nie przyznaje. Niestety, dopiero mają wejść zmiany umożliwiające powołanie wicemarszałka. Jednak w wiemy, że Marszałek Sejmiku to osoba wielozadaniowa i z pewnością podoła obowiązkom i da radę.

Kultura - społeczeństwo - sport

Trzy dni temu rozpoczął się pierwszy Sobór Powszechny Kościoła Diuczej Wiary. Z tej okazji odbyło się specjalne nadiuczeństwo, a w prasie ukazała się okolicznościowa przemowa pierwszego senatora Krzysztofa Czuguł-Chana.

Piraci z Tropicany radzą sobie dobrze. Do dominacji na Tropicanie jeszcze im trochę brakuje, jednak są w stanie zremisować, ba - nawet zwyciężyć z najsilniejszymi drużynami. Piraci są w dobrych humorach i niech im idzie jak najlepiej.

Powaga Czarnolas przestaje mieć nadzieje na wyjście ze strefy spadkowej Ekstraklasy, jednakże zawsze może się okazać, że będzie lepiej niżby przewidywano. Przegrana z FC Bullace ma złe skutki, na drużynę. Może zawodnicy nie wierzą, że pokonają Synów, ale my w nich wierzymy. Mocno i zdecydowanie. Wiemy, że dadzą sobie radę.

FC Czarnolas również nie radzi sobie zbyt dobrze. Po wzmożeniu [urlhttp://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=534&p=281627#p281627]działań marketingowych[/url] odnotowano spadek formy zawodników oraz mniejszą skuteczność. Ale to nic, to nie koniec świata. Liczymy, że małe niepowodzenia nie zdecydują o rezygnacji z działań informujących o poczynaniach drużyny.

W Zyriuszu natomiast dalej montujemy Wienskodrom. Postęp prac, każdy może zobaczyć w panelu Zyriusza. I tak pisze ten artykuł już z pół godziny i nie chce mi się sprawdzać jeszcze tego.

SMUTNE WIEŚCI

Z ciężkim sercem, żegnamy chorującego na ciężki przypadek realiozy Orjona von Thorn-Surmę, zasłużonego Sarmatę i wspaniałego przyjaciela zamieszkującego Grodzisk. Jest to na tyle kompetentny człowiek, że jego utrata jest dosyć dużym ciosem dla całej prowincji.


To by było na tyle. Chyba niczego nie pominąłem, ale jeżeli tak to drzwi są otwarte. A jak będą zamknięte to oknem. Najbliższe wydanie za jakiś czas, jednak jeszcze w tym tygodniu pojawi się kolejny artykuł spod mojej ręki - też w Trybunie. Na razie nie zdradzam więcej szczegółów - wyczekujcie w napięciu.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 000,00 lt
Ten artykuł lubią: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Peter West, Bartłomiej Czapka, Susanne Delfina Kierkeller, Severin von Verwaltung, Krzysztof Czuguł-Chan, Helwetyk Romański, Tomasz Ivo Hugo, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.