Mowa Inauguracyjna I Soboru Powszechnego

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
rWnt15Uy.png
uvP72Dui.png

Przedruk mowy wygłoszonej przez Pierwszego Senatora przed rozpoczęciem nadiuczeństwa inauguracyjnego.

Bracia i Siostry w Powadze!

Spotykamy się dzisiaj z okazji bardzo szczególnej. Uroczystość ta jest zwieńczeniem niekoniecznie wytężonej, ale kilkuletniej już pracy nad ideą Kościoła Diuczej Wiary. Coś, co zaczęło swoje istnienie w czerwcu 2012 roku, jako „happening” znany pod nazwą Klub Senacki im. Strzała z Duppy, powoli kiełkowało w sercach i umysłach, by przerodzić się w coś o wiele poważniejszego.

Co prawda podziękowania powinny być na końcu, ale chcę wspomnieć o osobach zasłużonych dla Kościoła póki jeszcze w miarę mnie słuchacie.

Nie byłoby nas tu dziś, gdyby nie zapał i poświęcenie Jaśnie Oświeconego Diuka Torpeda, który był głównym motorem formowania się obecnego Kościoła. To on niestrudzenie przebijał się przez lenistwo moje i Jaśnie Oświeconego Diuka Leszczyńskiego, byśmy mogli dobrnąć, niestety już bez niego, do dzisiejszego dnia.

Wymieniony już Jaśnie Oświecony Diuk Leszczyński również jest jednym z Ojców Kościoła. Od początku bierze czynny udział w procesach kościołotwórczych, które rozpoczęły się w 2016 roku. Mimo ciężkich nawrotów realiozy, swoimi dłońmi wydał na świat katechizm Kościoła, tworzy pisma i niestrudzenie głosi Powagę.

Serdeczne Diuk zapłać za Waszą ofiarną pracę!

Nie sposób nie wspomnieć też o wsparciu, jakie Kościołowi ofiarował Jego Książęca Wysokość Tomasz Ivo Hugo, pomagając nam na każdym kroku, zachęcając do działania, i fachowym okiem spoglądając na projekt Statutu, który już wkrótce trafi pod obrady Soboru. Dziękujemy!

Bracia i Siostry w Powadze! Mogę to w końcu powiedzieć. Udało się. Dziś otwieramy nowy rozdział w historii Kościoła i niniejszym inaugurujemy I Sobór Powszechny Kościoła Diuczej Wiary.


Jutro jutro rano, po uroczystym śniadaniu, rozpoczniemy obrady nad Statutem Kościoła Diuczej Wiary.

Nadiuczeństwo zostanie przedrukowane w późniejszym terminie.Materiał filmowy z uroczystego pochodu poprzedzającego nadiuczeństwo
Wszystkich chcących wspomóc finansowo na trudnej drodze głoszenia Powagi lub dołączyć do Kościoła Diuczej Wiary, zapraszamy do kancelarii. Za wszelkie datki składamy poważne Diuk zapłać.
rWnt15Uy.png
Dotacje
6 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern, Tomasz Ivo Hugo, Henryk Leszczyński.
Serduszka
15 739,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Heweliusz Popow-Chojnacki, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Fryderyk von Hohenzollern, Laurẽt Gedeon I, Susanne Delfina Kierkeller, Sorcha Raven, Tomasz Ivo Hugo, Henryk Leszczyński, Severin von Verwaltung, Julian Fer at Atera, Vladimir ik Lihtenštán, Łukasz Kwiatkowski, Niegosław Sarewicz, David de Hoenhaim, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Peter West
Za pieniądze nie osiągnięcie powagi!
#reformacja
Odpowiedz Permalink
Aleksander van der Egval
@peterwest
Dokładnie! Chciwość wami przemawia,, oj chciwość!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
dosięgnie was każąca ręka Senatu, bezpoważnicy.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
chyba mnie Senat opuścił...
Odpowiedz Permalink
Aleksander van der Egval
@leszcz
A was dosięgnie ręka Boga Wszechmogącego, który jest naszym Panem i za chciwość takich jak wy skarze. Dlatego zaprawdę powiadam wam - zmieńcie się do póty nie nie nadszedł was sąd przed obliczem Ojca. Amen.
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
Przez takie akcje jesteście nudni. :(
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
@AvdE Czymże jest chciwość, kiedy przez usta soborowiczów przemawiają słowa prawdziwej Powagi? Czy nikły cień owej chciwości wart jest w ogóle uwagi w komparacyi z blaskiem wypełniania woli Proroka?
Odpowiedz Permalink
Aleksander van der Egval
@Salvadore
Drogi Bracie!
Oczywiście, że tak. Mechanizm Siedmiu Grzechów Głównych działa następująco: jeżeli popełnisz jeden z tych grzechów, nawet nieznacząco, to potem popełniasz kolejne. I z każdym kolejnym popełnieniem, jest ono (popełnienie grzechu) coraz cięższe i bardziej znaczące.
Więc jeżeli teraz Senat nie zmieni swego postępowania, to później wpadną w ręce Szatana, który zniszczy dzieło rozszerzania powagi.
Dlatego uważajcie, bo chciwość was zniszczy!
Odpowiedz Permalink
Peter West
@Nthiefs
Reformacja jest nudna?
Powiedz to Lutrowi XD
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
Paradoksalnie jestem luteraninem :)
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
@AvdE Czyż Senat jako coś doskonałego może wpaść, w ręce niepowagi, zwanej przez Cię Szatanem?
Odpowiedz Permalink
Aleksander van der Egval
@Salvadore
A teraz popadasz z kolejnych 7 Grzechów Głównych - pychę. Nic nie jest doskonałe Panie Salvador że, nic nie jest doskonałe. Ani Książę, Rząd, Sejm, i nawet Senat KDW.
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
@AvdE Jeżeli Powaga podmiotu x jest nieskończona i niezakłócona w żaden sposób niepowagą, podmiot x jest doskonały. W tym przypadku owym podmiotem x jest Senat, nie senat KDW, lecz Wieczny Senat, o którym mowa w Apokalipsie diuka Piotra.

Pycha? Nie, raczej uwielbienie dla Powagi Senatu.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.