Dwór Książęcy, Cudzoziemiec, 02.05.2018 r. o 09:35
Witajcie w Domu!
Seria wydawnicza: Służba Dyplomatyczna JKM

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
6T55lYw3.png
Grodzisk, 2 maja 2018 r.

Z ogromną radością i nadzieją podpisałem dziś i ratyfikowałem Traktat o połączeniu Księstwa Sarmacji i Królestwa Hasselandu. Po wielu latach Hasselandczycy wracają do Domu, Sarmackiego Domu. Żyliśmy w nim razem przez wiele lat, potem nasze drogi pokojowo się rozeszły, dziś nasi bracia do nas wracają. Moje serce przepełnia szczęście.

To nie są tylko puste frazesy. Autentycznie jestem szczęśliwy. Nadzieja, z jaką witam w Sarmacji, naszych przyjaciół i braci z Hasselandu, jest szczera. Wierzę, że potencjał jaki przybywający w sobie niosą może stać się dla nas ciekawym dodatkiem i kołem zamachowym kolejnych działań. Liczę na kontynuację takich wydarzeń i inicjatyw jak Szczyt Promocji Mikronacji, FOTy, Regaty wokół Pollinu, i wiele wiele innych równie ciekawych.

Sarmacja zyskuje nie tylko nowe osoby, ale i nowy samorząd, piąty samorząd. Hasselandzkie wyspy (Raguri i Zagiesa) leżą na Oceanie wirtualnym między Orientyką (południe) a Nordatą (północ), geograficznie zaliczane są do Orientyki. Królestwo Hasselandu jest monarchią konstytucyjną założoną 3 lipca 2001 roku, jest więc drugim najdłużej istniejącym krajem wirtualnego świata, o dziesięć i pół miesiąca starszym od Księstwa Sarmacji. Data powstania państwa związana jest z wydarzeniem, podczas którego Królowa Magdalena I nadała pierwszemu mieszkańcowi Królestwa, późniejszemu królowi Piotrowi Pawłowi I, tytuł barona. Na jego czele stoi Król. W myśl traktatu korona hasselandzka przejdzie w ręce Księcia Sarmacji, na czele samorządu stanie Lord Szambelan, pierwszym będzie JKW Piotr Paweł I, a kolejni będą wybierani spośród mieszkańców samorządu.

iZkHT52f.png

ATVil8D4.png
(właściwym terytorium dziś zajmowanym przez KH są jedynie właściwe mu wyspy, o których mowa wyżej, przestawiona mapa ma ponad trzy lata i jako taka pozostaje niezaktualizowana)

Nowy sarmacki samorząd dzieli się na dwie prowincje: Razuri i Zegiesa, które odpowiadają wyspom noszącym te same nazwy, a które zajęte zostały w 2012 roku. W prowincjach istnieją miasta i wsie. Stolicą Królestwa jest Angemont. Głównym kanałem komunikacji dla mieszkańców Hasselandu jest przede wszystkim forum dyskusyjne, które wkrótce po wejściu traktatu w życie (tydzień po ratyfikacji w obu krajach) zostanie przeniesione na Forum Centralne, proces ten zapewne chwilę zajmie. Inną konsekwencją połączenia krajów będzie uzyskanie sarmackiego obywatelstwa przez sześciu wymienionych w traktacie obywateli Hasselandu, i każdego innego, który takim obywatelem zechce zostać, oraz nadanie wskazanym osobom tytułów szlacheckich i arystokratycznych odpowiadających tym, które posiadają w obecnym kraju. Zbadamy także możliwość dołączenia Księstwa Sarmacji do Karty Państw Orientyki, która, co prawda, określa, że "Państwem Orientyki jest państwo niepodległe, którego stolica lub integralna część terytorium, nie mniejsza od połowy jego łącznej powierzchni na tym kontynencie się znajduje.", jednak istnieje precedens od tego przepisu w postaci Elderlandu, którego terytoria na Orientyce są mniejsze niż połowa jego łącznej powierzchni. Na Orientyce leżą kraje, z którymi utrzymujemy aktywne stosunki międzypaństwowe — Monarchia Austro-Węgierska i Trizondal.

Drodzy Przyjaciele! Witajcie w Sarmacji, witajcie w Domu! Mam nadzieję, że pobyt tu sprawi, że hasselandzka tradycja, historia i duch będą pielęgnowane i rozwijane, a cały kraj na tym skorzysta. Wierzę, że szybko pokażecie na co Was stać i wniesiecie ożywczy powiew orientalnych wiatrów do naszego całego społeczeństwa. Pamiętajcie, że drzwi Pałacu Książęcego są dla Was zawsze otwarte. Powodzenia!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
8 793,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Apolinary Montserrat, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Krzysztof Czuguł-Chan, Albert Jan Maat von Hippogriff, Eddard Noqtern, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Incisive, Fryderyk von Hohenzollern, Łukasz Kwiatkowski, Daniel January von Tauer-Krak, Bartłomiej Czapka, GdL, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Komentarze
Krzysztof Czuguł-Chan
W Domu? W Domu von Thorn? (BP, MSPANC)
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
Dzień dobry Wasza Książęca Mość! Cieszę się niezwykle, że już wkrótce traktat zacznie obowiązywać, a Hasseland i Sarmacja zostaną wieczyście połączone!
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
Jeśli chodzi o mapki to są trochę nieaktualne (szczególnie ta druga). Hasseland składa się obecnie z Ziem Razuryjskich (Razuri i Zegiesia), Wicekrólestwa Vienbien (wyspa na południku 30* na południe od KH) oraz Wicekrólestwa Cyberii. Wkrótce postaram się opublikować kilka artykułów opisujących Hasseland, żeby wszystko dokładnie wyjaśnić. ;)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Nie niestety nieaktualne, wiem... zaznaczyłem to pod spodem grafiki. Nie mamy niestety innych. Ale jeśli macie to podajcie - chętnie podmienię w artykule :)

@piwniczak zastanawiałem się czy gdy użyję "DOMU" to ktoś to tak odbierze :D Diuk jak zwykle na posterunku!
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
A w sprawie Kongresu Orientyki - warto będzie rozważyć nie j a k dołączyć, ale
c z y. Obecnie bowiem jest to organ praktycznie obumarły, Kongresy polegają na obrzucaniu się błotem i podejmowaniu decyzji nieistotnych lub później de facto nie realizowanych. Jako przykład mogę podać pomysł Kongresu, aby wyrzucić Hasseland z Orientyki (xD). Na szczęście uchwała nie przeszła, ale taki jest mniej więcej poziom.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@RCA ja tu słońcu, piwa jakieś, ale nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności.
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
P.S. Liczymy, że znajdą się jacyś ciekawi Sarmaci chętni do włączenia się w życie "piątej prowincji". Wiem, że są i tacy, którzy byli z nami przed laty. Wszystkich serdecznie zapraszamy na wyspy!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@eddard - proponuję założyć sobie ćwirka (będzie można Was w komciu oznaczać :P), a co Kongresu to tak, m.in to biorę pod uwagę, bo Kongres prześledziłem. Wasze zdanie będzie dla nas bardzo ważne!

@piwniczak zawsze lepiej na słonku niż w ... piwnicy :P A na poważnie - w Toruniu chmury dość szczelnie i jakiś taki trochę chill w powietrzu.
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
@RCA
Udało się założyć. :P
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Enoq no i super :D
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Kolejna gęba do wykarmienia.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@Vladimir przynajmniej aktywność wzrośnie ;)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Serdecznej witam nowych obywateli! Zapraszam oczywiście do współpracy ;)
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Najszczersze życzenia udanej współpracy od przyjaciół z Bialenii! ;)
Odpowiedz Permalink
Bajtuś Bajtuś
Ja także witam społeczność KS ;)
Permalink
Torkan Ingawaar
Czy nowi, hasselandzcy obywatele Księstwa zostali sprawdzeni pod kontem zbieżności adresów IP? Pytam, bo u nich w przeszłości różnie z tym bywało.
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Witamy!
Odpowiedz Permalink
GdL
Witamy. W kupie siła.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.