Úre Riburgiše Tsášrift

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Úre Riburgiše Tsášrift

Gazeta Riburska

jedynie słuszne źródło informacji z Protektoratu
Spontaniczne manifestacje poparcia

Odświętnie ubrane tłumy na ulicach, flagi Teutonii, Palatynatu i dawnego Wezyratu powiewające z okien kamienic i na latarniach, zadowoleni ludzie i roześmiane dzieci – tak od kilku dni wygląda Riburg (far. Al Ri). Obok okrzyków w języku faruńskim da się usłyszeć wiwaty na cześć władzy w łamanej teutońszczyźnie. Każdy, kto sądzi, że zajęcie ziem Al Farun było podyktowane jedynie imperialistycznymi zapędami, myli się. Społeczność międzynarodowa zapomniała o naszym istnieniu. Wszędzie panowało bezprawie. Chaos był na porządku dziennym – mówi trzydziestoletni Abdul. Dziś znowu należymy do cywilizowanego świata – dodaje.

Baridajska koza w każdym faruńskim domostwie

hd03d9My.png

Nie od dziś wiadomo, że Wandejczyk pochodzi od kozy – mówi profesor Abu Dabi ibn Fajim. Opracowana przez władze strategia obrony przed ewentualną inwazją zza wschodniej granicy przewiduje sprowadzenie z Baridasu kóz, które następnie zostaną rozdzielone pomiędzy rodziny zamieszkujące tereny przy granicy z Mandragoratem. Obywatelu! Jeśli ujrzysz Wandejczyka, wypuść przed siebie kozę! – głosi instrukcja obsługi. Okupant niechybnie rzuci się w pogoń za zwierzęciem w przypływie niekontrolowanej chuci!
Zmiana na tronie

B64nFeCi.png

Na mocy wydanego wczoraj obwieszczenia nowym Protektorem Al Farun został Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski. Mieszkańcy już otwierają butelki swoich najlepszych alkoholi skrywanych na specjalne okazje, by uczcić wstąpienie na tron następcy Vladimira ik Lihtenštána.

Herb Protektoratu
BAup0ueW.png
Jego Wysokość Vladimir ik Lihtenštán nadał Protektoratowi herb (autorstwa JKW Helwetyka Romańskiego), który odzwierciedla historię i teraźniejszość Al Farun. Czerwony lew na czarnym polu nawiązuje do herbu Wezyratu. Herb Palatynatu w polu sercowym ukazuje unię, która połączyła Lichtenstein i Al Farun. Wokół tarczy zwija się wąż ze złotym jabłkiem w pysku – godło Rodu Wężów, z którego pochodzi pierwszy Protektor. Całość nakryta jest płaszczem książęcym i koroną palatynacką. Pod herbem znajduje się wstęga z motto (Úr Roar iv'šutsi – Lew chroni). Ludność Al Farun już utożsamia się z nowym symbolem, wieszając herb w urzędach i odbudowywanych szkołach.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski.
Serduszka
8 014,00 lt
Ten artykuł lubią: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Torkan Ingawaar, Albert Jan Maat von Hippogriff, Tomasz Ivo Hugo, Julian Fer at Atera, Laurẽt Gedeon I, Krzysztof Czuguł-Chan, Helwetyk Romański, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Bartłomiej Czapka, Susanne Delfina Kierkeller.
Komentarze
Cudzoziemiec
Fajne. Ale tak zapytam - od kiedy legalne na terenie KS jest promowanie państw obcych?
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
@RCA To nie jest promowanie obcego państwa, bo nigdzie nie namawia się sarmackich obywateli do zamieszkania lub nawet aktywnego wspierania Protektoratu. To publikacja wieści z obcego państwa w formie narracji. Jeśli według WKM promowaniem jest coś takiego, to proszę złożyć do Prefektury donos na wszystkich, którzy publikują informacje z sąsiednich państw np. na forum.
Odpowiedz Permalink
Torkan Ingawaar
@RCA Zgodnie z kulawą logiką Waszej Książęcej Mości każdy news prasowy z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (np. o wypadku drogowym) wyczerpuje znamiona art. 256 Kodeksu Karnego Rzeczypospolitej Polskiej.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Trzeba chyba będzie zwiększyć hodowlę kóz w Baridasie ;)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Wspaniała pozycja na rynku prasowym! Doinformowany obywatel to dobry obywatel.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.