Obwieszczenie JW Protektora Al Farun — „Meine Ehre heißt Treue”

VuVYevFg.png
Áen, Vladimir, gehertsoged Šutser ik

Faruhn, Hertsog ik Abvinolhám,

Vitsegraf ik Tseleborm,

Baronete in Kongrak Nóteutonies &c., &c.

Przesyłamy wszystkim i każdemu z osobna przyjacielskie pozdrowienie i znak pokoju.

O
byczaje Teutonii to obyczaje świata — powiedział niegdyś cesarz Hergolien słusznie nazywany Wielkim. Na barkach każdego Teutończyka i każdej Teutonki spoczywa ciężkie brzemię apostolstwa — niesienie światła cywilizacji, kultury i tradycji przez mroki dziejów i do ludów barbarzyńskich. Kierowani naszym nieograniczonym współczuciem i głęboką miłością bliźniego objęliśmy ziemie byłego Al Farun protekcją, by wypełnić misję, która została nam powierzona z racji urodzenia. Jesteśmy pewni, że nasi szlachetni antenaci pobłogosławili to dzieło.

Meine Ehre heißt Treue

...mawiał niegdyś JKM Robert Fryderyk. Jego słowa zawarte w oficjalnym komunikacie zmusiły nas do przemyślenia naszych poczynań. Nie da się ukryć, że jesteśmy sarmackim obywatelem i arystokratą; że należymy do wspólnoty równych narodów zjednoczonych pod panowaniem grodziskiego tyrana księcia. Bóg Wszechmogący w Trójcy Jedyny zesłał Rzeczypospolitej władcę mądrego i zaangażowanego, którego umysł jest niczym krynica mądrości, którego serce przepełnia troska o najmniejszego spośród maluczkich, którego słowa zapisuje się złotymi zgłoskami w annałach i kronikach. Nie mogliśmy pozostać głusi na wezwanie grodziskiego tyrana pana. Przysięgaliśmy wierność i idąc za doskonałym przykładem JKM Roberta Fryderyka, pragniemy tej wierności dochować, by kiedyś móc powiedzieć, że naszym honorem jest właśnie ta cnota, która w osobie JKM Roberta Fryderyka zasiadła na książęcym i królewskim stolcu.

Mając powyższe, a także ograniczone zasoby czasowe, które uniemożliwiają nam należyty wykonywanie obowiązków protektora, postanawiamy zrzec się korony i władzy w Al Farun. Drżąc jednak o przyszłość Faruńczyków — wciąż wystawionych na zakusy obmierzłych Wandejczyków — postanawiamy o przekazaniu korony i całej władzy, a także tytułu uksiążęconego protektora Jahnowi Dagobardowi ik Thórnowi ond Mákovskiemu, który od samego początku dzieła wspierał nas w naszych czynach. Aktem tym rozwiązujemy krótką unię, która złączyła nasze dziedziczne beneficja w Palatynacie z Protektoratem. Naszego Dziedzica zapewniamy jednak, że jesteśmy gotowi udzielić wsparcia, by światło teutońskiej cywilizacji zapłonęło na zapomnianych ziemiach. Pokornie prosimy również, by zachować raczył majestatyczny herb, który nadaliśmy Protektoratowi — na pamiątkę początków.

Życzymy naszemu Dziedzicowi, by lepiej wypełnił obowiązki, które z woli Boga spadły na nas, a których z woli możnych tego świata wypełnić nie zdołaliśmy. Amen.

Tak postanowiliśmy w Riburgu, XXVII dnia IV miesiąca A.D. MMXVIII, annus primus regni nostri.


(—) Vladimir ik Lihtenštán
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski.
Serduszka
5 540,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Laurẽt Gedeon I, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Susanne Delfina Kierkeller.
Komentarze
Cudzoziemiec
No i git. Teraz można mówić, że to Dreamlandczycy pochłaniają Al Farun, i wraz ze swymi sojusznikami z MW starają się okrążyć KS.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
@RCA Abdykował, zgodnie z wolą Waszej Książęcej Mości. Tron przekazałem mieszkańcowi Sarmacji i Teutończykowi, co nie ulega wątpliwości. Trudno jest zadowolić perfekcjonistę. :(
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@Vladimir
Miły gest, na który niestety nie stać Króla Baridasu. JKM czeka, aż wejdzie w życie zapowiadany w kampanii wyborczej mechanizm referendum w sprawie odwołania Księcia, co może już niedługo nastąpić.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
I tyle ze Świętego Cesarstwa Rzymskiego. :-(
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@Helwetyk WKW niech się nie martwi - znając życie, wojna kugarska okaże się pretekstem JKM do podbicia Dreamlandu...
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@Helwetyk Można je jeszcze uratować jeśli Al Farun złoży hołd lenny Palatynowi.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Nie lepiej Księciu Sarmacji?
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@Vladimir Wtedy nie będzie oddany ten skomplikowany system wasalów, jaki był w HRE;)
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
@RemigiuszL Jedyny skrót, jaki akceptuję, to HRR(DN)
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@Vladimir ponieważ nie szprecham, to stosuję taki skrót jaki stosuję, ale jeśli będzie Ci to mniej przeszkadzać, mogę pisać ŚCRNN :P
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Á iv'danki úr Pfaltsgraf! Niech się dzieje wola Vlada.
Odpowiedz Permalink
Jan Lubomirski
Ten niemiecki cytat śmierdzi trochę nazizmem.
Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
To cytat, którym niegdyś (dawno, dawno temu) posługiwał się JKM RF.
Odpowiedz Permalink
Jan Lubomirski
Dobrze wiedzieć.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.