Kuryer Koronny 2/2018

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
GLmivVDv.png

Witam serdecznie w kolejnym już wydaniu Kuryera. Trochę spóźniony, ale jednak. Miałem być na urlopie, ale okazało się, że skończył się trochę wcześniej niż przewidywałem. Nadal będę aktywny przez pewien czas z doskoku, ale co nie co spróbuję skrobnąć kiedy będzie trzeba. Z wiadomości nagłówkowych należy wspomnieć o nowym nagłówku Kuryera, który można zobaczyć powyżej. Jednak bez zbędnego przedłużania, przejdźmy do wiadomości z Starosarmacji.

Polityka

Najważniejszą polityczną informacją związaną z nami są obecnie wybory do Sejmu LVI kadencji, a dokładniej jak na razie jedyny kandydat z prowincji Peter West . Jego program zdaje się być przekonywujący, a popierać go zdaje się całe grono sympatyków.

Trwają również kluczowe dla finansów prowincji rozmowy o finansowaniu aktywności. Projekt już leży gotowy do przedstawienia na zbliżającym się Sejmiku, jednak nadal wymaga uzgodnień i udoskonaleń. Jakich - tylko oświeceni w Powadze taką wiedzę posiadać mogą.

Kultura i społeczeństwo

Książę-Senior Tomasz Ivo Hugo przypomina nam o wybitnym dziele sarmackiej liryki pt. "Wiersz biały". Przy okazji wielu ciekawych rzeczy dowiadujemy się w komentarzach. Padło nawet ostrzeżenie teorię spiskową.

Nadal aktualizowany jest plan Grodziska w Systemie Ewidencji Gruntów Konsulatu Sclavinii. Jest już na nim całkiem sporo miejsc, jednak nadal czeka go wiele, wiele aktualizacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby już teraz przejść się po pięknych rubieżach naszej wspaniałej stolicy.

Straż pożarna w Krezie w całej swej okazałości. Wielokrotnie udawała już się na akcje ratunkowe, jednak obecnie nie widać, aby coś się działo. A chyba już tyle domów spłonęło, że należałoby powołać nowego komendanta. Albo chociaż przycisnąć go do działania. W zasadzie to można chwalić, ale nie do przesady.

Nawrót katastrofy klimatycznej? Nie, to tylko tymczasowe oziębienie. W każdym razie, skoro nie ma jeszcze ostrzeżeń meteorologicznych, to chyba jest w porządku.

Trwa budowa kolejnej kluczowej inwestycji - tym razem dla Gellońskich Pustkowi - to jest Wienskodromu. Nadal można dołączyć się do pracy oraz zatrudnić się, dopóki zakłady nie zostały jeszcze oficjalnie otworzone.
Sport

Nasze chluby klubowe Piraci z Tropicany i Powaga Czarnolas radzą sobie stosunkowo. Jakoby nie patrzeć, Piraci nie mieli od początku szans na zwycięstwo - pucharowy dwumecz z Synami nie należał do najłatwiejszych, jednak na Tropicanie udało się zremisować. Szkoda, że nie poszło lepiej w meczu na wyjeździe, który przegrali 3:1. W meczach ligowych również podwójna porażka. Jednak trudni przeciwnicy przekładają się na niskie wyniki.

Powaga Czarnolas radzi sobie zgoła lepiej. W meczu z FC Bullace udało im się przebić rekord bramek dla jednej drużyny w meczu - zwyciężyli 7:2, ale jak podkreśla sam trener, jedynie przypadkiem - trener drużyny przeciwnej zapomniał ustawić taktykę. No i znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli ekstraklasy - przynajmniej tak jest przed meczem z Synami.

Dotrwaliśmy do końca. Jeżeli coś pominąłem, a nie przeczę, że mogło się coś takiego przydarzyć, to czuję się szczerze skruszony i przepraszam. Ale raczej nie pominąłem żadnej kluczowej informacji. W każdym razie, dziękuję za lekturę. Życzę miłej egzystencji w Sarmacji.
Dotacje
5 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Krzysztof Czuguł-Chan, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
14 321,00 lt
Ten artykuł lubią: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Helwetyk Romański, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Krzysztof Czuguł-Chan, Tomasz Ivo Hugo, Fryderyk von Hohenzollern, Robert Fryderyk, Sorcha Raven, Albert Jan Maat von Hippogriff, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Bartłomiej Czapka, Susanne Delfina Kierkeller, Peter West.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Świetna robota! Tylko małe sprostowanie - projekt dotyczący finansów nie będzie przedstawiany na Sejmiku, gdyż ma być to dektret Namiestnika.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Dekret*
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Świetne streszczenie, tak trzymać!

I mała errata: Powaga jest pierwsza w ogonie Ekstraklasy tzw. grupie spadkowej :)
No, ale! Nieważne jak piszą. Ważne, żeby pisali! ;)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
szkoda, że obrońca tytułu w slp z czarnolasu nie zasłużył na wzmiankę.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@leszcz trzeba się publikować na forum! Chyba że Pan Redaktor czasem zajrzy w tabelę, jak go ładnie poprosicie ;)
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@leszcz Z tego co zauważyłem redaktor jak dotąd kierował się notkami zamieszczanymi na forum, stąd wspominani są tylko Piraci i Powaga.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Aj przepraszam za zdublowanie odpowiedzi. Pisaliśmy w jednym momencie :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@RemigiuszL Wielkie umysły myślą podobnie!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
nie powiem, od jakiegoś czasu rozważam stosowny wąteczek, żeby zadbać o pijar. ten skandaliczny incydent pewnie przyspieszy decyzję o jego założeniu.
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
To ja korzystając z okazji dodam że Duma Tropicany wyeliminowała dzisiaj z pucharów scholandczyków. Sarmacja dla Sarmacjów!
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@rybczak ¡Hasta la victoria!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@leszcz również się zgadzam, że obecny minister propagandy jest do bani i trzeba go wymienić. :D
Odpowiedz Permalink
Peter West
Świetna robota
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.