Kuryer Koronny 1/2018

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
tKdeTno1.png
pcXhv50I.png

Witam was serdecznie w kolejnym wydaniu Wiadomości ze Starosarmacji. Tak jak zdążyliście zauważyć, już pod nazwą Kuryera Koronnego - cóż, skoro taka była wola narodu (znaczy się moja) to będziemy go redagować. Nie sądzę, aby była potrzeba przedłużania, rozstrzygnięcie konkursu na tytuł zostawimy na koniec.
Polityka

Cóż tu dużo mówić - w ostatnim tygodniu w polityce starosarmackiej nie działo się nic godnego uwagi. Nie został wydany żaden dekret, podatki się pod politykę nie zaliczają, a Sejmik nie obraduje. Więc niestety, chyba zakończymy na tym fragment o polityce.

Społeczeństwo i kultura

Tutaj już działo się zdecydowanie więcej. Zacznijmy od tego, że Tropicana wydaje kolejny artykuł z serii pocztu władców. Kolejnym bohaterem wspaniałej serii jest Pedro Juniorez. Wszyscy historycy zadają sobie pytanie "Tyran czy niezrozumiany reformator?".

Nasz obywatel Mattieu Mrochov zdecydował się na złożenie przepięknych wielkanocnych życzeń wszystkim Sarmatom, bez względu na miejsce zamieszkania. Wspaniały gest, doceniamy!

Szczegóły powstania gondorskiego - prawda, czy jedynie mit? Widocznie w ostatnich czasach bardzo popularna stała się historia z czasów, gdy Sarmacja raczkowała. Wspaniałym archeologiem okazał się Sclavińczyk - Incisive.

Tym razem trochę motoryzacji. Niestety, nasz obywatel JO Prokrust Zombiakov nie zdążył dotrzeć na motofestyn w Almerze. Jednak nic się nie stało, gdyż jego pojazd można zobaczyć w Starosarmacji.

Trwają prace na przystąpieniem do Systemu Ewidencji Gruntów, Książęcego Miasta Grodzisk, a także całej Starosarmacji. Obecnie jesteśmy na fazie umieszczania pozostałych miast na mapie poza miastem, natomiast już teraz można przejść się po Grodzisku.

Gospodarka

Prace nad budową zakładów włókienniczych są już na finishu. Zostały do położenia ostatnie cegły i do wykonania ostatnie szlify. Może to ty będziesz szczęśliwcem, który zakończy prace i położy ostatnią cegłę/dachówkę/płytkę?

Wspominałem już o podatkach. Myślę, że najlepszy ku temu moment, aby przybliżyć sytuację. Skarbiec prowincji został zasilony kwotą 140 tysięcy libertów, a majątek Starosarmacji wynosi obecnie niecałe 1,5 miliona libertów.
Sport

W Starosarmacji sport ma się lepiej niż gdziekolwiek. Ostatnio wystartowała MFH - rozegrana została, a następnie zrelacjonowana przez JO Prokrusta Zombiakova 2 kolejka zmagań hokeistów.

Powstała również druga liga, więc nowi trenerzy już mogą zająć się walką o mistrzostwo.

Natomiast w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej nasi zawodnicy spisują się dobrze, chociaż bywały lepsze czasy. Piraci ponieśli sromotną klęskę i czekają ich kolejne ciężkie starcia. Powaga Czarnolas natomiast zagrała na 250% - to jednak nie wystarczyło aby pokonać Lotos Trizopolis


No i na koniec wyczekiwane podsumowanie. Najpierw chcę podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć w plebiscycie udział. Były ciekawe humory, a wielkim dylematem było wybranie jednego tytułu spośród wielu. Ostatecznie jednak zwyciężył Kuryer, o czym zdążyliście się przekonać. Natomiast kto okazał się zwycięzcą i do kogo trafi tantiema - która na dzień dzisiejszy wynosi 11 474 lt? Tą osobą jest JO Krzysztof Czuguł-Chan! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Serduszka
7 187,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Michał Pséftis, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, David de Hoenhaim, Juliette Alatriste, Helwetyk Romański, Paviel Gustolúpulo, Daniel January von Tauer-Krak, Robert Fryderyk, Guedes de Lima, Susanne Delfina Kierkeller, Bartłomiej Czapka.
Komentarze
Juliette Alatriste
Czemu porzuciłeś Baridas?
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Powód 1.
Cytuję:
Baridajczycy już nie są jedną rodziną...
- podany @Delfina

Powód 2.
Cytuję:
Bardzo mi przykro było opuścić Baridas i nadal jestem w sercu rozdarty. Zamierzam wrócić, a emigracja do Grodziska jest sytuacja, w której chce uspokoić skołatane z lekka emocje. Nie podoba mi się sytuacja, a mój głos może i zmieniłby coś, ale nie będzie potrzeby. Dlatego stwierdziłem, że przeczekam tę sytuację patrząc z innego miejsca. Poza tym od jakiegoś czasu ciągnęlo mnie do podróży po Sarmacji. Zdaje sobie sprawę, że ucieczka z kraju w takiej sytuacji to tchórzostwo, ale mam nadzieję, że Baridajczycy wcale tego w ten sposób nie odbierają.
- podany @Kaizer

Wszystkie wiadomości są mojego autorstwa, więc nie widzę przeszkód, aby zamieścić je publicznie. Myślę, że to wszystko, co obecnie mogę powiedzieć.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Chociaż moje fragmenty nadal walają się niepozbierane po Baridasie - głównie w Sporcie :) @Jul
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
@Jul I tak zatęskni za ojczyzną. :D
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Cśśś... @KriVersen to tajemnica xD
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.