[ISS]Wyniki badania sarmackiej prasy - II/III 2018

Sarmatki,Sarmaci!

Po długim analizowaniu (a raczej problemów ze sprzętem) przedstawiam Wam wyniki ankiety dotyczącej sarmackiej prasy.

Nie przedłużając powyższego wstępu zacznę od przedstawienia wyników dotyczących znajomości prasy. Na potrzeby badania przyjęłam następujące wartości: Bardzo dobrze - 5, dobrze - 4, średnio - 3, chyba nie znam - 2, nie znam - 1.
1eST821W.png
Najbardziej znanymi wśród Sarmatów agencjami prasowymi są Goniec Czarnoleski i PiSMOK z wynikiem 4,41. Jest to dość wysoki wynik jak widzimy, ale tuż za nimi znajduje się Gazeta Teutońska z wynikiem 4,29. 3 miejsce należy do Pulsu Sarmatów, który osiągnął wynik 4,06. W czołówce najlepiej znanych tytułów prasowych jest jeszcze Obserwator Sarmacki z wynikiem 3,94.

Teraz czas na ten mniej fajny ranking - najmniej znanych sarmackich agencji prasowych. Poniżej wykres:
1by9oKDC.png
Z badania wynika, że najmniej znanym tytułem prasowym w Sarmacji jest Przelane na Papier - stosunkowo młody tytuł z wynikiem - 1,47. Na 2 miejscu jest Firenza Corporation - 2,12. 3 należy do Sarmackich Horyzontów - 2,18, a ostatnie wśród tych najmniej znanych należy do dwóch agencji prasowych - Mikro oraz Ordo Sclaviniae - 2,41.

Średnia wartość dla rozpoznawalności prasy to 3,10. Zbliżoną do tej wartości osiągnęły Gazeta Wyborcza oraz Hans Media, które osiągnęły odpowiednio 3,00 oraz 3,18.

Kolejne pytanie, które padło dotyczyło badania jakości prasy. Na potrzeby badania przyjęłam następujące wartości: 2 - bardzo dobrze, 1 - dobrze, 0 - nie znam, -1 - źle, -2 - bardzo źle. Zatem przedstawiam wyniki w tej kategorii.

Zaczniemy od lepszej i przyjemniejszej części - jakie tytuły prasowe są najlepiej oceniane w Sarmacji? Nasza kraina jest bardzo wymagająca i tytuły prasowe, które są na samej górze zasłużyły sobie na to. Poniżej wykres, który prezentuje najlepiej oceniane gazety:
7TYWcaP3.png

Najlepiej ocenianymi tytułami prasowymi są Goniec Czarnoleski i PiSMOK, które osiągnęły 1,24, co jest bardzo dobrym wynikiem, patrząc na średni wynik jakości. Kolejne miejsce należy do Gazety Teutońskiej, która osiągnęła 1,06. 3 miejsce ma Obserwator Sarmacki, który dostał 0,82, a w czołówce znajduje się jeszcze Trybuna Diuków - 0,71.

Teraz przejdziemy to trochę mniej przyjemnej kategorii - najgorzej oceniane sarmackie tytuły prasowe. Poniżej znajduje się wykres, który przedstawia wyniki:
4NbO71Bx.png
Najgorzej ocenianym tytułem w Sarmacji jest Hans Media z wynikiem -0,65. Drugie miejsce należy do Przelane na Papier, które ma -0,18. Kolejne należy do Sarmackich Horyzontów -0,06. Czwarte i piąte należy do Firenza Corporation i Ordo Sclaviniae, które mają odpowiednio 0 i 0,06.

Jak widać Sarmaci są bardzo wymagający. Wiedzą też czego im brakuje. 76,5 % opowiedziało się za wywiadami, 52,9% - polityki, 47,1% - artykułów lokalnych oraz statystyk, 41,2% - artykułów naukowych. A czego mamy za dużo w Sarmacji? 23,5 % osób uważa, że za dużo jest polityki i sportu. Jednak najwięcej osób bo aż 35,4% osób uznało, że nie ma niczego, czego by było za dużo.

To już na tyle w dzisiejszym artykule. Zapraszam na kolejną edycję badania, która będzie miała miejsce w kwietniu.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 511,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Krzysztof Czuguł-Chan, Juliette Alatriste, Sorcha Raven, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Daniel January von Tauer-Krak, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Bartłomiej Czapka, John Rasmusen, Guedes de Lima, Marceli z Ossolińskich Bordoński.
Komentarze
Daniel January von Tauer-Krak
Finansowo w Firenza Corporation BTK nie jest źle...
Niemniej, być może ten wyniki jest słaby pewnie dlatego, że okres szczytowej działalności to 2015/16 kiedy zajmowaliśmy się sondażami, muzyką, czasem publicystyką i twórczością literacką.

Może zwiększyć nakłady na politykę kadrową i zacząć coś tworzyć ...
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
wyniki gońca świetnie podsumowują dzisiejszą kondycję prasy.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Przegląd Polityczny i UMC są w ogóle nieznane. :(
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@GuedesDeLima Nie był ostatnio publikowany, to wszyscy zapomnieli :P
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Cieszę się, że pojawiły się w końcu wyniki :) Prasa, jak to już z prasą bywa — raz lepiej, raz gorzej. Bywały ogromne wzloty(do głowy przychodzi mi w tej chwili Bulgot Dnia), a obecnie mamy niestety regres. Może na horyzoncie pojawi się ktoś z zapałem, umiejętnościami i czasem, zobaczymy!
Odpowiedz Permalink
Marceli z Ossolińskich Bordoński
Kawał dobrej roboty.

@leszcz trudno się nie zgodzić...
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.