Informacje ze Starosarmacji

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
tKdeTno1.png

Witam was wszystkich bardzo serdecznie w pierwszym wydaniu wiadomości ze Starosarmacji spod mojej ręki. Mam nadzieję, że wszystko co ważne, zostanie zamieszczone, a wy będziecie usatysfakcjonowani. Bez zbędnego przedłużania.

Polityka

19.03. Namiestnik Starosarmacji prześwietny Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser złożył gratulacje nowo wybranemu Konsulowi Sclavinii.

20.03 Sławetny Jihymed Niezyd został powołany na Ministra Propagandy w miejsce Jaśnie Oświeconego Ignacego Urbana de Ruth

Tego samego dnia otrzymaliśmy list od nowego Konsula Sclavinii, z podziękowaniami za złożone gratulacje.

Tego aktywnego dnia również rozpoczęła się debata nad zmianą melodii hymnu, zapoczątkowana przez poważanego Petera Westa, jednakże zamarła ona i pewnie melodia hymnu nie zmieni się jeszcze długi czas.
Społeczeństwo i kultura

19.03 Z pytania o święto Korony Księstwa Sarmacji jako święta prowincjonalnego wyszło wielkie poszukiwanie aktów, w których są błędnie zamieszczone słowa "Korona Księstwa Sarmacji". Przyłącz się!

20.03 Rozpoczęto rozmowy o święcie Tropicany, które obchodzone było 7 października. W toku rozmowy rozpoczęto studiować historie tego miejsca i uzupełnianie kalendarium

22.03 Świeży mieszkaniec Grodziska Jan Sabrzecki napisał swój pierwszy artykuł o szkodliwości napoi gazowanych, w szczególności coca-coli. Ta praca naukowa naprawdę zasługuje na uznanie. Czekamy z niecierpliwością na więcej.

23.03. poważany Peter West kontynuuje prace nad sarmacką genetyką i biologią sarmackiego organizmu. Tym razem pokazuje nam v-krew. Świetna praca, godna polecenia. To przełomowe odkrycie może zmienić bieg czasów.
1Lduzm16.png

O sukcesach Starosarmackich drużyn już nie wspomninając

Zyriusz

Jedynym jak na razie prowadzonym przedsięwzięciem w Zyriuszu jest budowa zakładów włókienniczych. Zbliża się ona do końca, zostało jeszcze tylko ~15% robót. Pracuj teraz!

To by było na tyle w tym wydaniu. Oczywiście, czymże byłoby dobre wydanie bez słowa od autora. Więc, chciałbym was serdecznie poprosić o pomoc w nazwaniu wydania. Nie ukrywajmy, zwykłe Informacje ze Starosarmacji brzmi strasznie nudno. Dlatego dla najbardziej płodnego twórcy tytułu prasowego przewiduje nagrodę w wysokości całości tandiemy z tego wydania. Liczę, że znajdzie się coś ciekawego.

No i mam nadzieję, że dzisiejsze wydanie nie zanudziło was za bardzo. Informacje są strasznie suche, za tydzień trochę podleje. Oliwy do ognia
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Serduszka
11 474,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Sorcha Raven, Daniel January von Tauer-Krak, Incisive, Krzysztof Czuguł-Chan, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Peter West, Michał Pséftis, Markus von Ottonberg, Prokrust Zombiakov, Thimoteus ik Hohentsolern, Helwetyk Romański, Guedes de Lima, Aleksander van der Egval, Jaskier Frydrychowicz.
Komentarze
Daniel January von Tauer-Krak
Krzyk Starosarmacji,
Wola/Głos Partii i Rządu, - tak z Orwella
Posłanie SZPM
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Kuryer Koronny
Vox Sarmati

I mój osobisty faworyt: Rekapitulacja Tygodnia
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Oblicze Tygodnia
Gelloński Wrzask
Sztandar Starosarmacki
Strażnica Monarchofaszystowska

Kilka propozycji do wyboru :P
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Proponuję wrócić do Kuryera Koronnego, wygrzebałem nawet grafikę dla niego: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/7959
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@RemigiuszL znam autora, mogę poprosić o przeróbkę podpisu ;p
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Chociaż chyba lepiej byłoby to zrealizować graficznie w stylu Trybuny. W razie czego, jak już wybrana zostanie opcja — służę pomocą.
Odpowiedz Permalink
Sorcha Raven
Taki magazyn może być bardziej poczytniejszy :)

bb1c112b40fed.jpg
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Lovely. Wytrwałości i konsekwencji. Taką prasę to ja lubię. :)
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@GuedesDeLima A kiedy będzie Przegląd Polityczny?
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
@RemigiuszL życzyłbym sobie, by ukazał się jeszcze w marcu. Realnie jednak patrząc najwcześniej w kwietniu. Przykro mi, ale realioza skutecznie podgryzła mi kręgosłup.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@GuedesDeLima To trzeba się jej odgryźć ;D
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
@RemigiuszL dostałą już z półobrotu. Niestety, oddała ze zdwojoną siłą. Szukam właśnie jedynek. Jakby znalazła się jakaś w Grodzisku to proszę odesłać kurierem na adres w Eldoracie. Dziękuję. :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.