Ekstraklasa: Synowie przed peletonem
Seria wydawnicza: 31 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Za nami już cztery kolejki 31. sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Rozgrywki powoli zaczynają nabierać rumieńców. Powoli wyłaniają się też pierwsi pretendenci do mistrzostwa i spadku.

Rewelacyjny start sezonu zaliczyli Synowie Wandy. Ekipa Michała Michaelusa wygrała wszystkie cztery dotychczasowe spotkania i zdecydowanie przewodzi ekstraklasowej stawce. Szczególnie imponujące było inauguracyjne zwycięstwo 3:0 nad Krasnoludami. W kolejnych spotkaniach Świeccy spuścili nieco z tonu odnosząc trzy jednobramkowe triumfy. Szczególnie nerwowe były ostatnie dwa spotkania z Koniami i Lotosem, w których o losach zwycięstwa decydowały gole obrońcy Leigh Mosleya z rzutów wolnych.

G535ltvw.jpg

Grupę pościgową otwierają Rantiochskie Krasnoludy, które tracą do lidera już pięć punktów. Po inauguracyjnej porażce ze Świeckimi podopieczni Helmuta Walterycza przekonująco wygrali 2:0 z Powagą i 3:0 z Republikanami oraz zremisowali z Aniołami.

Dalej w tabeli robi się ciasno, bowiem Anioły, Lotos i broniący mistrzostwa FC Czarnolas mają po sześć oczek. Największym pozytywnym zaskoczeniem w tym gronie jest postawa Trizondalczyków. Zespół Roberta Dąbskiego-Hansa po zwycięstwach nad Koniami i Bullace był nawet liderem Ekstraklasy. Jednak w kolejnych spotkaniach z aktualnymi mistrzami z Czarnolasu oraz dzierżącymi Puchar Synami Lotos musiał uznać wyższość rywali.

Nie zaskakuje za to postawa Aniołów, które są w stanie wygrywać z niżej notowanymi rywalami jak Bullace oraz nie przegrywają z solidnymi ekipami jak Republikanie, Krasnoludy czy Grabarnia.

Rozczarowuje broniący tytułu FCC. Ekipa Henryka von Thorn-Leszczyńskiego wygrała tylko jedno spotkanie z debiutującym w Ekstraklasie Lotosem. W pozostałym trzech meczach Czanolesianie bezbramkowo remisowali z Grabarnią oraz Koniami i Bullace. Dla dwóch ostatnich klubów remisy z mistrzami przyniosły jedyne punkty na starcie sezonu.

xIgiMS7c.jpg

Tuż nad strefą spadkową z dorobkiem pięciu punktów znajduje się Grabarnia i Republikanie. Zombiaki grają na swoim poziomie znanym z poprzednich sezonów, koncentrując się na grze defensywnej. Żelazna obrona podopiecznych Prokrusta Zombiakowa oceniania na 20 belek, dowodzona przez grającego na 22 belki Czesława Lesiaka sprawia problemy niejednemu rywalowi. Odmładzający kadrę Scholandczycy także są w stanie napsuć krwi innym rywalom.

Skład strefy spadkowej nie jest dużym zaskoczeniem. Znajduje się w nim dwóch beniaminków - Powaga i Bullace oraz przechodzący rewolucję kadrową Margońskie Konie. Kontakt ze środkiem tabeli zachowuje Powaga, która w bardzo ważnym meczu pokonała Margończyków. W trudniejszej sytuacji są Konie i Byki, które w czterech kolejkach zdobyły tylko punkt, ale za to z nie byle kim, bo broniącymi tytułu Czarnolesianami.

6oD8D3ek.png

Ogłoszenie SLP

W tej chwili w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej jeden klub pozostaje bez szkoleniowca. Do przejęcia od zaraz są grające w Trzeciej Klasie Smoki z Gideny. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.
Serduszka
20 152,00 lt
Ten artykuł lubią: Paviel Gustolúpulo, Prokrustes, Robert Dąbski-Hans, Laurẽt Gedeon I, Albert Felimi-Liderski, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Henryk Leszczyński, Timan Demollari, Krzysztof Czuguł-Chan, Gauleiter Kakulski, Bartłomiej Czapka, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Tomasz Ivo Hugo, Michał Pséftis, Mikołaj Muhammad bin Sa'al - Sueud , Susanne Delfina Kierkeller.
Komentarze
Timan Demollari
Najbliższa kolejka sporo nam powie. Synowie-FCC to i tak byłby hicior, ale tym razem będzie to hicior, który może ustawić resztę sezonu.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Po remisie w hiciorze sezon jeszcze się nie skończył ;-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.