[RyD] Tropicana przeciw rewolucji
Seria wydawnicza: Rumores y Dictatores

eMH69PK2.jpg

Zaledwie przed chwilą nasz wspaniały El Dictatore wygłosił przemówienie do narodu tropicańskiego. Przedstawił w nim założenia ideologii, którą nazwał kontrrewolucjonizmem pirackim. W skrócie tłumaczy ona dosyć zawile prawo do władzy El Dictatore, odwołuje się do tradycji pirackich z historii przedinternetowej oraz deklaruje przyjaźń wobec monarchofaszyzmu. W dobrej ideologii nie może jednak zabraknąć także ideowych wrogów. Tych podsuwa już sam termin kontrrewolucja, bo jak łatwo wykoncypować, są nimi rewolucjoniści. W szczególności zaś spadkobiercy towarzysza Wandy, który jak powszechnie na Tropicanie wiadomo, próbował wykorzystać trwającą 135-letnią wojnę w celu rozbudzenia ducha rewolucji. Wyszło mu to umiarkowanie, gdyż wojnę ostatecznie wygrały ugrupowania z Północy, odwołujące się do tradycji Juniorezów, które restaurowały urząd El Presidente.

Dziś jednak Tropicaną rządzi El Dictatore, który wyraźnie dystansuje się od junioryzmu i odwołuje raczej do tradycji pirackiej, związanej z południem wyspy (przede wszystkim Starą Przystanią). Choć w swym przemówieniu mówi o więziach międzytropicańskich, to wiele wskazuje na to, że jego rzeczywiste działania zmierzają w odmienną stronę. Do opinii publicznej trafia mało wieści z Tropicany, gdyż będący jednocześnie Namiestnikiem El Dictatore skutecznie blokuje wszelki przepływ informacji. Tymczasem zorganizowana z bojówek działających w okresie junty Gwardia Piracka (Guardia del Pirata) zadomowiła się już w gmachu przy Palacio del Dictatore. Zdążył on się okryć ponurą sławą. Tropicańczycy o “nieprawidłowych odchyleniach ideowych” znikają bez wieści w opasłych ścianach tego budynku. Gwardia skutecznie zwalcza kryjące się jeszcze po dżunglach niedobitki oddziałów przeciwnych nowej władzy. Nikt w Soli czy Playi nie śmie nawet wspomnieć o rewolucji czy wandyźmie. Z kolei mieszkańcy Starej Przystani tryumfują i bezkarnie rozwiązują stare porachunki z “wrogami El Dictatore”. Także chwalenie dawnych El Presidentes staje się niebezpieczne. Choć zgodnie z zamówieniem na nowy plan Soli Gomez Juniorez ma dostać ulicę swego imienia, to jest to tylko mydlenie oczu. W rzeczywistości Gwardia Piracka już zaczyna aresztować zbyt fanatycznych zwolenników “junioryzmu”.

O tym jak poważna jest sytuacja najdobitniej świadczą ostatnie wydarzenia. Jak powszechnie wiadomo niedawno znany Tropicańczyk - Paviel Gustolúpulo, otrzymał urząd Prefekta Generalnego. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z kontekstu tego wydarzenia. Otóż choć diuk jest przywódcą Punty, w związku z czym pozostaje raczej poza sporem między Północą, a Południem, to już od tygodnia chodziły pogłoski o tym, że oskarżono go o juniorystowskie odchylenia. Diuk Paviel nie zamierzał jednak widocznie sprawdzić osobiście gościnności Gwardii Pirackiej i wolał postarać się o stanowisko, które uchroni go przed aresztowaniem przez siepaczy El Dictatore. Ale czy na pewno?

SDNN3PVL.jpg
El Dictatore wśród oficerów Gwardii Pirackiej


Cóż teraz się stanie? Czy dojdzie do tajnej wojny między agentami Prefektury i Pirackiej Gwardii? Czy rewolucja podniesie na Tropicanie głowę czy też da się stłamsić pirackiej reakcji? “Rumores y Dictatores” nie omieszka o tym poinformować.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Michał Pséftis, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
6 247,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Prokrustes, Michał Pséftis, Guedes de Lima, Susanne Delfina Kierkeller, Jack von Horn, Laurẽt Gedeon I, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski.
Komentarze
Michał Pséftis
Arriba!
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Wkrótce powstanie formalnie Ośrodek Reedukacyjno Karny (ORK) na Pustkowiach. Jak się cwaniaczkom piratom wydaje, że są twardzielami to jeszcze mało widzieli. Wyłapać i zesłać.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Andale, andale, andale!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Niech zyje Partia Piratow!
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@Zombiakov E tam, my nie kłopotamy się takimi subtelnościami jak reedukacja. Element, który raz zboczył z jedynej słusznej drogi już zawsze będzie niepewny :P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.