Nowa epoka w dziejach Gellonii

C9R5SlY4.jpg

6 marca 2018 r. - zapamiętajcie ten dzień !

Kończy się Epoka Zapomnienia w internetowej historii Gellonii. Dramatyczne wydarzenia, mające miejsce na naszych historycznych ziemiach i grożące destabilizacją całego znanego v-świata, były do tej pory ignorowane na wszystkich poziomach sarmackiej władzy. Relacje naocznych świadków, apele, prośby i pikiety uchodźców odbijały się od betonowego muru niewiary oraz ważniejszych od wszystkiego innego politycznych swar. Epoka Zapomnienia trwała 2931 dni tworząc na sarmackiej wyspie porzuconą przez żywych enklawę szaleństwa i najmroczniejszych koszmarów.

Przyszedł 6 marca - dzień który zapamiętamy tak długo jak pożyjemy. Namiestnik Starosarmacji Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser przekroczył granicę szablonów i pozornie błahym podpisem dał sobie szansę stać się bohaterem przyszłych pokoleń. Gellońskie Pustkowia zostały dzielnicą a Prokrust Zombiakov, ofiara a zarazem dziecko Epoki Zapomnienia, objął urząd Naczelnika Pustkowi.

Nareszcie ludzie chcący położyć swoje życie na szali w walce o Gellonię mogą to zrobić na własnych warunkach i toczyć walkę własnymi metodami. Koniec wniosków i biurokratycznej udręki przy zakupie byle granatnika. Koniec stosów formularzy przy utylizacji tworów biologicznego skażenia. Nigdy więcej śledztw po wypadku z bronią.

Był to dzień przełomowy. Weszliśmy w czwartą epokę internetowej ery historii Gellonii. Epokę Rekonkwisty.


ep4lPiEs.jpg

Rozkazy Naczelnika


W szóstym dniu Epoki Rekonkwisty (6 dER) Naczelnik Pustkowi wydał dwa rozkazy.

Rozkaz 1
o utworzeniu Stref

W 6 dER, datowanym według kalendarza Księstwa jako 11 marca 2018 r., dokonuje się podziału Gellońskich Pustkowi na dwie Strefy pozostające pod bezpośrendim zwierzchnictwem Naczelnika Pustkowi.

Strefa "0" obejmować będzie tereny historyczne Hrabstwa Gellonii według granic z 1 dZE. Tymczasowe centrum logistyczne Strefy "0" lokuje się w mieście zewnętrzym Fer.

Strefa "1" obejmować będzie tereny historyczne Baraniego Pola według granic z 1 dZE. Tymczasowe centrum logistyczne Strefy "1" lokuje się w ruinach miasta Santa Ana.

Rozkaz 2
o Merkuriuszu Gellońskim

W 6 dER, datowanym wg kalendarza Księstwa jako 11 marca 2018 r., ustanawia się organ prasowy Gellońskich Pustkowi - Merkuriusz Gelloński.

Dochody z działalności Merkuriusza przekazywane będą w całości na rzecz Gellońskich Pustkowi.

Redaktorzy zatrudnieni w Merkuriuszu nabywają prawo do bezterminowych przepustek uprawniających do swobodnego przemieszczania się w Strefach "0" i "1".


m0z68SdH.jpg
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Gotfryd Slavik de Ruth, Ignacy Urban de Ruth.
Serduszka
5 649,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Pséftis, Helwetyk Romański, Piotr III Łukasz, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, GdL, Ignacy Urban de Ruth.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Compañeros z Tropicany pozdrawiają compañeros z Gellonii!
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Jako były Namiestnik Gellonii ślę serdeczne pozdrowienia1
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zawsze chętnie biorę udział, w tego typu inicjatywach :)
Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Czy jest przewidywane przeprowadzenie jakiejś uprzywilejowanej szybkiej linii łączącej centra logistyczne stref z Grodziskiem? Jako członek prowincjonalnego Gabinetu z chęcią bym z takiej korzystał, nawet jeśli wymagałaby używania granatnika! :)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Jak się zorganizujemy to utrzymanie połączeń komunikacyjnych będzie priorytetem. Będziemy sprzątać to szwendające się **olerstwo na bieżąco.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.