Imbryk Ambasadorów, Cudzoziemiec, 18.02.2018 r. o 19:40
Sarmacki Korpus Dyplomatyczny
Seria wydawnicza: Korpus Dyplomatyczny KS

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
I045eSqO.png

Niniejsza publikacja powstała z okazji pierwszej, od bardzo dawna, sytuacji, kiedy to sarmackie służby dyplomatyczne w pełni obsadziły aktywnymi ambasadorami placówki w krajach, z którymi wiążą nas traktaty, i z którymi utrzymujemy dyplomatyczne relacje. Jest to dla mnie dzień szczególny, który wieńczy pierwszy etap zmian, które w zakresie sarmackiej polityki zagranicznej sukcesywnie będą wdrażane. Z tej też okazji pragnę przedstawić Państwu osoby, które dziś aktywnie tworzą Korpus Dyplomatyczny Księstwa, a na których barkach spoczywać będzie realizacja kierunków polityki zagranicznej, którą obierzemy.

Szanowni Państwo! Z dumą przedstawiam:

LEGAT KORONNY
Jaśnie Oświecona Rihanna diuczessa-wicehrabina Aureliuš-Sedrovski

Do Rzeczpospolitej przybyła w kwietniu 2012 roku i jako swe miejsce zamieszkania wybiera Baridas. Półtora roku później wiąże się z Teutonią, w której zamieszkuje do dziś. Pełniła szereg funkcji samorządowych i centralnych. Administrator SOBOSu, Minister Dziedzictwa Narodowego, Minister ds. edukacji, Minister Finansów i Gospodarki. Była Marszałkinią Sejmu, a także posłanką XL, XLIV, XLVII oraz XLVIII kadencji. Obecnie, w kadencji LV, także pełni rolę posłanki i wicemarszałkini Sejmu. Jako Legat Koronny pełni de facto funkcję ministra spraw zagranicznych.

AMBASADOR W CHANACIE KUGARSKIM
Jaśnie Oświecony Prokrust diuk-wicehrabia Zombiakov

Jeden z najstarszych stażem aktywnych Sarmatów. W kraju zamieszkał w lipcu 2003 roku wiążąc się z Gellonią. Pełnił funkcje Sołtya Murowanej Wsi, namiestnika Gellonii, premiera Gellonii. Twórca wielu inicjatyw regionalnych, jak Gelloński Urząd Miar i Statystyk, Gelloński Portal Informacji Wszelakiej, Galeria Gellońska, Biblioteka im. Zakonu Semnoteam w Ferze. Aktywny działacz sportowy i trener biorący udział w rozgrywkach SLP. Trzykrotnie pełnił funkcję szefa sarmackiego Rządu, wielokrotnie ministra i posła. Obecnie poseł na Sejm Księstwa Sarmacji LV kadencji.

AMBASADOR W KRÓLESTWIE DREAMLANDU
Prześwietny Sereus hrabia von Ahabejż

Przybył do Sarmacji z początkiem 2013 roku. Przez długi czas związany ze Sclavinią, jak sam o sobie mówi "Sclavińczyk z wyboru", obecnie aktywnie działa w Teutonii. Samowolny prorok z powołania. Lubi stawać w obronie równowagi i sprawiedliwości. Poszukiwacz sensu, poeta. W Sclavinii sprawował urząd Wysokiego Emila Eldoratu i Ministra Transportu. Centralnie pełnił funkcję Kanclerza Sarmacji, posła na Sejm, prefekta. Kandydował w ostatniej elekcji książęcej. Zwolennik głębokiej współpracy międzynarodowej. Szlify w dyplomacji zdobywał w 2016 roku jako Ambasadora Księstwa Sarmacji w Dreamlandzie.

AMBASADOR W KRÓLESTWIE HASELLANDU
Prześwietny Remigiusz hrabia Lwowski von Hochenhaüser

Mieszkaniec Sarmacji od października 2014 roku. Od początku związany z Starosarmacją, obecnie mocniej z dzielnicą Tropicana. Pełni funkcję Namiestnika Starosarmacji (wybrany właśnie na drugą kadencję) oraz El Dictatore del Distrito de Tropicana. Wcześniej także jako Wielki Mistrz Białej Gwardii Słońca i Honorowy Rycerz Loży Teutońskiej. Dyplomatyczne rzemiosło ćwiczył jako Ambasador Księstwa Sarmacji w Republice Palmowej, Sekretarz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji i także Minister Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji.

AMBASADOR W MONARCHII AUSTRO-WĘGIERSKIEJ
Wielmożny Otto wicehrabia von Spee-Asketil

Zamieszkał w Księstwie Sarmacji w grudniu 2015 roku. Aktywny i zaangażowany mieszkaniec Sclavinii, w której pełnił szereg funkcji. Były Pierwszy Krzyżowiec, Członek Prezydium Rady Konsulatu, Konsul, Prokonsul ds. finansów, Minister ds. informacji, Wysoki Emil Eldoratu, Prezes Kolegium Nauk Przyrodniczych. Działał także w Teutonii, w której pełnił funkcję Lorda Koadiutora. Centralnie działał jako Poseł na Sejm Księstwa Sarmacji L kadencji, Podprefekt Generalny. Obecnie Prefekt Generalny i Konsul Sclavinii. Dyplomatyczne doświadczenie zdobywał jako Ambasador Księstwa Sarmacji w Kugarii i w Trizondalu.

AMBASADOR W REPUBLICE BIALEŃSKIEJ
Jego Książęca Wysokość Defloriusz Dyman Wander

Sarmacki Książę-Senior, który panował od stycznia do września 2010 roku. Wcześniej Mandragor w Mandragoracie Wandystanu. Zamieszkał w Sarmacji w grudniu 2002 roku. Żył i działał w WKRP i w Cyberii. W Sarmacji dał się poznać jako wybitny pisarz, publicysta, krzewiciel kultury sarmackiej, poseł, sędzia i Prezes Sądu Najwyższego. Aktywny działacz polityczny, pełnił między innymi funkcje podkanclerzego i ministra. Autor cyklu o Kapitanie Scholiku czy epopei „Krew, Pot i Łzy”.

AMBASADOR W TRIZONDALU
Prześwietny Guedes hrabia de Lima

Guedes zamieszkał w Sarmacji w połowie 2007 roku. Rdzenny Sclavińczyk. Swoją przygodę z mikroświatem rozpoczął w październiku 2006 roku. Wraz z Michałem Stoyałowskim, Emilem Potockim oraz Izaakiem Amadejem założył Królestwo Sclavinii, w którym żyje nieprzerwanie od ponad dziesięciu lat. Naczelny archiwista sclaviński. Założyciel i były Dyrektor Sclavińskiego Instytutu Historycznego. Właściciel Unicorn Media Corporation. Redaktor Naczelny Przeglądu Politycznego. Od dawna wspierał i wciąż wspiera diasporę sclavińską zamieszkującą Trizondal.

AMBASADOR W RZECZPOSPOLITEJ OBOJGA NARODÓW
Jaśnie Oświecony Laurencjusz diuk-baron Ma Hi at Atera

Zamieszkał w Sarmacji w sierpniu 2014 roku. Od początku swego pobytu aktywny działacz samorządowy, obecnie związany z Królestwem Baridasu, w którym pełni rolę Wicekróla (Namiestnika). Wcześniej aktywny także w Starosarmacji i Sclavinii. Związany z Książęcymi Siłami Zbrojnymi, w stopniu podpułkownika, obecnie komendant WKU. Wielokrotnie pełnił (i wciąż pełni) funkcje Ministra Spraw Wewnętrznych Sarmacji, na polu dyplomatycznym szlify zdobywał pełniąc funkcję Ambasadora w Królestwie Agurii.

SPECJALNY DORADCA JKiKM
Jaśnie Wielmożny Młynek markiz Kawowy

Eskwilińczyk, który związał się z Sarmacją w październiku 2011 roku. Działał głównie w Sclavinii, w której znany jest jako PRZYWÓDCA, i otoczony został należną mu czcią i pamięcią. W przeszłości pełnił między innymi funkcje Ministra Spraw Zagranicznych. Obecnie jest aktywnym obserwatorem sarmackich i sclavińskich wydarzeń, i aktywnym, choć nieformalnym, specjalnym doradcą JKiKM w sprawach związanych z polityką zagraniczną.

DREAM TEAM

Tych dziewięć osób, łączących doświadczenie, wysoką klasę stosunków międzyludzkich, zapał i zaangażowanie, to nasz dream team, przed którym nie stoi wcale proste zadanie. W wielu miejscach wirtualnego świata wciąż o Sarmacji mówi się źle, lub z rezerwą. Wciąż pojawiają się o naszym kraju nieprawdziwe informacje i przekłamania. Rolą naszą, między innymi, będzie właśnie dążenie do zmiany w tym zakresie. Na szczęście, co cieszy mnie szczególnie, stosunki między Sarmacją i innymi krajami zmieniają się już od jakiegoś czasu, a z niektórymi są wręcz znakomite. Mamy w wirtualnym świecie przyjaciół i będziemy o nich głośno mówić i blisko z nimi współpracować. Was wszystkich jednak dziś proszę — okażcie naszym reprezentantom przychylność i pomoc jeśli o nią poproszą. Oni bowiem reprezentują nie tylko Dwór, ale przede wszystkim Sarmację, Baridas i całe nasze społeczeństwo.

Całemu Korpusowi, z tej okazji, życzę wszystkiego co najlepsze, sukcesów podczas pełnionych misji, odwagi i cierpliwości. Dyplomacja to niewdzięczna służba, często odbywająca się w cieniu, Wasz trud i zaangażowanie jednak nigdy nie zostaną zapomniane.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
10 489,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Sereus von Ahabejż, Fryderyk von Hohenzollern, Hewret z Gerwenu, Apolinary Montserrat, Helwetyk Romański, Gauleiter Kakulski, Ludwik Tomović, GdL, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Arkadiusz Maksymilian, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Laurẽt Gedeon I, Peter West, Młynek Kawowy, Bartłomiej Czapka, Tomasz Ivo Hugo, Yupeng Beijin-Zhao, Ignacy Urban de Ruth.
Komentarze
GdL
Drużyna pierścienia. :)
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@GuedesDeLima Albo dziewięciu Nazguli :P
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Silna dyplomacja ;) mocna obsada personalna
Permalink
Malik al Mulk
Widzę, że niewiele pozmieniało się w mikroświecie od mojego odejścia...
Permalink
Cudzoziemiec
Klonów jedynie jakby mniej.
Odpowiedz Permalink
Malik al Mulk
@RCA Pominę zaszytą uszczypliwość. Prawda, mniej. Na szczęście. Oszustów też mniej. Mniej też ciekawie. Jakoś tak jakby mniej wszystkiego w tym mikroświecie.
Permalink
Malik al Mulk
Swoją drogą Al Rajn to materiał na dobrą historię ;)
Permalink
Cudzoziemiec
Czy ja wiem czy na dobrą? To był ogromny potencjał, ciekawa kultura, i niezwykłe państwo... ale no... zostało to zamordowane przez tych, którzy uznali, że potęgę buduje się na kloningu.

Zanim do spisywania historii by przejść to możliwe, że należałoby wpierw posypać popiołem, wyjaśnić to jakoś, być może odbudować Al Rajn, normalnie, w ramach Korony Sarmacji? :)
Odpowiedz Permalink
Malik al Mulk
Jak się później okazało potencjału tam nie było, bo było może z 8-10 realnych ludzi. Reszta to klony.

Ja za niego przepraszać nie będę. Wyjaśniać? Co tu wyjaśniać, gość ściemniał jak zorro w ostatnim odcinku. Ja tę historię znam z mojej perspektywy, która po czasie nie wygląda najlepiej.
Permalink
Cudzoziemiec
Miałbyś ochotę się nią podzielić? Opisać to właśnie własnymi oczami? To byłby hit. Łamy Obserwatora chętnie udostępnię.
Odpowiedz Permalink
Malik al Mulk
Przemyślę to i dam znać na dniach.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.