Konsekracja Katedry śś. Boromeusza Irmina i Ivana Męczennika w Tselebormie
Seria wydawnicza: Tseleborm

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Dziś w godzinach porannych odbyła się konsekracja Katedry śś. Boromeusza Irmina i Ivana Męczennika w Baronii Tseleborm. Na gruzowiskach dawnej loardyjskiej twierdzi powstaje powoli potężna cytadela-rezydencja, która obok strażnicy na granicy teutońsko-baridajskiej będzie spełniać również funkcję zamku wicehrabiego. Wokół cytadeli wyłania się osada zamieszkana przez autochtonów oraz przybywających z Hrabstwa Abvienolheimu Teutończyków.

9088y348.pngImigranci z Teutonii przynieśli ze sobą żarliwą wiarę w śś. Boromeusza Irmina i Ivana Męczennika Narodów. Wicehrabia Tselebormu nie pozostawał głuchy na wołania poddanych i własnym sumptem wybudował majestatyczną katedrę w centrum miasteczka w niewielkim oddaleniu od cytadeli. W centralnym miejscu na ołtarzu umieszczono kopię słynnej ikony św. Ivana, która leczy z nałogu masturbacji i wiary w atomy. W bocznej kaplicy z kolei umieszczono kopię cudownej ikony św. Boromeusza Irmina, który pomaga odnaleźć zaginionych w mikroświecie członków rodziny.

Za kończenie ceremonii konsekracyjnej odczytano cały tekst Evangelium Baridorum.


Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Julian Fer at Atera.
Serduszka
7 384,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Tomasz Ivo Hugo, Guedes de Lima, Yennefer von Witcher, Patryk Vindsor, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Joanna Izabela, Roland Heach-Romański, Albert Jan Maat von Hippogriff, Julian Fer at Atera, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Ciekawe sie zapowiada. I z niezłym rozmachem ;)
Permalink
Julian Fer at Atera
Św. Boromeusz Irmin pochodził ze znamienitego, baridajskiego rodu at Atera i był biskupem Almery.

Dodam, że zgodnie z zapisami Kronik Gideńskich i materiałów rodowych:

1235 r. - ksiądz Vladimir Irmin at Atera zostaje wyświęcony na biskupa Almery i przybiera imię Boromeusz Irmin.
1242 r. - biskup Boromeusz Irmin szerzy ewangelię w Królestwie Teutonii próbując nawrócić zamurzaków. Część teutończyków wielbi go nazywając go Apostołem Teutończyków.
1244 r. - grupa heretyków Enderasjan knuje spisek przeciw biskupowi Irminowi. Potajemnie porywa go i pali na stosie. Z ukrycia obserwuje to jeden z uczniów biskupa i następnego dnia zostają zebrane jego prochy i umieszczone w kamiennym sarkofagu.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.