Park Stołeczny, Sereus von Ahabejż, 04.01.2018 r. o 23:57
[Elekcja] Zapraszam do tańca

Sarmaci i Sarmatki!

Jak część kandydatów, chciałem napisać Wam kilka słów podsumowania. Za dosłownie kilka minut lokale wyborcze będą czekały na Was i na Wasze głosy. I nim cokolwiek więcej napiszę to muszę Was poprosić o to by głosować, by frekwencja była jak największa.

Głos oddany w wyborach, na Księcia, Kanclerza, Sejm czy lokalnych to nie tylko "wybór najlepszego". To także sygnał dla wszystkich pozostałych co dla Was się liczy i czego potrzebujecie. Gorąco Was więc zapraszam do głosowania.


Siadając do tego artykułu jeszcze raz otworzyłem Dziennik Praw Księstwa Sarmacji i przeczytałem obowiązki i prawa Księcia. To pouczająca lektura, szczególnie w kontekście elekcji, obietnic i pomysłów złożonych przez mnie i kontrkandydatów.

Z naszej strony padło sporo zapewnień, jedne prostsze, drugie trudniejsze. Musimy jednak pamiętać, że Książę spełnia w Księstwie trzy zasadnicze role. I role te pozwalają (lub nie) na spełnianie obietnic. Chciałbym Wam opowiedzieć o tym co i jak chciałbym uczynić dla naszego Księstwa.
 1. W ramach kompetencji politycznych Książę może podjąć działania na dwóch polach:
  1. Posiada inicjatywę ustawodawczą - a zatem może sugerować zmianę praw. Musi jednak zabiegać o poparcie tych ustaw i dbać o prawidłowe ich wprowadzanie. To głębokie pole do dyskusji i do wzajemnego dotarcia się. To też trochę tak, że Książę strzela, a Wanda kule nosi. W tej materii chciałbym zaproponować trzy duże zmiany, jednak ich ostateczny kształt będzie owocem nie tylko mojej pracy, ale i dyskusji z Sarmatami.
   • Ustawa o Kolegiach - powołująca niezależny organ kontroli i mediacji. A przede wszystkim platformę do negocjacji i rozmów o sprawach dla nas ważnych społecznie w warunkach, które wszystkim zapewnią równe prawa.
   • Nowa Konstytucja - chciałbym na nowo rozgrzać dyskusję o Konstytucji, na nowo sformułować prawa i tym samym jasno nakreślić kompetencje organów Księstwa. W tym miejscu chciałbym przedyskutować kadencyjność i elekcję Księcia oraz status prowincji, tak by każda z nich nawet na tym poziomie nabyła indywidualne rysy.
   • Ustawa o obywatelstwie - tu chciałbym poruszyć wątki z artykułu odnośnie rozliczania aktywności. A także na nowo pochylić się nad drogą młodego mieszkańca i obywatela.
  2. Polityka zagraniczna - jako Książę chciałbym odbyć co najmniej kilka podróży zagranicznych. Mam plany prowadzenia dość aktywnej polityki dotyczącej naszych partnerów w tym powołanie Mikronacyjnego Kongresu Nieustającego, tak by wykorzystać to do promocji Mikronacji także poza virtualem.
 2. Rola kontrolna Księcia to głównie kwestie współpracy z Rządem, to też powoływanie i odwoływanie ze stanowisk. W tym miejscu umieszczam również rolę związaną z mediacją między organami Księstwa, a także kontaktu z obywatelami.
  1. Nim uda się powołać Kolegia w formie umocowanej prawnie instytucji będę chciał powołać ich prototyp w ramach Dworu.
  2. Będę chciał zaprosić przedstawicieli prowincji do Pałacu by bezpośrednio z nimi i w ich gronie rozmawiać o potrzebach prowincji czy o ich pomysłach.
  3. To też pomoc w kontaktach między ambitnymi Sarmatami a NIA. Będę aktywnie się włączał w dyskusje, starając się łagodzić dyskusje, bez konieczności dzwonienia po Jsona.
 3. Ostatnią, ale równie ważną jest kwestia narracyjna. Nadania, ordery i cały blichtr związany z funkcją. W tej materii będę chciał kontynuować działania poprzednika.W tym miejscu także chcę odcisnąć swój ślad.
  1. Zmieniony zostanie poradnik i zatrudnię Opiekunów, tak by wypracować ich optymalny sposób działania nim skończymy dyskusję o aktywności.
  2. Wspólnie z moimi kontrkandydatami (bo myślę, że każdy z nas dokładał do tych pomysłów swoją cegiełkę) opracujemy metodę promocji Sarmacji i mikronacji w ogóle.
  3. Nim rozkręcimy wszystko inne będę serdecznie wspierał wszystkie mniejsze i większe inicjatywy wydarzeń. Każdy kogo będę mógł wspomogę.
  4. Przygotuję plan wydarzeń, który zapełni nam cały kalendarz, tak by każdy znalazł coś dla siebie i nie narzekał na nudę.

Nie przedłużając. Do URN!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 171,00 lt
Ten artykuł lubią: Adi Alatristé, GdL, Adam Jerzy Piastowski, Vladimir ik Lihtenštán, David de Hoenhaim, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Ignacy Urban de Ruth, Sorcha Raven, Tomasz Ivo Hugo, Król Patryk I Labacki.
Komentarze
Adam Jerzy Piastowski
Podsumowując, chciałbym pogratulować kandydatowi sprawnej kampanii i życzyć powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Szkoda że tak późno to podsumowanie - ale nie mniej powodzenia :)
Odpowiedz Permalink
Sereus von Ahabejż
@PornoBotka nie no, udało się przed początkiem elekcji :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.