Imbryk Ambasadorów, Laurẽt Gedeon I, 15.12.2017 r. o 21:24
Pierwsze kroki w ambasadzie Rzeczypospolitej Obojga Narodów

49Ga8da7.png

Wasza Książęca Wysokość Regencie!
Szanowne Sarmatki i Szanowni Sarmaci!


Jako dość niedawno, bo 8 grudnia br. mianowany przed abdykacją przez JKM Tomasza Ivo Hugona Ambasador w Rzeczypospolitej Obojga Narodów (RON) rozpocząłem nowy rozdział w poznawaniu mikroświata.

Obecnie w Rzeczypospolitej Obojga Narodów poprzez niżej wymienione urzędy i zasiadające w nich osoby władze sprawuje Jego Królewska Mość Marek Paweł I, Król Polski i Wielki Książę Litewski.

13qK56v0.png

  1. Kanclerz Wielki: Jego Ekscelencja Książę August Medycejski (odpowiednik szefa rządu i MSZ),
  2. Podskarbi Wielki: Jego Ekscelencja Pan Maurycy Orański,
  3. Hetman Wielki: Jego Ekscelencja Książę Sebastian von Tauer ,
  4. Kurator Wielki: Jego Ekscelencja Pan Stanisław von Tauer

Mieszkańcy Rzeczypospolitej Obojga Narodów niedawno, bo w dniu 8 listopada br. obchodzili 9 rocznicę swojego istnienia i z tej okazji ukazały się miedzy innymi wspomnienia lat wcześniejszych.

W mojej dyplomatycznej karierze jest to dopiero druga (po nieistniejącym już Królestwie Agurii) placówka i mam nadzieję, że i nie ostatnia.

W związku z tym, że do Rzeczypospolitej Obojga Narodów w zasadzie poza kilkoma przypadkami nie zaglądałem to postanowiłem bliżej poznać ten ciekawy kraj i dlatego częścią z tych informacji chciałbym sie z Wami podzielić.

Ku mojemu zaskoczeniu dość pokaźną ilość danych udało mi się zebrać w Księstwie Sarmacji. Moją uwagę i ciekawość wzbudził artykuł pt. "Siedmiolecie Rzeczypospolitej - dobry czas na wspomnienia", który napisał JO Vladimir ik Lihtenštán, który pobudził mnie do dalszego działania. Zanim przejdę do dalszej części swej podróży po Rzeczypospolitej Obojga Narodów miło mi będzie przedstawić kluczowe osoby z kraju o bogatych tradycjach i obyczajach.

Nie chciałbym powielać raz opublikowanych przez różne osoby (w tym reż byłych Ambasadorów) danych, wiec przy okazji częściowo je przypomnę dla lepszego zobrazowania kraju, w którym przyszło mi pełnić swą misje dyplomatyczną.

W dniu 6 grudnia 2015 roku, ówczesny analityk z CPAiPI tj. odpowiednik dzisiejszego Ambasadora Daniel January von Tauer-Krak w Imbryku Ambasadorów opisywał obrady Sejmu Elekcyjnego.

W kolejnym artykule niespełna rok później w dniu 30.11.2016 r. w Imbryku Ambasadorów wieści z RON przedstawiał Ambasador Guedes de Lima.

Moja misja dyplomatyczna rozpoczęła się w zaciszu gabinetu JKM Toamsza Ivo Hugona po tym jak w dniu 24 listopada br. wyraziłem chęć objęcia ambasady w RON. Następnie po przeprowadzonej rozmowie z JKM otrzymałem list polecający, z którym w tajemnicy udałem się do JKM Marka Pawła I, zatrzymując się i przedstawiając oficjalnie jako turysta w dniu 01 grudnia br.

Po ciepłym przyjęciu i uzyskaniu agreement ze strony władz Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz wyznaczeniu na Ambasadora w dniu 09 grudnia br. dotarłem do Ambasady Księstwa Sarmacji, w której powitał mnie osobiście Kanclerz Wielki RON i przekazał najserdeczniejsze wyrazy szacunku i życzenia wszelkiej pomyślności dla JKM Tomasza Ivo Hugona. Ledwo mu za te życzenia zdążyłem podziękować, a już następnego dnia przekazałem w RON informację o abdykacji naszego Księcia.

W dniu 12 grudnia br. kanałem dyplomatycznym złożyłem raport ze swojej dotychczasowej działalności na ręce JKW Regenta Krzysztofa Czuguł-Chana.

Obecnie do Piątku tj. do dzisiaj trwa zarządzone w dniu 10 grudnia br. głosowanie w sprawie przyjęcia nowej Konstytucji Sejmowej o wielkiej reformie gospodarczej, która dotyczy między innymi maksymalnych ilości posiadanych majątków ziemskich oraz wysokości dochodów z ich posiadania.

(-) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Ambasador w Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Julian Fer at Atera.
Serduszka
8 259,00 lt
Ten artykuł lubią: Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Camilian von Tankskij, Tomasz Ivo Hugo, Apolinary Montserrat, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Viktor Toghon at Atera, Gauleiter Kakulski, Julian Fer at Atera, GdL, Albert Jan Maat von Hippogriff, Henryk Wespucci.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Szkoda, że się tak rzadko odwiedzamy (nie mówiąc już o szerszej współpracy) z innymi mikropaństwami!
Odpowiedz Permalink
GdL
Ode mnie proszę koniecznie pozdrowić serdecznie wszystkich mieszkańców RON!
Odpowiedz Permalink
Kamil Warior von Vincis-Kazakov
Może zorganizujmy ćwiczenia wojskowe? Natarcie husarii i naszych czołgów jednocześnie... Ahhh.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Wspaniały początek JO Pana Ambasadora! Cieszę się, że kolejny raz trafiłem z powołaniem na misji. Mam nadzieję, że kolejni, którzy będą powoływani, podążą w Panów ślady.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.