Archethyck, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 12.12.2017 r. o 16:46
Wolna elekcja - czy to wszystko?

Szanowni czytelnicy. Ostatnio cała aktywność skupiła się wokół - podobno zapowiadanej, ale mimo wszystko zaskakującej - abdykacji Księcia Sarmacji oraz Króla Baridasu Tomasza Ivo Hugona. Prawie cała aktywność, w szczególności w systemie DSG jest związana z wyborem nowego księcia. Forum natomiast świeci pustkami. Pojawiające się posty na forum w porównaniu z obecną aktywnością w (co należy podkreślić) Parku Stołecznym są naprawdę niewielkim procentem. A dodać należy, że jeszcze kilka tygodni temu były plany usunięcia tejże instytucji jako siedliska rakotwórczej słabej jakości twórczości. Teraz jest to główne narzędzie budujące aktywność, po za tym pojawia się pewna swoista neutralność. W końcu dobry książę powinien nie być zależny od żadnej prowincji, instytucji lub osoby.

Ale na co ja bym chciał zwrócić uwagę? Otóż na to, że aktywność budowana przez elekcje jest chwilowa. Do czasu wyboru nowego Księcia jeszcze trochę czasu zostało i jak widać zostanie on bardzo dobrze spożytkowany przez ubiegających się o tron książęcy. Ale co potem? Czy czeka nas chwilowy postój z powodu braku powłoki na której aktywność nadal byłaby trzymana, czy może całkowity postój, np. nagła realioza? Nie należy zakładać (zgodnie z świetnymi zasadami epikureizmu ) najgorszego. Sam mam nadzieje, że bez względu na to, kto zostanie Księciem - pociągnie za sobą aktywność. Na pewno jeszcze kilka tygodni po powołaniu nowej osoby na tron temat będzie dudnił echem, zarówno radości jak i smutku.

Jednak znowu wracając do tematu (pewnie jest to trochę denerwujące, że ciągle pozwalam sobie na dygresje) czy powinniśmy zajmować się jedynie sprawą elekcji? Moim skromnym zdaniem - pomimo iż od wyniku elekcji zależy przyszłość kraju - nie jest ona jedyną sprawą, która powinna być poruszana w obecnym czasie. Nie możemy sobie pozwolić na zaniedbywanie kultury, sztuki, nauki itd. Jeżeli nadal nie będziemy trzymać w ryzach Sarmackich innych dziedzin aktywności, w końcu część - szczególnie młodszych stażem Sarmatów - wyłamie się ze zwykłego znudzenia sytuacją. No bo ile można w kółko czytać obietnice wyborcze?; jak długo można mordować się dyskusją o przymiotach tego czy innego kandydata?

Idą święta, nieskromnie powiem, że jako Baridajczyk już rozpocząłem co nieco w Królestwie Baridasu. Zachęcam do zapoznania się z wątkiem, a także zostawienia czegoś po sobie. Nie zabronię również innym rozpoczęcia podobnych akcji w innych Samorządach. Ja do tego nawet zachęcam. Niech cała Sarmacja z okazji zbliżających się świąt bożonarodzeniowych poczuje klimat świąt, niech elekcja nie zepsuje nam świąt. Któż to wymyślił rozpoczęcie wyborów na księcia akurat w drugi dzień swiąt? W dzień, który powinniśmy spędzić z realną rodziną w realnym świecie?

Sam uważam, że serwery Księstwa (i innych mikronacji) powiinny zostać wyłączone w godzinach wieczornych 24 grudnia i zostać włączone rano 27.12. W zasadzie to pomysł pewnie bez żadnych szans na realizacje, bez jakiegokolwiek poparcia - ale zawsze warto rzucić takie słowa, jeżeli leżą na serduszku.

Dlatego zastanówmy się - czy faktycznie nie za bardzo przejmujemy się elekcją, czy nie możemy skierować aktywności również na inne fronty?
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
5 920,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Ivo Hugo, Guedes de Lima, Ignacy Urban de Ruth, Roland Heach-Romański, Michaś Elżbieta II, Sorcha Raven, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Kristian Arped
Cytuję:
Dlatego zastanówmy się - czy faktycznie nie za bardzo przejmujemy się elekcją, czy nie możemy skierować aktywności również na inne fronty?
Możemy — tylko po co się zmuszać do czegoś innego, skoro temat elekcji nas emocjonuje? Nic na siłę ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
To jest normalne, że Wolna Elekcja absorbuje większość uwagi większości z nas. W końcu wybory są co 3 lub 4 miesiące. A ostatniego księcia wybieraliśmy 4 lata temu ;-)

Ale to super, że Kawaler interesuje się innymi sprawami. W końcu Elekcja minie, a my będziemy dalej grać w Sarmację.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Jihymedzie, pomysł z wyłączaniem serwerów nie jest nowy, i zapewne gdzieś już o nim słyszałeś, nawet gotów byłbym paluszkiem pokazać gdzie. Ale ja nie o tym. Uważam, że to pomysł zły. Jeśli ktoś nie chce w święta być w KS - nie będzie. Ktoś chce - będzie. Tak jak w dawnych czasach z przyjaciółmi szedłem na pasterkę do ulubionej knajpy, tak dziś wolę sobie odpalić miejsce, gdzie spotkam innych ludzi mających moje zainteresowania (mikronacje) i sobie z nimi pogadać. Nikt nikomu tego prawa i przyjemności odbierać nie powinien, nikogo nie należy uszczęśliwiać na siłę.

Co do aktywności po elekcji - z mojej strony zapewniam aktywność nieustającą. Nie zniknę nagle, nie zostawię rozbabranych spraw, nie sparaliżuję prac instytucji, które na mych barkach spoczną. Tyle mogę Ci obiecać.
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
A ja tam uważam, że wyłączanie Sarmacji w dni wolne od pracy, gdy ludzie czas mają na szperanie w internecie, w sytuacji gdy na gwałt brakuje nam ludzi, to doskonały pomysł.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@RCA ale mimo wszystko spotkanie w internecie to nie to samo co w świecie realnym. Tutaj fakt, nie można nikogo uszczesliwic nikogo na siłę. Sam pomysł z wyłączeniem serwerów kiedyś musiał mi się obić o uszy (nie, nie chodzi o komunikat NIA) więc w zasadzie byłbym wdzięczny gdyby odświeżono mi tą pamięć.

Natomiast druga część komentarza to czysta kampania elekcyjna, walka o każdy jeden głos. Jestem pewien, że twoje słowa są szczere, ale nie były potrzebne. Mi nie trzeba nic obiecywać. Później sa z tego same problemy
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Myślę, że po prostu powinieneś zająć się taką formą aktywności na jaką masz ochotę. Przedmówcy jasno wyjaśnili dlaczego "o elekcji jest tak wiele". Nie każdego musi jednak tak bardzo absorbować. Więc jeśli chcesz uprzyjemnić nam czas gonitwy o berło - śmiało. To będzie niezwykle oczyszczające.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Jak to któż wymyślił? Wiadomo któż wymyślił. Ten, co wymyślił żeby sprawę o najwyższej doniosłości przepychać kolanem, bezprawnie i bez uszanowania głosów i praw zasłużonych obywateli.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@defloriusz a ja Was zatrudniłbym na funkcję Prezesa. Bo kolana pierwsza klasa!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@ZdrajcaNarodu W sprawach wagi zasadniczej powstrzymuje sie od zartow. Niestety nie jest to sytuacja zabawna.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@defloriusz A odnosicie się do jakiej sprawy wagi zasadniczej? Bo ja odebrałem powyższe jako swoisty śmieszek z reala.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Proponuję, aby wybrać Szanownego Kakulskiego, o ile zechce zaraz po wyborze i zaprzysiężeniu zrezygnować z pełnionej funkcji. Tym samym zbudujemy sobie jeszcze większą aktywność niekończącym się wątkiem wolnej erekcji ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@AJCartonwhisky to się albo wyczerpią podobne kandydatury, albo ludziom się to znudzi
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.