Park Stołeczny, Albert Felimi-Liderski, 08.11.2017 r. o 19:44
CZEKAN — program na LIV kadencję Sejmu

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
T4AmfLNP.png

Program
Cudownego Zjednoczenia Erudytów
Którzy Aktywność Napędzą
na LIV kadencję Sejmu046Jp39e.png


CZEKAN był inicjatywą osób, które nie chciały dłużej godzić się na dotychczasowy stan polityki w Księstwie Sarmacji. Które chciały alternatywy. Zmiany. Kolorytu. A przede wszystkim: działania. Realnego działania, nie politykowania, bo nie ukrywajmy — czy w obecnej sytuacji jest z kim prowadzić polityczne gierki?

Te założenia się nie zmieniły. Dzisiaj, po trzech miesiącach od ostatnich wyborów, Cudowne Zjednoczenie Erudytów Którzy Aktywność Napędzą, w skrócie CZEKAN, raz jeszcze staje do walki w obronie tych wszystkich wartości, które definiują naszą współpracę: praca, aktywność, działanie.

Nie obiecujemy gruszek na wierzbie, nie obiecujemy uzdrowienia Sarmacji, napływu dziesiątek nowych mieszkańców. Zrobimy jednak wszystko co w naszej mocy, by stworzyć Księstwu jak najlepsze warunki do rozwoju, zajmiemy się długo odwlekanymi sprawami, pochylimy się nad sarmackim ustawodawstwem.

LIII kadencja Sejmu pokazała, że nie jesteśmy grupą przypadkowych osób — w prawie niezmienionym składzie, mimo złośliwych ataków realiozy, jesteśmy tu dzisiaj razem, wciąż pod szyldem CZEKANa. Wciąż chętni do zmian, wciąż chętni do podjęcia wyzwania.

Nie będzie to jednak możliwe bez Waszego wsparcia.

Oddając głos na CZEKANa, oddajecie głos na konkretną wizję, na konkretne rozwiązania, dyktowane wieloletnimi doświadczeniami i obserwacjami funkcjonowania Księstwa Sarmacji.
8RZV5HrU.png


Podobnie jak w poprzedniej kadencji, szeroko rozumiana promocja jest naszym priorytetem. W okresie niżu demograficznego, musimy na wszelkie sposoby czynić Sarmację przyjaźniejszą dla nowych mieszkańców. Stała praca nad stroną główną i jej zawartością, czy poruszenie mediów społecznościowych to kroki w dobrym kierunku.

 1. Restauracja sarmackiego Facebooka
  Już ponad rok Facebook czeka na świeże wieści z sarmackiej części Pollinu. Tak nie może być. W dzisiejszych czasach, kiedy media społecznościowe to podstawa, nie możemy zostać w tyle. Regularne wpisy poza, nawet jeśli w opinii niektórych mało skuteczną, promocją tworzą również pewnego rodzaju kronikę, do której będzie można po czasie wracać i z niej czerpać.


 2. Aktualizacja poradników
  Sekcja „Poradniki” na stronie Księstwa jest często pierwszym punktem postoju nowych mieszkańców. Musimy dbać o rzetelność i aktualność zawartych w nich informacji. Podejmiemy się przeprowadzenia długo wyczekiwanej renowacji Poradnika.


 3. Zacieśnienie współpracy z NIA
  Pochylimy się nad stroną Księstwa, starając się we współpracy z NIA wprowadzić różnorodne nowe feature'y — poczynając od zwykłych funkcjonalności, udoskonaleń w Poczcie Baridajskiej, kończąc na wprowadzaniu dalej idących projektów jak np. postulowane przez CZEKANa w poprzedniej kadencji „lądowisko dla nowych”.


ks65ct23.png


Od długiego czasu w opinii publicznej panuje przekonanie o szeroko rozumianym „rozgardiaszu w sarmackim prawie”. Jako CZEKAN skończymy jedynie narzekać i weźmiemy byka za rogi, przeprowadzając reformy w zakresie prawa oraz organizacji administracji publicznej.

 1. Reforma Ordynacji Wyborczej
  Sarmackie prawo wyborcze wskutek znaczącego zmniejszenia zainteresowania polityką zaczyna być niewspółmierne do panujących realiów. Wprowadzimy zależność liczby posłów od liczby aktywnych obywateli, pochylimy się nad sensem zasady reelekcji oraz funkcjonowaniem Książęcej Komisji Wyborczej.


 2. Reorganizacja Korpusu Administracji Rządowej
  W naszej opinii Rząd, szczególnie w czasach trudnych, powinien skupić się na pracy twórczej, kreatywnej. Będziemy dążyć do możliwe jak najdalszego odciążenia Rady Ministrów od papierologii, tworząc sieć przeszkolonych i odpowiedzialnych urzędników.


 3. Uregulowanie Poczty Baridajskiej
  Poczta Baridajska została w ostatnim czasie zalana emisjami przeróżnych znaczków, które odbywają się zdecydowanie zbyt często. Zrewidujemy dotychczasowe zasady funkcjonowania poczty, dążąc do przynajmniej podstawowego uregulowania kluczowych spraw takich jak kalendarz emisji, czy nominały.


8p5VQf4M.png


Dialog to podstawowe narzędzie, które ma pomóc nam wypracowywać odpowiednie rozwiązania w wielu sektorach życia publicznego Sarmacji. Nie chcemy organizować niefunkcjonalnych konferencji, ciągnących się tygodniami mało produktywnych konsultacji, a rozmawiać z konkretnymi jednostkami, zasięgać opinii najbardziej kompetentnych w danych dziedzinach fachowców.

 1. Wymiar sprawiedliwości
  O możliwe usprawnienia i reformy w zakresie sądownictwa zapytamy samych zainteresowanych — byłych i obecnych Asesorów Trybunału Koronnego i prefektów. Pochylimy się nad kodeksem postępowania administracyjnego, kodeksem sprawiedliwości i ustawą o prefektach.


 2. Samorządy
  Spróbujemy zawiązać porozumienie z przedstawicielami samorządów sarmackich – poruszymy temat federalizacji Księstwa, zastanowimy się nad statusem prowincji i Kraju Korony w sarmackim porządku prawnym.


 3. Polityka zagraniczna
  W zakresie polityki zagranicznej nie mamy zamiaru podważać oczywistych, nadrzędnych kompetencji Dworu — liczymy jednak na wspólne rozmowy dotyczące przyszłych kierunków rozwoju sarmackiej dyplomacji, a także sposobu prowadzenia polityki zagranicznej.Z19hhI6J.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Leszek de Ruth.
Serduszka
7 766,00 lt
Ten artykuł lubią: Gauleiter Kakulski, Leszek de Ruth, Cudzoziemiec, Paviel Gustolúpulo, John Rasmusen, Timan Demollari, Orjon Surma, Krzysztof Czuguł-Chan, Henryk Wespucci, Fryderyk von Hohenzollern, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Patryk Vindsor, Król Patryk I Labacki, Tomasz Habsburg.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
liczymy jednak na wspólne rozmowy dotyczące przyszłych kierunków rozwoju sarmackiej dyplomacji, a także sposobu prowadzenia polityki zagranicznej.
A jakie stanowisko będzie w tych rozmowach prezentować CZEKAN?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Nie będę prezentować żadnego stanowiska.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.