Herold, Laurẽt Gedeon I, 07.11.2017 r. o 21:20
Zaproszenie na 11 rocznicę Unii Sarmacji i Baridasu

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZKbL039U.png


Wasza Książęca i Królewska Mość!
Szanowni Sclavińczycy, Starosarmaci, Teutończycy
i Baridajczycy!
Dostojni Goście!


W związku z przypadającą w dniu 13 listopada br. XI rocznicą podpisania Unii pomiedzy Księstwem Sarmacji, a Królestwem Baridasu chciałbym zaprosić Was na obchody tych uroczystości, które odbędą się w dniu 10 listopada br. o godzinie 20:00 na kanale #sarmacja.

I5d0CYB4.png
foto. logo przyjaźni i braterstwa sarmacko-baridajskiego po raz pierwszy użyte z okazji X rocznicy.

W ubiegłym roku w artykule pt. 10 rocznica Unii Sarmacji i Baridasu miałem przyjemność przypomnieć kilka faktów historycznych, więc nie będę tego po raz drugi powtarzał, a zainteresowanych odsyłam do artykułu.

Z okazji rocznicy Poczta Baridajska [PB] wyemitowała znaczek okolicznościowy pt. Czas, którego nakład w ilości 111 egzemplarzy szybko topnieje w kasie PB również z tego powodu, że Komitet Organizacyjny ostemplował i wysłał 55 kartek, a że pracowników w Baridasie niedostatek to niestety nie obeszło się bez drobnych pomyłek (mam nadzieję, że zostanie to nam wybaczone). Autorem niżej zamieszczonego znaczka jest dobrze znany i zasłużony Baridajczyk Siergiusz Asketil.

11unisarbar.png

Jeśli chodzi o samą uroczystość to w chwili obecnej nie będę zdradzał wszystkich szczegółów, ale mam nadzieję, że uroczystości będą przebiegać w miłej atmosferze.

W czasie obchodów rocznicy Unii Sarmacji i Baridasu planowana jest gala, konkursy i dla odmiany wystawienie krótkiej sztuki teatralnej.

Dodam, że prezentowane poniżej Koło Fortuny zamiast obecnie widniejących numerów zostanie oznaczone wygranymi w znaczkach, monetach oraz płatnymi w libertach kwotami i nagrodami niespodziankami.

jUjgluc6.png

Wystrój zmieni również galeria w Zamku Królewskim w Almerze, gdzie już obecnie pracownicy zmieniają dekorację, by z okazji rocznicy można było zaprezentować nową wystawę, która poświęcona jest ogólnie społeczeństwu sarmackiemu i jego przedstawicielom. Fotogaleria z prezentacją prac wystawy okolicznościowej zostanie przedstawiona w relacji z przebiegu uroczystości rocznicowych.

qU0R7pp3.png

PS: wszystkich zaniepokojonych powyższym zdjęciem chciałbym uspokoić i zapewnić, że obraz JKM Tomasza Ivo Hugo nie jest przenoszony do magazynu, ale wraz ze zmianą ekspozycji zostanie umieszczony w innym eksponowanym miejscu w Zamku Królewskim.


Serdecznie zapraszam!

(-) Laurencjusz MaHi at Atera

footer.png
Serduszka
16 202,00 lt
Ten artykuł lubią: Szymon de Canterville, Tomasz Ivo Hugo, Leszek de Ruth, Sorcha Raven, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, John Rasmusen, Siergiusz Asketil, Ignacy Urban de Ruth, Król Patryk I Labacki, Jan Grimknur, Fryderyk von Hohenzollern, Vladimir ik Lihtenštán, Henryk Wespucci, Yennefer von Witcher, David de Hoenhaim, Michał Pséftis, Ludwik Tomović, Mikołaj Torped, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Tomasz Habsburg, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Leszek de Ruth
Za fotomontaż z obrazem TIH należy się artykuł na medal.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
To dopiero 11 rocznica? Myślałem, że to już nie jest karalne!
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Nie mogę się doczekać :D
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
20:45 Polska Urugwaj.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Dalej, Urugwaj!
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
0ostaramy się skończyć w takim razie przed 20:45. Najwyżej nie będzie konkursów.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Ale nie ma się mną przejmować. Normalnie się bawcie. Ja wpadnę, i pewnie będę, ale mało aktywny.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Nie dam rady wpaść :/ Bawcie się dobrze!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Przyczepię się tylko kącika propagandowego, że w formacie daty jaki został użyty tj. 10 XI 2017 nie stawiamy kropek!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.