Przelane na Papier, Jan Grimknur, 30.10.2017 r. o 13:13
Odbudowa Feru - Woda, woda, woda... #01.4

Od niszczącego trzęsienia ziemi minął już cały szmat czasu (szmat jest to bliżej nieokreślona jednostka, ale zgodnie z definicjami ze świata naukowego, większa niż dużo. Gdyby dużo miało dodatkowo liczbę mnogą, to z pewnością moglibyśmy używać określenia szmat. Oczywiście zawsze najprościej przekazać prostym ludziom coś wzorami, także szmat > dużo), a drastycznej poprawy jakości życia wciąż nie ma.

Do kolejnych problemów dołącza (wcześniej też był z tym problem, ale dopiero teraz mamy oficjalne wyniki z Grodziska) teraz wysokie zanieczyszczenie wód w głównych zbiornikach Feru (a tych mamy nie mało). Prawdopodobne przyczyny to przedostanie się zanieczyszczeń z pobliskiego wysypiska śmieci lub co stanowi jeszcze większe niebezpieczeństwo, syf do wód gruntowych dostał się bezpośrednio z dzielnicy hinduskiej (dzielnice Feru związane są z projektem Fer 2.0, wkrótce będzie o tym więcej, na razie jednak żyjcie w niepewności, jeśli to oczywiście kogoś interesuje i ktoś to czyta).

W związku z tym faktem władze miasta ogłosiły podwyższenie alarmu bezpieczeństwa i wprowadziły wiele nowych procedur, a także znaków informacyjnych na głównych zbiornikach wodnych. I tak ujęcia wody pitnej dostały oznaczenie w postaci trupiej czaszki będącej umownym symbolem bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia (co bardziej złośliwi twierdzą jednak, że trupia czaszka jest niczym innym jak tylko ciekawą kampanią wyborczą jednego z nieumarłych).

2lO5A3S0.jpg
Nowe zakazy w Ferze, dotyczą także i Ciebie...

Innym wielkim problemem jest jednak problem związany z turystyką. Zamknięte zostały bowiem wszystkie publiczne kąpieliska (chociaż w prywatnych też obecnie kąpiele nie są zalecane). I tak na niemal wszystkich zbiornikach pojawiły się znaki zakazujące pływania, łowienia ryb oraz bycia czaplą (bycie innym gatunkiem jest dopuszczalne, aczkolwiek przez władze miasta niezalecane (patrz poniższy artykuł o wcześniejszych problemach)).

Zakaz obowiązuje aż do momentu odwołania przez władze.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
3 222,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Ivo Hugo, Bartłomiej Czapka, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Paviel Gustolúpulo, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło.
Komentarze
Paviel Gustolúpulo
No dobrze, ale jak zabiorę do kąpieli moją czaplę to ona dostanie mandacik, nie ja?
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Kuuurde... Już nie można moczyć kija w Ferze?
Odpowiedz Permalink
Jan Grimknur
@rybczak czapla na pewno dostanie karę, a czy Ty? Ciężko stwierdzić, wszystko zależy od interpretacji funkcjonariusza. Chociaż ja bym pewnie karę dał.
Odpowiedz Permalink
Jan Grimknur
@LCdR własnego można zawsze, ale nie ponosi nikt odpowiedzialności za choroby części intymnych.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.