Ekstraklasa wyrównana jak nigdy
Seria wydawnicza: 30 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Jubileuszowy 30. sezon rozgrywek Ekstraklasy powoli nabiera tempa. Zapowiada się, że będzie to sezon niezwykle zacięty i wyrównany. Po trzech kolejkach mamy aż 6 niepokonanych zespołów. Żaden z nich nie ma też kompletu punktów, a różnica między 1. a 7. miejscem to raptem trzy punkty.

Po pierwszych trzech spotkaniach liderem są grodziskie Anioły. Jednak jest to przede wszystkim wynikiem bardzo korzystnego terminarza. Podopieczni trenera von Thorna mają już za sobą mecze z dwoma najpoważniejszymi kandydatami do spadku - Betonem i Koniami. W meczu z aktualnymi mistrzami stołeczni urwali jeden punkt.

q1W0afnY.jpg

Peleton pięciu drużyn z pięcioma punktami otwierają aktualni obrońcy Pucharu SLP Synowie. Jedno zwycięstwo i dwa remisy może nie są imponującym dorobkiem, jak na niedawnych dominatorów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że Świeccy zaczęli sezon od trzech wyjazdów do Betonu, Krasnoludów i Grabarnii.

Na trzecim miejscu znajduje się Grabarnia. Wygląda na to, że tym razem menadżer Zombiakow postanowił poważnie powalczyć w lidze. Świadczą o tym regularne wizyty szkoleniowca na ławce, czy też taktyka wyczekania, polegająca na logowaniu się raz tydzień, 10 minut przed meczem. Póki co Zombiaki wygrały z ostatnim Betonem i urwały po punkcie aktualnym mistrzom i obrońcom Pucharu.

Tuż za ich plecami znajdują się Republikanie. Gauleiter Kakulski póki co wyciąga ze swojego zespołu wszystko to co się da. Remisy z FKK i Ff Auterra oraz zwycięstwo na Koniami to całkiem dobre otwarcie sezonu w wykonaniu Scholandczyków.

Na piątym miejscu póki co znajdują się Krasnoludy. Jednak miejsce w tak ciasnej tabeli nie ma póki co większego znaczenia. Podopieczni Helmuta Waltercyza na koncie pięć punktów, czyli dokładnie tyle samo, co pół ligi. A za sobą mają już remisy z Republikanami i Synami oraz zwycięstwo na Auterrą.

Grupę ekip z pięcioma oczkami zamykają aktualni mistrzowie. Niby zawód, bo FCC zajmuje dopiero szóstą lokatę, ale do lidera Czarnolesianie tracą tylko dwa punkty, a do wicelidera tylko dwa gole. To wszystko dzięki remisom z obiema stołecznymi zespołami oraz wygranej nad Hrabiami.

S0uumYP3.jpg

Tuż nad strefą spadkową znajduje się pierwszy z beniaminków - RVT. Drużyna z Ruhnhoff poznała już smak zwycięstwa, remisu, jak i porażki. Drużyna Timana Demollariego wygrała z Koniami, zremisowała z Auterrą oraz uległa FCC. Póki co zanosi się, że beniaminek z historią będzie walczył o utrzymanie.

Głównym rywalem RVT w walce utrzymanie będzie zapewne Futbolfeaan Auterra. Zespół z Loardii póki co ma koncie dwa punkty po remisach z Hrabiami i Republikanami oraz porażce z Krasnoludami.

Tabelę zamyka pozostała dwójka beniaminków, która w pierwszych kolejkach nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Konie i Beton twardo zderzyły się z ekstraklasową rzeczywistością zaliczając na starcie po trzy porażki, i to w dodatku dość dotkliwe. Drużyna z Margon póki co nie zdobyła ani jednego gola, przegrywając z Aniołami i Hrabiami po 0:3 oraz ze Scholandczykami 0:2. Zespół z Eldoratu ma koncie dwie zdobyte bramki, ale aż piętnaście straconych (po 5 na mecz!). Beton zaliczył dotkliwe porażki 1:5 z Synami, 1:4 z Grabarnią oraz 2:6 z Aniołami.

NAjrP2n7.jpg

Wygląda na to, że obecny sezon Ekstraklasy może być jednym z najbardziej emocjonujących z historii. Być może wrócimy do czasów z 6. sezonu, kiedy to Hrabiowie, Krasnoludy i Słoniki po ostatniej kolejce miały po 33 punkty. A może do niedawnego 28. sezonu, w którym losy mistrzostwa także rozstrzygnęły się w ostatniej kolejce.

Obserwatorzy zwracają uwagę, że może być to sezon obrońców. Po trzech kolejkach dwóch defensorów ma koncie dwa mecze na co najmniej 20 cegieł. Czesław Lesiak z Grabarnii i Leigh Mosley z Synów spotkali się w ostatniej kolejce. Pierwszy zagrał na 21 cegieł, drugi na 20. W meczu żadna z drużyn nie stworzyła sobie ani jednej okazji bramkowej, a mecz zakończył się okrągły 0:0. Po jednym 20-cegłowym występie mają na koncie bramkarz Grabarnii Cavegn i pomocnik Krasnoludów Svendenius.

Tabela Ekstraklasy SLP po 3. kolejce:
1.
2.
3.
4.

6.
7.
8.
9.
10.
KS Anioły Grodzisk
Synowie Wandy
CKS Grabarnia Grodzisk
Republikanie Scholandia
FKK Rantiochskie Krasnoludy
FC Czarnolas
RVT Hrabia Ruhnhoff
Futbolfeaan Auterra
Margońskie Konie
Beton Eldorat
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
7
5
5
5
5
5
4
2
0
0
10:3
6:2
4:1
4:2
4:2
3:1
3:2
1:3
0:8
4:15
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Timan Demollari, Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo, Cudzoziemiec.
Serduszka
10 269,00 lt
Ten artykuł lubią: Aaron Ramsey, Laurẽt Gedeon I, Timan Demollari, Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo, Ignacy Urban de Ruth, Król Patryk I Labacki, Tomasz Habsburg, Cudzoziemiec, Roderyk von Cela, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Peter West, Orjon von Thorn-Surma, Gauleiter Kakulski.
Komentarze
Aaron Ramsey
Anioły do boju!!
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
A niższe ligi to co? :P
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@LudwikTommo będą.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@LudwikTommo niższe ligi mają motywację, żeby awansować. proszę nam nie zarzynać komentatora!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Przed nami cholernie trudny sezon!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Misiaki, a pokusicie się o analizę szans jak w ubiegłym sezonie?
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@RCA to w Skarbie.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@demollari tak bardzo chciałem by Twój komentarz brzmiał "tak Skarbie" :D No ale i tak jest OK :P
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
@LudwikTommo a niższe ligi każdy też może opisać ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.