Legenda o Królestwie Żebraków

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami i za siedmioma rzekami, daleko na krańcu świata, w miejscu, w którym wysp i wysepek jest tak wiele, że nie sposób spamiętać wszystkich ich nazw nie posiłkując się mapą, było sobie Królestwo Żebraków.

Żebraczy Król, miłośnik poezji stylizowanej, fan wielkich eposów o bohaterach Pharagraphów popadł w niełaskę Wielkiego Wodza Hipokrytesa. Sprawa poszła, jak to zwykle bywa w przypadku Królestwa Żebraków, o dorodny kubeł na śmieci. Żebraczy Król dopuścił się bowiem pohańbienia swoich poddanych i wyrzucił całą zawartość dorodnego kubła tam, gdzie jej miejsce - w czeluści eteru, gdzie nic nie ma prawa bytu.

Prędko Hipokrytes zwołał swych oddanych grilowaczy. Machina dziejów ruszyła pełną parą, a w annałach Królestwa Żebraków powstawać począł nowy rozdział. Żebraczy Król ugiął kolana i potulnie położył głowę na pieńku kata. Szczury rzuciły się radośnie by skonsumować jego trzewia. Ot, taki klimat.

Podczas gdy Królestwo Żebraków cieszyło się błogostanem upadku Wielkiego Czyściciela Światów, Hipokrytes zacierał ręce, licząc, że korona przypadnie mu w udziale. Prawo jednak było okrutne dla puczystów i hucpiarzy. Zebrało się zgromadzenie Żebraczych Królów-Seniorów, by wybrać następcę straceńca.

Nie znaleźli oni jednak w całym Królestwie ani jednego godnego tytułu króla. Konwent szukał dokładnie. Lecz czegóż miał szukać pośród swego ludu, kiedy w większości był to lud przyjezdny - nie oddany sprawie ogółu, lecz swej mani republikanizmu? A ci, którzy nie byli z nurtu Południowej Nawały, ci - tzw. rdzenni - nie dawali szans na rozwój i jedność, bowiem byli dzicy, wątli i zbyt pochłonięci ambicjami maluczkich totalitarystów.

Żebraczy Królowie-Seniorowie obrali więc na następcę straceńca osobę spoza Królestwa Żebraków, licząc, że napełni ona dorodny kubeł po raz wtóry, a fontanna odpadków przyda jej włościom splendoru i chwały. Hipokrytes nie zniósł tej zniewagi. Nowa Królowa szybko stała się celem w jego planie, planie eliminacji Żebraczych Królów dopóty, dopóki sam nie zasiądzie na Królewskim Sedesie.

Zazdrosny o bogactwa wschodnich ziem, Hipokrytes postanowił zmusić Żebraczą Królową do zajęcia stanowiska wobec propozycji wojny z jej prawdziwą i jedyną ojczyzną, którą nosiła w sercu przez tak wiele lat. Ta jednak zbyła go, niwecząc jego plany. A społeczne poparcie dla propozycji Hipokrytesa okazało się dziełem paskudnych trolli.

Morał z tej bajki jest prosty i powszechnie znany. Nie zostaniesz monarchą, gdy jesteś wielolicowany, zasłaniasz się nieustannie paradą bez liku twarzy i miast dobra ogółu, ambicji spełnienie ci się marzy.

A ja tam nie byłem, z daleka patrzyłem.
A obserwując miodu się opiłem.
Com widział i słyszał w księgi umieściłem.
Weryfikacji zaś doznałem w Powadze.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Thimoteus ik Hohentsolern, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
8 541,00 lt
Ten artykuł lubią: Vanis Tonev, Cudzoziemiec, Viktor Toghon at Atera, Andrzej Fryderyk, Mikołaj Torped, Tomasz Habsburg, Thimoteus ik Hohentsolern, Laurẽt Gedeon I, Vladimir ik Lihtenštán, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Konrad Jakub Arped-Friedman, Jan Magov-Zaorski, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Czy miałem(mieliśmy)/powinienem(powinniśmy) przez to zrozumieć coś więcej? XD bo coś mi się wydaje że jakies niefajne nawiązania do Dreamlandu są... :x
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Cóż, moje publikacje od dawna nastawione są na to by czytać je głębiej i starać się rozumieć więcej. Bo autor winien dbać by jego treści nie były tylko poczytne, ale by były też na swój sposób absorbujące i czegoś od czytelnika wymagały. Oczywiście jest to zwykły tekst epicki, ale jeśli skojarzyłeś go z Dreamlandem, to tym gorzej dla Dreamlandu :D
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
To bardzo fajna przypowieść :-)
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
Smutna koppipasta z zmianą nazw i imion :/
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
"Smutna kopipasta" to opinia waszego starszego rodzeństwa o was.
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Czekam na legendę o królestwie Żewłaków.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.