Herold, Laurẽt Gedeon I, 02.09.2017 r. o 13:50
Narodowe Święto Baridajskiej Piłki Nożnej

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZKbL039U.png
Wasza Książęca i Królewska Mość!
Szanowni Sarmaci!
Drodzy Baridajczycy!
bar_wicekrol.png

Słowo się rzekło. Mimo, iż wczoraj wywalczyliśmy remis, ale remiz z drugim w tabeli Wandystanem to jak wygrana, więc niniejszym ogłaszam wszem wobec i każdemu z osobna,że dzień 2 września to od teraz Narodowe Święto Baridajskiej Piłki Nożnej i jednocześnie moje wywiązanie się ze słowa danego Selekcjonerowi Reprezentacji Narodowej Królestwa Baridasu. Przy tak zacnej okazji wypadało by jednak zacząć od początku, więc od tego zacznę.

Widziałem na własne oczy jak wczoraj ulicami baridajskich miast wiwatowały tłumy wykrzykując :"Demollari, Demollari piłka w bramce i z oddali", "Vivat Baridas, vivat Demollari, vivat reprezentacja". Kibice szaleli po ulicach chyba aż do rana.

wdb5q8M7.jpg
Tłum wiwatujących kibiców piłkarskich w Almerze.

30 maja br. w jedynym słusznym wątku przez ówczesnego Prezesa Baridajskiego Związku Piłki Nożnej (BZPN) Szlachetną Juliette damę Alatriste zamieszczone zostało ogłoszenie pt. "Reprezentacja narodowa szuka trenera!". Ogłoszenie zostało dane z zastrzeżeniem: Nie oddam byle komu! Trochę smutno mi się zrobiło, bo reprezentacja w tym czasie osiągała znaczące sukcesy i kluby sportowe miały się dobrze.

Już następnego dnia pojawił się kandydat i przedstawił bardzo ciekawie wyglądające sportowe Curriculum Vitae, które pozwolę sobie zacytować:
Cytuję:
Posiadam bogate, jedenastoletnie doświadczenie w systemie xpert 11. Obecnie prowadzę drużyny w Lidze Królewskiej, Sarmackiej Lidze Piłkarskiej oraz Lidze Orientyki.

Osiągnięcia:
- Dwukrotny mistrz v-świata z reprezentacją Księstwa Sarmacji
- Czterokrotny mistrz Sarmacji i dwukrotny zdobywca Pucharu Sarmacji z RVT Hrabią Ruhnhoff
- Mistrz Ligi Królewskiej ze Słoneczkiem Playa
- Dwukrotny mistrz Wandejskiej Ligi Piłkarskiej z Kumkwatami Wałbrzych
- Mistrz Wandisze Erste Klasse z Rotorem Precelurbańsk (d. Precelkhanda)

To naturalnie nie wszystko, do tego dochodzi wiele mniejszych osiągnięć - przegranych finałów, wicemistrzostw, brązowych medali etc. zbyt wiele tego jednak, żeby to spamiętać, a co dopiero wymieniać.

Powiem bez ogródek - podoba mi się reprezentacja Baridasu - na tle konkurencji jest zarówno względnie młoda jak i rozwojowa. Mogę tylko wyrazić uznanie dla pracy dotychczasowej szlachetnej selekcjonerki, bo nie zaniedbała wprowadzania do składu młodszych graczy, co jest nagminną przypadłością większości drużyn narodowych.

Prawdą jest, że reprezentacja Królestwa nie jest najsilniejsza w stawce, ale też powoli zaczyna wchodzić w fazę dojrzałą. Czas więc na następny krok i już otwarcie bić się o medale. Sądzę, że jestem odpowiednią osobą, żeby poprowadzić piłkarzy Baridasu ku sukcesom.

Zdaję sobie też sprawę ze swojego sporego minusa. Urodziłem się w Teutonii, sam uważam się raczej za Wandejczyka, a moje związki z Baridasem (poza sporą dozą sympatii do Republiki Południowego Baridasu) kończą się chyba na zwiedzaniu brugijskich knajp w 2006 roku w towarzystwie JO diuka Torpeda. Przy czym, jest pewną modą w mikroświecie, że reprezentacje są prowadzone przez obcokrajowców - Dreamland prowadzi Wandejczyk, a Sarmację Teutończyk.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Nie powiem, że w czasach gdy napięcie na linii baridajsko-teutońskiej było wyczuwalne dla każdego kto przekraczał granice naszego kraju było to dla mnie pewnym zaskoczeniem, że akurat w tej chwili obywatel tego kraju chciał się podjąć opieki nad naszą reprezentacją, ale dały mi też do myślenia jego ostatnie słowa. Znam sporo Teutończyków i wiem, że są to wartościowi mieszkańcy naszej wspólnoty, a incydenty i pojawiające się spięcia pokazują tylko, że jesteśmy różni (i dobrze, bo przynajmniej nie prowadzi to do monotonii).

Początkowo sądziłem, że chodziło o przekazanie całej reprezentacji, ale krewka i szlachetna Pani Prezes szybko wyprowadziła mnie z błedu składając oświadczenie, że chodziło jej tylko o powołanie Selekcjonera

1 czerwca 2017 r. nowy Selekcjoner Jaśnie Oświecony Timan diuk Demollari zorganizował pierwszą konferencję prasową, a już po kolejnych 5 dniach przesłał pierwszy raport z wygranej Baridasu w meczu towarzyskim ze Sclavinią 4-1 oraz zapowiedział na 8 czerwca kolejny mecz ze Starosarmacją, który został rozegrany w Grodzisku i został wliczony do kolejnej wygranej 4-3 dla naszej reprezentacji.

Jak się szybko okazało reprezentacji z meczu na mecz szło coraz lepiej..., a później poszło już z górki i po 19 kolejce tabela przedstawiała się następująco:
AaJ8bTjg.png

Natomiast 1 września br. do tabeli można już tylko dopisać remis z Mistrzami V-świata Wandystanem oraz następujące wyniki 20-tej kolejki ligi Mikroświatowej: Wandystan-Baridas 1-1, Bialenia-Sclavinia 0-1, Teutonia-Scholandia 2-2, Sarmacja-Trizondal 1-1.

W związku z ustanowieniem Narodowego Święto Baridajskiej Piłki Nożnej oraz w uznaniu zasług wydałem postanowienie o nadaniu Medali Baridajskiego Sportu dla:

 • Złoty - Selekcjonerowi Timanowi diukowi Demollari (A4412),
 • Srebrny - Byłemu Prezesowi BZPN Juliette baronetessie Alatriste (AF686),
 • Brązowy - Menadżerowi BP Almeta Eradlowi Adrienowi Marcussowi Piusowi wicehrabiemu da Firenza (AG232).
  QWwYIBag.png
  Baridajski Związek Piłki Nożnej

  W dniu 29 sierpnia 2017 r. po ogłoszeniu wyników głosowania w sprawie wyboru Prezesa Baridajskiego Związku Piłki Nożnej podpisałem nominację wybranego przez członków BZPN noewgo Prezesa, którym został Henryk baron Wespucci. Nowemu Prezesowi dziękuję za dokonanie zmiam w MUP oraz życzę sukcesów w prowadzeniu związku i zrzeszonych w nim drużyn dl dalszych sukcesów na arenie sportowej.

  PS: Wszystkich, którzy zaprezentują się w komentarzach w strojach sportowych zapraszam na 20.00 na bal, który odbędzie się w Zamku Królewskim w Almerze.
  Fare Aryon!

  (-) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
  Wicekról Baridasu

Ap7HPjqj.png

[/justify]
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
7 397,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Erik Otton von Hohenburg, Jan Grimknur, Jan Magov-Zaorski, Julian Fer at Atera, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Roland Heach-Romański, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Tomasz Ivo Hugo, Tomasz Habsburg, Konrad Jakub Arped-Friedman.
Komentarze
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
A będą jakieś obchody? ;-) gdybym miał czas, może bym i cos ogarnął '_'
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Bal o 20.00 w Zamku Królewskim. Obowiązują stroje sportowe (najlepiej piłkarskie). Zapraszam ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
O! I sehr gut!
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Świętna inicjatywa, w pełni ją popieram :D
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
O strój sportowy na bal będzie raczej ciężko :(
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
no i o to chodzi :)
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Może zagraniczny trener wreszcie odświeży czerstwą baridajską myśl szkoleniową!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.