Rada Ministrów, Mikołaj Jan, 18.12.2011 r. o 12:14
Od Rady Ministrów
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

informator.png

Czołem!
Powyższe to pierwsza, próbna, grafika jako nagłówek wiadomości rządowych. Nie jest doskonała. Nie jest nawet ładna. Ale coś na początek być musiało. Będzie dopracowane. Jak się znajdzie czas. Albo ktoś, kto to za Kanclerza zrobi.
Poza tym kreska poniżej, oddzielająca informacje. Zobaczymy czy będzie to znośnie ładnie wyglądało.

kreska.png

knk.png

Rozstrzygnięty został Konkurs na konkurs! Wygrał pomysł zaproponowany przez pana Jacka von Hornik- konkurs na zaprojektowanie serii banknotów sarmackich.
Konkurs zostanie w przeciągu najbliższego tygodnia ogłoszony. Skoro tyle osób zagłosowało właśnie za nim- liczymy na wysoką frekwencję!

kreska.png

nagrody.png

Wypłacone zostały nagrody za Inicjatywę Miesiąca Listopada, najlepszą piosenkę do nowego wydania Śpiewnika Sarmackiego (ze względu na małą ilość zgłoszeń nowa edycja się nie ukaże, jednakże szykowana jest gustowna reedycja) oraz Konkursu na konkurs.
Nagrody otrzymali:
[ul][li]Ivo hr. Karakachanow- 10 000lt,[/li]
[li]Kuba kaw. Pakulski- 10 000lt,[/li]
[li]Markus Iwanowicz- 5 000lt,[/li]
[li]Towarzystwo Przyjaciół Feru- 5 000lt,[/li]
[li]Jack von Hornik- 50 000lt.[/li][/ul]
Więcej szczegółów w Decyzji Kanclerza.

kreska.png

koalicja.png

A na deser coś, co pewnie najbardziej zainteresuje ewentualnych zagubionych, którzy czytają artykuły rządowe:
W dniu dzisiejszym Książę Sarmacji, na wniosek Kanclerza, odwołał z funkcji Ministra Kultury i Sportu Andrzeja kaw. Swarzewskiego. Oczywiście wiąże się to z zerwaniem koalicji SIC-PK.
Z informacji osoby, która była najbliżej tych wydarzeń- pana Józefa (jak dowiedziała się redakcja jednej z poczytniejszych gazet, zanim otrzymał pracę w kancelarii Rady Ministrów dorabiał jako stróż nocny- wówczas znany jako pan Zdzich)- Kanclerz podjął taką decyzję w porozumieniu z pozostałymi członkami Rady Ministrów ze względu na brak odpowiedniej komunikacji między Radą Ministrów a Ministrem Swarzewskim, niezadowalające wyniki oraz sposoby pracy Ministerstwa, a także kontrowersyjne działania, które nie przystoją osobie piastującej funkcję ministra do spraw kultury.
Podobno Kanclerz od razu zaznaczył, że bezsensowne i pozbawione argumentów działania niejakiego pana J. nie wpłynęły w żaden sposób na tę decyzję.
Również podobno, Kanclerz w czasie dyskusji o dymisji używał słów o przekraczaniu limesów oraz i tak za wysoko postawionej granicy.

W przeciągu najbliższych dni pojawią się kolejne komunikaty rządowe w tej sprawie. Póki co obowiązki ministra przejmuje Kanclerz.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Avril von Levengothon
Biedny były minister Andrzej S. tak go urządzić na wigilię :(
Odpowiedz Permalink
Michael von Lichtenstein
W związku z zakończeniem współpracy koalicyjnej wskutek całkowitej utraty zaufania w stosunku do kaw. Swarzewskiego podjąłem dziś decyzję o odwołaniu go z funkcji wicemarszałka Sejmu.
Permalink
Albert Felimi-Liderski
To w końcu musiało się stać...
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
"brak odpowiedniej komunikacji"
GG mam, moja wina, że facebooka usunięto?
"niezadowalające wyniki oraz sposoby pracy Ministerstwa"
Jakoś przynajmniej niektóre konkursy cieszyły się dużą popularnością.
"kontrowersyjne działania, które nie przystoją osobie piastującej funkcję ministra do spraw kultury."
Nie, tu chodzi o coś innego. To jest dyskryminacja nie-wandystów.
No, ale czego można spodziewać się po osobie, która woli liberty od przyjaciółki...
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
"No, ale czego można spodziewać się po osobie, która woli liberty od przyjaciółki..."

Według mnie jest to publiczne znieważenie Kanclerza Wiśnickiego
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
"Nie, tu chodzi o coś innego. To jest dyskryminacja nie-wandystów."

Nie, to normalny element życia politycznego. Ministrem zostaje się z świadomością, że kiedyś być ministrem się przestanie ;)

"No, ale czego można spodziewać się po osobie, która woli liberty od przyjaciółki..."

Oj oj, tu szło o zasady, przyzwoitość i zgodność z prawem, nie o liberty i przyjaciółki. Państwo i tak łagodnie się z oszustami obeszło, w realnym świecie wszyscy beneficjenci fałszerstw długo by posiedzieli. Oj długo.
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Skandaliczne jest zachowanie władz SIC! , gdy tak naprawdę bez zapowiedzi odwołuje się szefa najlepiej działającego resortu, z koalicyjnej partii. Przypomnę, Ja i Pan Swarzewski wielokrotnie próbowaliśmy jakoś polepszyć komunikację. Tak się nie robi, jest to niestety nieodpowiedzialność.
Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Cóż, ja natomiast się zastanawiam co nas czeka dalej, czy SIC będzie szukała nowego koalicjanta, bądź też poparcia dla konkretnych projektów w Sejmie, a może nas czekają przyśpieszone wybory?
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Jan
"GG mam, moja wina, że facebooka usunięto?"
Jak zauważyłem parę komentarzy, które w różnych miejscach dawałeś to możliwe, że to Twoja wina. Tak czy siak to facebook jest miejscem obrad, dałem Ci znać byś coś z tym zrobił- nic nie robiłeś.

"Jakoś przynajmniej niektóre konkursy cieszyły się dużą popularnością."
Nie o to tu chodzi, same przedstawienie tych konkursów. Mimo rad, mimo chęci pomocy z naszej strony Ty nie próbowałeś polepszyć jakości swoich postów.
Z resztą nie tylko o konkursy chodzi- dotacjami, mimo, że to Twoja działka była, właściwie się sam musiałem zajmować, tak jako przykład.

"Nie, tu chodzi o coś innego. To jest dyskryminacja nie-wandystów.
No, ale czego można spodziewać się po osobie, która woli liberty od przyjaciółki..."
Andrzejku nie kompromituj się już :*

Panie Davidzie akurat z Panem kontaktu to nie miałem od czasu kampanii wyborczej, więc może bez takich frazesów? ;)
Permalink
György Róni Karakachanow Jr
■ zaniepokojony obywatel mode on ■ Co teraz będzie? Nowa koalicja? Wybory? Stos dla Swarzewskiego? ■ mode off ■
Permalink
David (były mieszkaniec)
Byłem otwarty, cały czas mógł Pan do mnie napisać, dałem Panu swoje GG, Facebooka też by Pan przy odrobinie chęci znalazł. Ale tu już nie chodzi o mnie, ale o Państwa jakże dziecinne i nieodpowiedzialne zachowanie względem koalicjantów, o tej sprawie dowiadujemy się z publicznego komunikatu. Ja bym się wstydził takie rzeczy robić...
Permalink
Mikołaj Jan
@David: Co do dziecinnego i nieodpowiedzialnego zachowania: o niemalże wszystkich akcjach kontrowersyjnych, mogących zaszkodzić tak koalicji, Radzie Ministrów jak i wizerunkowi Księstwa, które Andrzej reprezentował jako Minister, dowiadywałem się po fakcie. Często w momencie, gdy mimo wszystko go broniłem.
Z całym koalicjantem miałem kontakt tylko z Andrzejem, co z resztą nie dziwi bo tylko on zasiada w Sejmie z PK. Ja nie miałem potrzeby kontaktować się z Panem, tylko z Andrzejem. Jeśli Pan coś chciał trzeba było samemu się kontaktować.
Permalink
David (były mieszkaniec)
Andrzej zrobił najwięcej w tym waszym rządzie, i tak naprawdę tylko on pokazywał że się pracuje. Przyćmił wszystkich ministrów.
I była to koalicja SIC!-PK, więc nie tylko z Andrzejem. Jakoś Ja zawsze potrafię dotrzeć do Pana Swarzewskiego, jest bardzo dyspozycyjny.
Permalink
Mikołaj Jan
MinKul jest zawsze najbardziej widoczny, więc tu nic dziwnego, że tak Pan to określa ;)
Mnie nie obchodzi prywatny kontakt z Andrzejem tylko jego udział w obradach Rady Ministrów, które, czy mu się to podoba czy nie (i wiedział o tym od początku kadencji i zaakceptował), odbywają się na FB. Jakbym miał z każdym ministrem kontaktować się tylko prywatnie by coś ustalić to bym padł już dawno temu.
Permalink
David (były mieszkaniec)
Takie informowanie koalicjantów, jest żałosne, i nie będę się z Panem dłużej licytować czy Panu się nie chciało, czy Andrzej nie ma FB, bo to nie o to chodzi.
Permalink
György Róni Karakachanow Jr
Swarzaki, nie spinajcie się tak :*
Permalink
Andrzej Swarzewski
David, wiem, że chcesz dobrze, ale nie ma co się spinać. ;)
2/7 w Sejmie nie starczą, by rządzić. :)
Odpowiedz Permalink
David (były mieszkaniec)
Po prostu nie lubię gdy osoby na wysokich stanowiskach się tak zachowują :)
Permalink
Gauleiter Kakulski
Panowie... nie tutaj. Kompromitujecie rząd.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.