Futbólfeaán Auterra, czyli rebranding
Seria wydawnicza: Loardia

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Nazwa FC Auterra przechodzi już do historii. Od przyszłego sezonu rozpocznie się gruntowna przebudowa drużyny, której celem będzie odmłodzenie składu, a już teraz klub przeszedł proces rebrandingu, którego efektem jest teutonizacja nazwy oraz wprowadzenie do użytku nowego herbu. Od dziś ekstraklasowy zespół z Loardii będzie występował w rozgrywkach SLP jako Futbólfeaán Auterra.

7dL5vqdl.png


Nowe symbole

W gruncie rzeczy zmiana nazwy jest tylko kosmetyczna, wcześniejsza nazwa - FC Auterra, która funkcjonowała od kwietnia 2015 roku, nie była zgodna z zasadami języka teutońskiego. Stąd władze klubu podjęły o przyjęciu nazwy Futbólfeaán Auterra (teu. klub piłkarski), która może być także skracana do prostego FF Auterra.
Zmiany nie ominęły klubowego herbu. Poprzednia wersja również funkcjonowała od samego początku istnienia klubu, a więc od kwietnia 2015 r. W pierwszą rocznicę dołączenia do SLP klubowy znak przeszedł nieznaczną regenerację.
Tym razem zdecydowałem się na minimalizm i zaprojektowałem prosty znak, w ponadczasowej formie. W kole na ciemnoniebieskim tle znajduje się nazwa napis Futbólfeaán Auterra, a czerwone pasy stanowią luźne nawiązanie do poprzedniego herbu, który zawierał w tarczy trzy pionowe, czerwone pasy.
Jednocześnie zostały zaprezentowane nowe stroje w ciemnoniebieskiej kolorystyce, z ciemnoczerwonymi rękawami. Na piersi, po prawej stronie znalazło się miejsce dla herbu właściciela klubu - trzech złotych lwów. Głównym sponsorem na resztę bieżącego sezonu i cały następny pozostanie Baronia Lantshaven. W meczach wyjazdowych piłkarze z Loardii zagrają niezmiennie w żółto-czarnych strojach. Nowe trykoty zaprezentowali dwaj pomocnicy - Fergus McAllister i legenda klubu Joromir Ulanov.

3aw7e30f.png


Nowy impuls

Zmiana nazwy i herbu jest integralną częścią zmian, jakie rozpoczęły się w klubie od 29. sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Drużyna stara się pozyskać środki na przebudowę składu, a w kolejnym sezonie rozpocznie się misja odmładzania. Jest to konieczne zważywszy na fakt, że średnia wieku zawodników osiągnęła zawrotny pułap 31 lat! Zmiana klubowych symboli nie oznacza jednak, że klub odcina się od historii. Naszym celem było symboliczne otwarcie nowego rozdziału i tchnięcie w drużynę nowego ducha. Po dwóch, całkiem udanych latach funkcjonowania klubu potrzebny był nowy impuls.
Zbliżająca się przebudowa składu może spowodować pewne niedogodności, łącznie ze spadkiem z ligi. Jednak mamy wielkie ambicje, które poskutkowały szybkim awansem z trzeciego na pierwszy szczebel rozgrywek, a w poprzednim sezonie zdobyciem brązowego medalu w rozgrywkach Ekstraklasy. Daje nam to pewność, że przetrwamy przebudowę i będziemy w stanie osiągnąć więcej.
W bieżącym sezonie już praktycznie zapewniliśmy sobie utrzymanie i ze spokojem oraz pełnym skarbcem możemy spróbować ugrać coś więcej.
Serduszka
15 647,00 lt
Ten artykuł lubią: Kuba Hogh-Sedrovski, Konrad Jakub Arped-Friedman, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Paviel Gustolúpulo, Thimoteus ik Hohentsolern, Cudzoziemiec, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Ludwik Tomović, Mustafa Owski, Peter West, Andrzej Fryderyk, Erik Otton von Hohenburg, Albert Felimi-Liderski, Ignacy Urban de Ruth, Timan Demollari, Vladimir ik Lihtenštán, Leszek de Ruth, Viktor Toghon at Atera, Mateusz Zaborowski, Michał Michaelus, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Erik Otton von Hohenburg
Do boju Auterro!
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Śliczna koszulka, czapki z głów. Sam zrobiłem coś podobnego dla klubu, który nie powstał, ale to moje nie umywa się nijak do koszulki Auterry. Na marginesie, jako były burmistrz Auterry (kiedy to było...) życzę powodzenia w lidze :)
Odpowiedz Permalink
Viktor Toghon at Atera
Mi też koszulki bardzo się podobają. Mogę zapytać w jakim programie były tworzone?
Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak widać w Teutonii dbamy o kluby piłkarskie. A prezentowany tu klub, zaliczany jest do ścisłego grona najlepszych klubów. Powodzenia w nowym sezonie.
Permalink
Mateusz Zaborowski
Bardzo mi się podoba ta koszulka.
Permalink
Michał Michaelus
Jubileuszowy 30. sezon Ekstraklasy zapowiada się emocjonująco.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.