Herold, Artur Kardacz, 14.08.2017 r. o 22:22
Historia nas wszystkich ( teatr )

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Jest bardzo dużo ciekawych wydarzeń historycznych w naszym wirtualnym świecie, o których większość mieszkańców nie miała nawet pojecia. Jednym z takich wydarzeń jest otwarcie pierwszego stałego teatru (dworskiego) w mieście Baile atha Matthair w 1768 roku. Nie zostało zapisane kto utworzył ów teatr, jednak jest wzmianka w miejscowej kronice że to franciszkanki które zostały sprowadzone do miasta w 1572 roku mogły zapoczątkować budowę teatru. W kronice jest szczegółowo opisany dzień w którym został otwarty teatr "Matthair teatr". O to opis:
" Dziś jest szczególny dzień, który zapisze się na zawsze w naszej pamięci i historii miasta. Dziś został otwarty pierwszy w kraju teatr. Wydarzenie to wywołało duże poruszenie. Do miasta zjeżdżali arystokraci, generałowi i zwykli obywatele z ogległych zakątków kraju". Dzięki franciszkankom możemy do dziś cieszyć się z teatru. Jest to duże osiągnięcie kulturalne. Bo kultura jest najważniejsza. Jest to moje pierwsze wydanie gazety. Liczę na miłe komentarze. Będą czasem ukazywały się wydarzenia z realnego świata. Na to będzie oddzielna seria " Z prawdziwego świata ". To na tyle w dzisiejszym wydaniu gazety "Historia nas wszystkich".
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
7 033,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurencjusz Ma Hi at Atera, Dominik Vulpis, Roland Heach-Romański, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, David de Hoenhaim, Bartłomiej Czapka, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Erik Otton von Hohenburg, Julian Fer at Atera, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Laurencjusz Ma Hi at Atera
Na dobry początek :) Z realnym światem to bym jednak nie przesadzał w prasie, bo mało kto to czyta, a wiem to z autopsji z przed kilku lat :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Jak uda się to bardziej rozwinąć i dodać jakieś fotki to myślę, że historia zyska większe grono publiczności ;)
Odpowiedz Permalink
Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener
Ściągając od Eradla (sorki!) powiem GJ! Widziałem też kolejny artykuł i na początek nawet fajne. :) Z drugiej strony mam też takie wyzwanie do zrobienia. ;P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.