Park Stołeczny, Niegosław Sarewicz, 09.08.2017 r. o 15:10
Salvadore van der Saar - Program wyborczy

Wasze Obywatelskie Mości! Wielu osobników zarzucało mi, iż programu wyborczego jam nie jest w posiadaniu. Jednakowoż dziś to się zmienia! Ja, Salvadore van der Saar, dumny obywatel sarmacki i sclaviński, kandydat na Sejm Księstwa Sarmacji, w imieniu swoim i osobników inszych w mojej postaci, mam zaszczyt zaprezentować program mój w do Sejmu wyborach. Obszerny on z pewnością nie jest, jednakowoż jeno wynika to z mych prerogatyw niewielkich, jakie to by w Sejmie posiadał. Nie chce jam składać obietnic do pokrycia niemożliwych, dlatego też złoży jam jeno takie, co by pokrycie miały.

SUeVBn3.png

Zabiegać jam będzie o zapewnienie powszechnego do rotatora dostępu dla osobników wszech. Obecna cena za do rotatora dodanie to niebywałe dla obywateli wielu obciążenie, a biorąc pod uwagę sam niekiedy wielki trud przygotowania grafiki odpowiedniej, w dodatku o wymiarach odpowiednich, nie jest to w żadnym wypadku to, czegóż egzystencya zachodzić powinna. Dlatego też postuluje jam o zmniejszenie ceny dodania artykułu do rotatora z 2500 libertów do 0 libertów, a także zniesienie rządowej kontroli tego, cóż się w rotatorze znajduje. Albowiem żaden osobnik nie ma najmniejszego prawa do oceniania, cóż jest godne w rotatorze egzystencji, a cóż nie jest!

armlSI8.png

Ceny za założenie instytucyi z możliwością publikacji przekracza obecnie znacznie możliwości finansowe Sarmatów wielu, a przepaść pomiędzy założeniem instytucyi z takową możliwością, a bez niej jest niedorzeczna. Dlatego też postuluje jam, ażeby cenę za instytucyi z publikacyą możliwości założenie do 35000 libertów obniżyć, podobnie jak za stronnictwa. Dodatkowo, wprowadzić program Podpis + jam postuluje, który to polegałby na tym, iż każdy podpis złożony pod wnioskiem powodowałby proporcjonalne obniżenie tejże ceny o 1000 libertów, zarówno w przypadku instytucyi, jak i stronnictw.

jTQry6R.png

Chociaż ostatni, to tak naprawdę chyba najważniejszy punkt mojego programu. Postuluję dopisanie do Kodeksu Sprawiedliwości, pod karą banicji lub 6 miesięcy pobytu w Więzieniu Książęcym, łamanie konstytucyjnych praw obywateli sarmackich przez władze państwowe lub samorządowe. Nie możemy nadal dopuszczać do tego, ażeby takowe działania bezkarne pozostawały. Konstytucya, jako najwyższy sarmacki akt prawny, przestrzegana być musi, czego niestety co poniektórzy obecnie nie czynią. Czas kres temu położyć.

Na koniec ponowię przedstawienie mego plakatu wyborczego:

sxi7MKa5.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 138,00 lt
Ten artykuł lubią: Dominik Vulpis.
Komentarze
Yennefer von Witcher
1. Cena w rotatorze nie jest zależna od czasu trwania obrazka w nim, jest ona ogólna. Lepszą zmianą zamiast zabierania RM wszelkich środków zeń płynących byłoby zróżnicowanie cen w rotatorze w zależności od ilości dni wywieszania obrazka.

2. Wystarczy kilka tygodni, 5-6 naprawdę dobrych artykułów opublikowanych w Parku Stołecznym bądź gazetach prowincjonalnych by zarobić na swoją instytucję. zakładając oczywiście, że artykuły pisane są JĘZYKIEM PROSTYM I ZROZUMIAŁYM dla reszty społeczeństwa. nikogo nie kręci dziesięciokrotny przymus czytania wysilonych archaizmów.

3. Prawa i obowiązki są dobrze dookreślone w przepisach, łamanie praw obywateli przez władze czy to rządowe czy samorządowe nie ma miejsca nigdzie. Postulat można odpuścić.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Cytuję:
Chociaż ostatni, to tak naprawdę chyba najważniejszy punkt mojego programu. Postuluję dopisanie do Kodeksu Sprawiedliwości, pod karą banicji lub 6 miesięcy pobytu w Więzieniu Książęcym, łamanie konstytucyjnych praw obywateli sarmackich przez władze państwowe lub samorządowe. Nie możemy nadal dopuszczać do tego, ażeby takowe działania bezkarne pozostawały. Konstytucya, jako najwyższy sarmacki akt prawny, przestrzegana być musi, czego niestety co poniektórzy obecnie nie czynią. Czas kres temu położyć.

To ma być żart? Jakaś prima aprilis, czy co?
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
6 miesięcy to tutaj jak 25 lat w realu, nie uważa pan że to za dużo?
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
Punkty 1 i 2 to skrajne lewactwo ale co racja to racja - stawki są zabójcze. Podatki są zabójcze. I wiem o czym mówię bo jestem martwy. Skąd martwy ma wziąć tyle kasy jak mu podatki pobierają nawet po śmierci ?
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
Ja bym jednak nie zmniejszał do 0lt ale jeśli już to do 1000lt (z samego artykułu ponadto przybędzie) co do instytucji zmniejszenie ceny nie jest złe ale podpisy są bez sensu
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
@Vulpis

Ja uważam odwrotnie. Właśnie samo obniżanie stawki jest bez sensu... Natomiast podpisy to bardzo dobry pomysł.

Sam nigdy nic do rotatora nie dodałem, ale cóż ... Rotator to miejsce reklamy. Za reklamę się płaci x) niech zostanie tak jak jest.

Co do przepisów...
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
@Yenn 1. Jak już jam mówił, osobniki dodające artykuły do rotatora już są niekiedy obciążone swego rodzaju trudem, aby stworzyć odpowiednią grafikę i dopasować ją do wymaganych wymiarów. Niewątpliwie jednym z celów publikacji artykułu jest zarobek, nawet jeśli dla niektórych to jeno efekt uboczny. Koszty dodania do rotatora uszczuplają tenże zarobek, a więc dodawanie staje się nieopłacalne. Prowadzi to do tego, iż coraz mniej artykułów pojawia się w rotatorze i staje się on pusty. Pragnę również zwrócić uwagę, iż to nie RM zabierane są środki, lecz likwidowane jest ich zabieranie obywatelom przez RM. Te pieniądze prawnie należą się mieszkańcom, a nie urzędnikom zasiedziałym w biurze Rady Ministrów.

2. Primo, prowadzi nas Prześwietna Pani w tzw. tunel myślowy, odbiegając nim zupełnie od istoty sprawy. Kwestia używania lub też nie używania tego, co Waszmość Pani nazywa archaizmami, nie ma nic do rzeczy, zwłaszcza, iż nie tylko jam jest problemem braku środków dotknięty, lecz i wielu obywateli sarmackich inszych. Secundo, nie moją jest winą, iż "reszta społeczeństwa" nie potrafi, a może nie chce rozumieć tekstów pisanych takim, a nie innym językiem. Dowodzi to jedynie temu, iż pozbawieni są oni elementarnego wykształcenia w postaci umiejętności "czytania ze zrozumieniem". Cofają się oni tym samym, kimkolwiek ma Waszmość Pani na myśli, do poziomu przedszkola.

3. Skoro według Waszmość Pani nie są nigdzie łamane, to czemu takiego przepisu się tak boi wprowadzenia? Czyżby dlatego, iż w rzeczywistości łamane i jako członek tychże łamaczy chce Waszmość Pani uciec przed odpowiedzialnością prawną? Przecież jeżeli by nie były, to nie protestowałaby tak Pani razem z pewnymi osobnikami inszymi przed wprowadzeniem tychże przepisów, bo i tak nie bylibyście nimi dotknięci, czy nie?

@JulianF Jak wyżej, przykładem takiegoż osobnika jest Jegomość Fer at Atera.

@Vulpis Co do wysokości kary więzienia - jak możemy przeczytać w Kodeksie Sprawiedliwości, a dokładnie jego artykule 40, taki jej wymiar już istnieje i podlegają mu różne czynności często mające i mniej poważne konsekwencje niż łamanie praw zagwarantowanych obywatelom przez Konstytucję. Sprawiedliwość jest konieczna, nie ma wolności dla wrogów wolności.

Natomiast jeśli chodzi o rotator, to obniżka do 1000 libertów również jest do zaakceptowania, bo zawsze jest jakąś obniżką. Jednakowoż jak zawarłem na początku mego komentarza, zachodzi egzystencya mnóstwa powodów, ażeby te koszty w ogóle wyeliminować.

@Zombiakov Jeśli już posługujemy się analogiami do realnej osi podziału politycznego, to prędzej należałoby to uznać za "prawactwo", niż "lewactwo", podobnie, jak w realu postulaty obniżki podatków są charakterystyczne dla sił prawicowych, nie natomiast lewicowych. Chodzi po prostu o to, ażeby dać obywatelom możliwość swobodnego działania, np. zakładania rozmaitych instytucji, oraz aby więcej pieniędzy pozostawało w kieszeniach zwykłych obywateli sarmackich, a nie w kieszeniach rządu.
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
Z drugiej strony dbałość o zawartość portfela uboższych powinno być domena lewicy. To przecież nie najbogatsi borykaja sie z cenami. A dwa - deregulowanie rotatora ... brak cenzury i takie tam ... no nowoczesne lewactwo w stylu wandejskim.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Salvadore po pierwsze, ceny tworzenia rotatora u grafika wcale nie są az tak wysokie, po drugie prostym jest nauka obsługi choćby gimpa, by nie płacić, po trzecie po to jest opłata od rotatora by latac często gęsto dziury w budżecie RM w związku z sercami i platnymi komentarzami, bo jednak manna z nieba nie leci.

To, że nie potrafi Pan, bądź nie chce zarobić za pomocą pisania artykułów nijak ma się do tego w jaki inny sposób może Pan zarabiać. Jest masa agencji prasowych, które wyplacaja dywidendy w związku z zarobkami, wystarczy poszukać, coś Pan znajdzie, kolejne, nie moja wina, że nie żyjemy w zamierzchłych czasach sprzed paruset lat, Pan nawet językiem, jaki próbuje nam tu przepchnac nie potrafi się posługiwać, czytanie ze zrozumieniem w mikronacjach leży bo bawią się w nie najczęściej nastolatki, które są dopiero w połowie drogi edukacyjnej i uczą się tejże sztuki.

Co Do ostatniego, bije Pan znów w Baridas, Baridas panu tego nie wybaczy, proszę się z tym liczyć. Poza tym, swoimi fałszywymi zarzutami niszczy Pan Baridas od zewnątrz, co osobiście uważam za zamach na nasz Kraj.
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
@Yenn 1. Jam nie mówi wcale o kosztach zatrudnienia grafika, li o cenie przez Radę Ministrów narzuconej. Ja osobiście nie korzystam z usług grafików, ponieważ sam posiadam pewne umiejętności graficzne, wystarczające do stworzenia grafik takich, jak chociażby mój plakat wyborczy. I trud włożony w przygotowanie grafiki lub też pieniądze włożone w zatrudnienie grafika w przypadku posiadających mniejsze umiejętności nie powinien być jeszcze do tego powielany poprzez koszty uiszczenia tejże opłaty, lecz odpowiednio doceniony.

2. Do posiadania elementarnej umiejętności czytania ze zrozumieniem nie jest potrzebne jakieś nadzwyczajne wykształcenie, a z tego co widać, to osoby powyżej wieku szkolnego tu również, a może zwłaszcza, nie są w posiadaniu tejże umiejętności. Ale wydaje mi się, że już wystarczająco odbiegliśmy od tematu i umiejętność czytania ze zrozumieniem nie jest powiązana z proponowaną przez mię obniżką cen instytucyi założenia.

3. Skoro według Waszmość Pani w Baridasie nie są łamane prawa przez Konstytucyę zagwarantowane, to czego się zatem Pani obawia? Przyjęcie tzw. postawy obronnej świadczy o strachu przed wprowadzeniem tych przepisów i tym, że wrogowie wolności i łamacze praw przez Konstytucyę zagwarantowanych zostaną wreszcie osądzeni.

I nie biję w Baridas jako taki, lecz w nadzwyczajną kastę tam panującą.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Salvadore pamiętaj, że tantiemy, dotacje i komentarze są nagrodą, możliwością zarobku tutaj, co z tego, że naprawdę dobre artykuły zarabiają nawet do 15 tysięcy Libertów i już za 6 takich masz gwarancję że możesz założyć gazetę, co z tego, że za dobre posty, z którymi inni się zgadzają z serduszek dostajesz po 50lt, wystarczy takich kilka i już masz tysiaka, a za cwirki, no cóż, czasem trzeba wydać, ale też z nich można zarobic, po drugim serduszku masz zwrócony koszt cwirka, i każde kolejne już jest twoim zarobkiem, możesz kupić znaczek w okazyjnej cenie i sprzedać go za cene wyższa na giełdzie bądź dzięki ogłoszeniu prywatnemu, bodajże jeśli ceny sprzedaży wychodowanych warzyw w ogrodzie przy karczmie nie zostały ustalone to od 10 poziomu zarabiasz nawet do 2000 lt, na giełdzie też da się zarobić... Nie no, mamy za mało możliwości by zarobić, serio, zdejmijmy ceny ze wszystkiego, i podatki, a liberty niech się nam w kieszeni kiszą... potem wejdzie jakiś przepad, bo RM będzie niewyplacalna i bedzie ogolnosarmacki płacz, że moje liberty przepadły od tak sobie bo ktoś o tym postanowił...

2. Najłatwiej porozumiewać się nie silac się na archaizmy, każdy zrozumie, czytanie będzie łatwiejsze a i oczy przestaną krwawic, spróbuj ;) zobaczysz, że tantiem i dotacji będzie więcej.

3. Może dlatego, że nie podoba mi się pańska nagonka na władze baridasu, i mimo rozlicznych prób wyjaśnienia pan i tak dalej brnie w swe nie mające poparcia w rzeczywistości tezy. Zalecam wyjechać na jakiś czas do Dreamlandu, tam lekarz Pana von Witta powinien podać Panu jakieś leki a uspokojenie i na impotencje, gdyż dostrzegam, że z tego powodu Pan najzwyczajniej w świecie szuka dziury w całym.
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
@Yenn 1. Rada Ministrów ma wiele rozmaitych źródeł dochodu, a zyski z rotatora są wyłącznie jednym z nich, w dodatku relatywnie niewielkim. Likwidacja ich zatem nie będzie stanowiła znacznego obciążenia dla budżetu, a odciąży finansowo aktywnych, piszących rozmaite artykuły, obywateli.

2. Jam nie pisze artykułów po to, ażeby tantiemy czy też dotacye jeno zyskiwać, lecz między innymi dla rozpowszechniania głoszonych przez mię idei, do których każdy, zgodnie z Konstytucją, powinien mieć dostęp. Ale wydaje się mię, iż wystarczająco już od tematu odbiegliśmy.

3. Zamiast stosować tego rodzaju chwyty erystyczne, niechajże odpowie Waszmość Pani na jasno zadane pytanie me: Skoro według Waszmość Pani w Baridasie nie są łamane prawa przez Konstytucyę zagwarantowane, to czego się zatem Pani obawia i dlaczego uznaje wprowadzenie tego przepisu za uderzenie w Baridas? Czyżby nie wierzyła Pani w obiektywność sądów wówczas, kiedy sama Pani w nich nie zasiada?
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Salvadore w sądzie nie zasiadam, Nie wierzę w pańską troskę, prawa nie są łamane, a Pan od samego swojego zaistnienia w KS bije w Baridas, więc czemu miałabym uznawać inaczej? Nie obawiam się niczego, czuję się bezpiecznie, a Pan dla mnie nadal jest zwykłym trollem, do którego się nie dotrze, prawda w oczy zawsze kole, co nie? Oszczędź sobie klawiaturę, i już racz nie odpisywac, gdyż ja nie mam zamiaru się z Tobą człowieku drzeć o idee. Do niedawna w KS był kryzys finansowy, dlatego tez opłaty są konieczne, można je zreformować, ale nie powinno się ich zdejmować, w realnym świecie gdy chcesz coś umieścić w gazecie też musisz płacić, w telewizji to samo, z tego żyje Państwo. W wirtualni także muszą znaleźć się na to środki, a dotychczasowi kanclerze bardzo obawiali się dodruku. Gdy ja byłam kanclerzem także miałam problem z finansami, a to za sprawą nadmiernego dofinansowania AZULu przez ustepujacego kanclerza, który to robiąc na złość wszystkim, doskonale zdając sobie sprawę z tego co będzie się działo nieroztropnie wyraził zgodę na dotację w wysokości pięciu milionów libertow na konto AZUL w banku sarmacji. Całe szczęście mój rząd, przy pomocy @RCA uporal się się problemem, co trzeba mu oddać, w tamtym czasie bardzo nam pomógł. Proszę więc myśleć szerzej niż o własnej kieszeni i rozważyć moja propozycję modernizacji opłaty od rotatora.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Yenn wybacz proszę, ale nie. Twój rząd się nie uporał z niczym. Ja, jako Asesor TK nie działałem z Twojego polecenia, na rzecz Rządu, czy czyjkolwiek. Sprawa kontrolna została wszczęta a orzeczenie wydane na podstawie przepisów prawa i obowiązujących procedur. Jeśli kontrola dałaby inny wynik, a Siergiusz w swej decyzji by się zwyczajnie nie pospieszył i nie popełnił drobnego błędu, to tych 5 mln byś na oczy jako Kanclerz nie zobaczyła. Także proszę bez takich insynuacji, bo nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością sprzed roku, ani decyzjami jakie w toku kontroli trybunalskiej następowały. Dziękuję.
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
@Yenn Skoro dla Waszmość Pani, zakładając, iż władze Baridasu nie łamią sarmackiej Konstytucyi, wszystko, co jam robi, jest wymierzone w Baridas, to dlaczego również obniżka cen dodania do rotatora czy założenia instytucyi nie jest wymierzona w Baridas? Przecież niewątpliwie jest, albowiem wszystko, co jam czyni, w Baridas jest wymierzone. Chociażby zaprojektowanie symboli Tropicany też było wymierzone w Baridas, czyż nie było?

A jeśli chodzi o opłatę za rotatora, to nie jestem w żadnym wypadku przeciwny kompromisowi. Mogę przychylić się również do Pani propozycji, oczywiście w rozsądnym wymiarze i cenie. Np. pierwszy i drugi dzień mógłby być zwolniony z opłaty, a później cena by proporcjonalnie wzrastała aż do najdłuższego możliwego czasu, za który cena by wynosiła np. 2500 lt, jak to jest obecnie. Co Pani na to?
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@RCA Chodzi mi o pomoc w odzyskaniu już po wydaniu wyroku, drogi Robercie.

@Salvadore Taki kompromis wchodzi oczywiście w grę, ale przede wszystkim należy pamiętać przede wszystkim o pewnych później mogących zaistnieć problemach.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.