Rumores y Dictatores #1
Seria wydawnicza: Rumores y Dictatores

P2lVARU9.jpg


Dziś prezentujemy państwu nowy magazyn Trybuny diuków, "Rumores y Dictatores", którego treścią będą wszelkie wiadomości z Tropicany. A oto najnowsze wiadomości:

Koniec walk

Zakończył się właśnie proces zmiany władzy na Tropicanie. Można go nazwać "juntą wakacyjną", gdyż El Dictatore Bartek Staniszczak zniknął, zapewne wyjechawszy na wakacje, i został obalony. A oto dokładny przebieg tego przewrotu:
- Za początek junty należy uznać wezwanie do obalenia nieaktywnego El Dictatore, jakie wystosował do ludu tropicańskiego namiestnik STS, JO Paviel Gustolúpulo dwunastego lipca 2017 roku, o godzinie 16. Na wybuch nie trzeba było długo czekać. Już trzy godziny później przywódca piratów ze Starej Przystani, Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser, ogłosił się nowym El Dictatore i na pirackim rajdowcu ruszył przejąć kontrolę nad stolicą.
- Podróż piratów trwała do czternastego lipca, kiedy to uchwycili przyczółek w stołecznym porcie. Następnie skierowali się do pałacu obecnego akurat na Tropicanie namiestnika.
- Rozpoczęły się długie, trwające do szóstego sierpnia negocjacje z namiestnikiem. W ich czasie piraci zdołali zająć niemal całą stolicę, aresztując jednocześnie nieprzytomnego El Dictatore Staniszczaka.
- Wreszcie, szóstego sierpnia, namiestnik wydał dekret odwołujący Bartka Staniszczaka z urzędu El Dictatore i powołującego na tę funkcję pirackiego przywódcę. Tym samym bunt osiągnął swój cel.
- Następnego dnia, to jest siódmego sierpnia, nowy El Dictatore wydał wszystkim "oddziałom, bojówkom czy szwadronom śmierci" rozkaz złożenia broni, co należy uznać za koniec Junty Wakacyjnej.

Przemówienie El Dictatore


W dniu dzisiejszym nasz nowy El Dictatore przemówił w Soli do tłumów. Aby ten artykuł miał sensowną długość, redakcja zamiast komentarza postanowiła przedrukować tekst przemówienia:

Cytuję:
¡Compañeros, ciudadanos, trabajadores de la capital!

Dnia szóstego sierpnia roku Wandnego 2017, Jaśnie Oświecony Namiestnik powołał mnie na urząd El Dictatore Tropicany. Tym samym za zakończony należy uznać przewrót na naszej ukochanej wyspie. W związku z tym nakazuję wszystkim działającym jeszcze oddziałom, bojówkom czy szwadronom śmierci złożyć broń i powrócić do codziennych zajęć. Czas najbliższy musi być czasem pokoju i wzięcia się wreszcie do pracy, bo El Distrito istnieje już ponad dwa miesiące, a nie ma nawet opisu naszej stolicy. Wobec tego chciałbym z tej mównicy przedstawić moje plany, które zamierzam urzeczywistnić w czasie mych rządów:

1. La narración
- tak, w chwili obecnej głównym polem działania na naszej wyspie będzie narracja. Jak już o tym mówiłem, osobiście pragnę rozwijać narrację piracką, nie porzucając jednak narracji rewolucjonistyczno - bananowej, tak więc sądzę, że każdy z naszych nielicznych mieszkańców odnajdzie się w tych realiach. W ramach działalności narracyjnej chciałbym np. przeprowadzić wraz z burmistrzem Grodziska jakąś grę fabularną, której szczegóły, mam nadzieję, uda nam się w najbliższym czasie ustalić. Poza tym chciałbym stworzyć dla Tropicany okręty, bo co to za wyspa bez floty. Ponieważ żaden z wielu zapowiedzianych systemów gospodarczych jeszcze nie powstał, okręty te będą mogły chyba powstać wyłącznie w sposób narracyjny.

2. La historia
- to rzecz najbliższa mym realnym zainteresowaniom, dlatego chciałbym ją jak najbardziej rozwinąć. W związku z tym zamierzam powołać El Tropicano Instituto de la Memoria (Tropicański Instytut Pamięci), którego celem byłoby opisywanie historii wyspy, zarówno internetowej, jak i przedinternetowej. Dzieło to zostało już zresztą zapoczątkowane poprzez mój artykuł o Złotobrodym oraz stworzenie przez JO Paviela Alei Zasłużonych.

3. La religión - w ostatnich miesiącach można zaobserwować gwałtowną ekspansję Kościoła Diuczej Wiary na kontynencie. Należy udaremnić przedostanie się tego kultu przez morze! Dlaczego? Pomyślcie Tropicańczycy - czy wy, najradośniejsi ludzie Mikroświata, chcecie czcić Powagę?
Jedyną religią, która może panować na naszej wyspie jest oczywiście kult przywódcy!

4. Los órdenes del Gobernador - odświeżenie symboli narodowych, a także rozwiązanie sprawy narracyjnego obywatelstwa tropicańskiego, to zadania jakie zlecił mi JO Namiestnik. Jako graficzne beztalencie, to pierwsze przeprowadzę w formie konkursów, więc od razu zapowiadam, że będą liberty do wygrania! Jeżeli chodzi o obywatelstwo, to potrzebuję jeszcze czasu by przemyśleć tę sprawę i poddać ją pod dyskusję publiczną.

Na koniec chciałbym się odnieść do najnowszych wydarzeń.
Primero, w imieniu ludu tropicańskiego wyrażam głębokie oburzenie twierdzeniem kandydata na posła, van der Saara, jakoby Tropicana była tylko snem i to jeszcze owładniętym monarchofaszyzmem i czekanizmem. Tropicana jak najbardziej działa, a monarchofaszyzm i czekanizm są dobre dla szczurów lądowych.
Secundo, z kontynentu dochodzą nas niepokojące wieści o ataku smoka. Jak wszystkie złe rzeczy przybył on z Teutonii. W związku z tym nakazuję wszystkim oddziałom, bojówkom i szwadronom śmierci na nowo wziąć w garść swą broń i ruszać na pomoc gellońskim szczurom lądowym!

¡Arriba Tropicana!


Remis w Czarnolesie


W sobotę Piraci z Tropicany rozegrali mecz z liderem drugiej klasy, Powagą Czarnolas. Kibice nie mieli wielkich nadziei, u siebie Tropicańczycy przegrali 0-3. Jednak mordercze treningi, obietnica premii, oraz nos trenera, który przewidział ustawienie przeciwnika, pozwoliły na postawienie się gospodarzom. Czarnolesianie zaczęli od niestosownej dla wiernych w Powadze brutalności, kontuzjując Marcina Holca. To jednak poskutkowało wejściem bardziej doświadczonego Radosława Czosa oraz wściekłym atakiem Piratów, który uwieńczył golem Iker Diaz. Niestety, gospodarze szybkim kontrą wyrównali wynik, tuż przed gwizdkiem sędziego. Piraci cieszyli się zwycięstwem zaledwie dwie minuty.
Po przerwie mecz upłynął pod znakiem zmian i gry w środku pola. Nie mogąc przełamać obrony gości, Powaga znów odwołała się do brutalności, kontuzjując Raia Zico, co zmusiło Piratów, nie mających już zmian, do gry przez końcówkę meczu w dziesiątkę. Na szczęście nie zmieniło to wyniku.
Mecz zakończony remisem. Piraci stracili wprawdzie w ten sposób trzecie miejsce, ale stracili je z honorem. Za tydzień zmierzą się z Hetmanem.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Paviel Gustolúpulo.
Serduszka
5 222,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad Jakub Arped-Friedman, Henryk Wespucci, Tomasz Ivo Hugo, Kuba Hogh-Sedrovski, Laurẽt Gedeon I, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Paviel Gustolúpulo.
Komentarze
Karolina Aleksandra
Cytuję:
Można go nazwać "juntą wakacyjną", gdyż El Dictatore Bartek Staniszczak zniknął, zapewne wyjechawszy na wakacje, i został obalony.

Jak rozummiem, El Dictatore nie został obalony za wyjazd na wakacje, ale za to, że ośmielił się pomyśleć, że cokolwiek może być lepszym miejscem na spędzenie wakacji aniżeli Tropicana? :D
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@Karolina Na pewno była to jedna z przyczyn, ale równie ważne było drastyczne pogorszenie jakości cygar
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Na Tropicanie wszystkich trzyma się krótko! Nawet El Dictatore!
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
@Hugo dziurek w pasku zabrakło, to nie sa zarty
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.