Posłowie - dlaczego wspieracie bezprawie?

Zwracam się z uprzejmym, publicznym zapytaniem do Posłów biorących udział w głosowaniu nad ustawą konstytucyjną umożliwiającą Trybunałowi Koronnemu kontrolę prac Izby. Konkretniej do posłów, którzy oddali dotąd głosy wstrzymujące lub przeciwne: Eralda da Firenza, Sławomira Wykidajło, Johna Rasmusena i Tymoteusza von Hohenzollerna.

Dlaczego wspieracie Panowie stan - w najlepszym razie - prawnej wolnoamerykanki, panujący teraz w związku z działaniami Sejmu? W najgorszym razie zaś potencjalnego bezprawia, bo dziś organy Sejmu mogą sobie pozwolić na dowolne naruszenia procedur czy praw Posłów bez żadnej odpowiedzialności? Dopiero co Marszałek von Thorn wygasił mandaty kilku posłów, w tym mój - w naszej opinii bezprawnie, co jednak nie mogło być przedmiotem prac Trybunału. Zostały więc nam odebrane nasze konstytucyjne prawa do procesu. Dlaczego panowie Posłowie taki stan rzeczy popierają?

Inny przykład: Marszałek Sejmu odmówił kiedyś ponownego poddania pod obrady Izby kandydatury na Asesora Trybunału - także i tu Trybunał miał związane ręce, mimo oczywistego naruszenia przez Marszałka gwarantowanych przez Konstytucję praw obywatelskich.

Jeszcze inny: Marszałek Sejmu przewlekał kiedyś, zdaniem wielu posłów niesłusznie, ogłoszenie referendum, co mogło zostać uznane za naruszenie prawa. Ale i tu Trybunał był bezsilny.

Posłowie von Hohenzollern, Wykidajło, Rassmusen, da Firenza - dlaczego popieracie taki stan rzeczy? Pytam całkowicie otwarcie, po prostu nie rozumiem motywacji jaka może stać za waszym wyborem.

Nie rozumiem jej tym bardziej, że żaden z was nie zgłosił w debacie żadnych wątpliwości do projektu, żadnych poprawek, nie zadał żadnego pytania (ba, poseł Wykidajło napisał, że projekt popiera - po czym się wstrzymał, co w głosowaniu kwalifikowanym stanowi de facto głos przeciwny). Nie jestem już posłem, ale wciąż jestem wyborcą, odnoszę wrażenie, że nie jest to postępowanie do końca odpowiedzialne wobec obywateli.

Głosowanie wciąż trwa, głos zawsze można zmienić, o co serdecznie Posłów proszę. Jeśli macie jakieś wątpliwości, jakieś argumenty za utrzymaniem obecnego stanu rzeczy, chętnie wysłucham i się do nich odniosę. Ale mam wrażenie, że pomijanie tak istotnej sprawy milczeniem nie przystoi powadze Izby.

Pozostaję w gotowości do merytorycznej rozmowy,
DDW
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 568,00 lt
Ten artykuł lubią: Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Bartłomiej Czapka, Wojciech Hergemon, Andrzej Fryderyk, Jacek Gmoh.
Komentarze
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Dobrze że pan napisał. To przez grube palce. Działam na tablecie i zawsze muszę powiększyć ekran zanim coś zrobię. Przez przypadek nacisnąłem wstrzymanie od głosu. Później nie sprawdziłem jaki głos oddałem. Moje niedopatrzenie. Jednak skoro już jesteśmy to proszę powiedzieć dokładnie. Jaki punkt ustawy zasadniczej szkodził i dlaczego i w jaki sposób ten punkt nad którym głosujemy ma poprawić nasze życie w Sarmacji? Jakieś przykłady o których pan pisał?
Odpowiedz Permalink
John Rasmusen
Czemu? Już tłumaczę - liczę na referendum. Takie mam prawo.
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
Teraz, tak jak poseł Wikidajło widzę że źle kliknąłem. Miał być głos wstrzymujący. Też liczę na Referendum.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Wiki @Wrigley panowie, nie dawajcie sobą tak manipulować... zagłosowaliście zgodnie z sumieniem, nikt Was za to nie krytykuje. Tłumaczenia o złym kliknięciu i grubym paluchu podawane pod wpływem walczącego o głosy autora zmiany stawiają pod znakiem zapytania Wasze dotychczasowe głosowania. Nie róbcie sobie tego.
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
@RCA pan Rasmusen dobrze zauważył. Zamierzałem być ZA co powiedziałem w wątku to zagłosowanie było zwykłą pomyłką.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Dla czemu? Bo jestem złym człowiekiem :(
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Tłumaczenie się że pomylono przyciski, to trochę jak tłumaczenie dziewczynie dlaczego dobieraliśmy się do niej od drugiej strony. Bo hehe ciemno było i mi się pomyliły, za przeproszeniem, dziurki.

Trochę wieje żenadą i stawia pod znakiem zapytania pewne kompetencje. No i szansa że ktoś w to uwierzy, oscyluje w granicach błędu statystycznego.
Odpowiedz Permalink
Jacek Gmoh
Moim zdaniem ustawa jest dobra, sejm powinien mięć większą kontrolę, a przytoczone tutaj przykłady przez autora tekstu, tylko potwierdzają zasadność zmienienia tego zapisu.
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
@Wiki Niech Panu lepiej się już nie mylą przyciski. A co do reszty to każdy głosuje jak uważa. Problem i żale można przedstawić na forum publicznym ale to i tak już nic nie zmieni.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
A głosowanie jakimś dziwnym cudem się zamkło było.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
A ja wierzę w to wyjaśnienie. Na tablecie faktycznie przyciski mogą się pomylić.
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
Nawet, jeżeliby się pomyliły, to przecież widać głos i w każdej chwili można go zmienić, jak się zauważy pomyłkę. A jak się głosuje tak jak się uważa to się potem nie zmienia głosu pod naciskami jakiegoś osobnika, zasłaniając się grubymi palcami, lub też cienkimi przyciskami, lub też i tym i tym.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Mi się kiedyś zdarzyło zamknąć głosowanie, zamiast w nim zagłosować.
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Nie wiedziałem że można poprawiać, bo pojawia się strona o zagłosowaniu od razu. Nawet nie podejrzałem później jaki głos dałem. Byłem pewny że ZA
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Szybkie automatyczne ruchy dałem
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
@Wiki i tyś w sejmie jest...
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
No już przestańcie, wielu osobom zdarzyło się pomylić głos i zorientować się dopiero po cudzej uwadze albo samorefleksji; a zwłaszcza na tabletach i smartfonach takie rzeczy mogą się dziać. Zostawcie już p. von Hohenzollerna-Wikidajło w spokoju, a zacznijcie merytorycznie dyskutować nad ustawą, zwłaszcza np. z wicehrabim da Firenzą.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Czuje się zmuszony ponownie linkować samego siebie.
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
Tak Czy inaczej ustawa jest zła

Np. W tych wyborach jakaś partia będzie miała większość. Ta ustawa wejdzie w życie, a jak większość to i kontrola trybunału, więc taki Mikro -PiS będzie ;p
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Wrigley kierunek dobry, zwrot nie.
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
@Vulpis jak pan widzi. Ma pan szansę nie głosować na mnie w tych wyborach. Człowiek uczy się na błędach. Ważne by umieć się przyznać i nie zrażać się:)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@Wrigley Upartyjnienie Trybunału jest oczywiście złe. Natomiast nie za bardzo widzę związek pomiędzy uchwaleniem ustawy zwiększającej kompetencje i pozycję Trybunału a możliwością jego upartyjnienia ;).
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
Taki Opozycjonista może wnieść o sprawdzenie czy dana ustawa jest zgodna z konstytucją (a wcale nie jest) a kontrolowany trybunał powie że jest. Nwm co ja dzisiaj mówię xD
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@KonradFriedman

Fakty są takie, że obsługa KS z telefonu nie zawsze jest prosta. Jako wicemarszałek, który chciał zagłosować, a kliknęło mu się skrócenie głosowania wiem coś o tym. Solidaryzuję się tu z JKW Andrzejem Fryderykiem.

Tyle, że ja w takiej sytuacji od razu dałem znać marszałkowi, że zjebałem.
Odpowiedz Permalink