[Giełda] Perły w gównie

Chyba już z 3 miesiące pojawiają się prognozy, że Giełda w końcu wystartuje i wszyscy będą bogaci - jednakże jakoś tak nie jest. Wręcz przeciwnie. Redakcja podjęła w tym zakresie wakacyjne śledztwo, łażąc z łakociami i długopisem wśród ludzi.

Pan Marian z Feru (45 l.) opowiedział redakcji o wielkiej tragedii swojego życia. Wszystkie oszczędności, do tej pory trzymane w słoiku po ogórkach, wpłacił na konto maklerskie, tak aby móc sobie pozwolić na ekskluzywny wrześniowy wyjazd na kurwy do Siemianowic w Ciprofloksji.

Policzył, że potrzeba mu około 150 mln Putra, aby żyć tam przez miesiąc jak król, w dodatku król seksu. - To jakieś 1000 libertów. Przez całe życie pracy dla Gellonii udało mi się odłożyć 500 libertów. Gdybym zarobił 200% mógłbym pojechać na dziewczynki i nadal miałbym 500 libertów. Niestety, nie zostało mi prawie nic, teraz w nocy podkradam brukiew wykładaną przez leśników w Trzyczaszkowie - mówi zbulwersowany Marian.

Przez spadki na Giełdzie również Marianna (17 l.) ze Sclavinii musi zrezygnować ze swoich marzeń. Na GPW zainwestowała 50.000 lt i chciała w ciągu kwartału mieć kwotę 200.000 lt. - Chciałam zostać ekskluzywną Call girl, z takich co to zamawiają do pałacu w Grodzisku. Potrzebował pieniędzy, żeby zrobić sobie cycki, usta, oczy, rzęsy, brzuch, nos, trwałą depilację i poprawić jeszcze miejsca intymne. Cała kasa przepadła i znowu muszę całe wakacje pracować na ulicy - żali się redakcji.

Czy na Giełdzie wszyscy muszą tracić? Otóż zdaniem naszych ekspertów nie. Cała robota polega na tym, żeby w tym całym gównie, którym handluje lud wyłowić prawdziwe perły - mówi anonimowy makler ze Srebrnego Rogu - teraz na topie są spółki surowcowe i transportowe.

Również Dom Inwestycyjny Hergoliena rekomenduje zakup szeregu spółek ze wskazanych branż. Czy zatem dla Mariana, Marianny i innych obywateli Księstwa Sarmacji jest jeszcze nadzieja na lepsze jutro?
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Timan Demollari, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
5 897,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Thimoteus ik Hohentsolern, Timan Demollari, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Henryk Leszczyński, David de Hoenhaim, Orjon Surma, Gauleiter Kakulski.
Komentarze
Thimoteus ik Hohentsolern
1000 libertów by być Królem Seksu? Kto ma listę dzisiejszych lotów z Grodziska?!
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Tam po drodze jest kilka przesiadek, a ostatnie dwa dni podróży pociągiem.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
pan marian to pewnie jakiś gerontofil, skoro na takich stawkach operuje.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Będziemy piękni, młodzi i bogaci - giełda nam za to zapłaci
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
**uj, d**pa i kamieni kupa, tak wygląda nasza giełda
Odpowiedz Permalink
Henryk Wespucci
@kaxiu nie można jakiegoś bezpośredniego połączenia dać?
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@Wespucci Jest niezmiennie po prawej stronie witryny KS ;).
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.