Herold, Aaron Ramsey, 05.07.2017 r. o 17:59
Zakończenie imprezy "Balonem przez Baridas"

ju5zB133.png

Drodzy Sarmaci,
oraz Szanowni Goście baridajskiej ziemi!

RVjDeq7J.png

Zapowiadał się naprawdę piękny dzień. Wydawało się, że tak niedawno, bo 11 czerwca br. rozpoczęła się ta impreza, a tu okazuję się, że to jej ostatni dzień.

Od samego rana na polanie nieopodal Almery trwały przygotowania do festynu z okazji zakończenia imprezy „Balonem przez Baridas”.

Każdy sklepikarz, handlarz czy właściciel foodtrucka chciał zająć jak najlepsze miejsce. Oczywiście najlepsze miejsca to te niedaleko miejsca w którym miały wylądować balony. Jak wiadomo lądowanie czymś co nawet najmniejszy podmuch wiatru może znieść nie jest łatwe dlatego strefa lądowania była wielkości dwóch boisk do piłki nożnej położonych obok siebie.

6ciesJ0h.png

W gablocie nieopodal lądowiska były wyeksponowane medale dla najlepszych lotników balonowych.
oQ4Eq5EG.png

Około godziny 15:00 trudno było znaleźć już wolne miejsce do stania a tym bardziej do siedzenia w promieniu 30 metrów od lądowiska. Każdy chciał na własne oczy zobaczyć piękne balony. Ludzie chodzili wzdłuż polany kupując przekąski i małe pamiątki z okazji 15-lecia Królestwa Baridasu.

O godzinie 16:00 zaczęły się występy na scenie. Można było posłuchać dobrej muzyki wsuwając przy tym kiełbaskę z grilla czy kromkę ze smalcem.

Ja jednak byłem skupiony na czymś innym. Skierowałem się do specjalnie wyznaczonej strefy dla reporterów i czekałem, czekałem aż przylecą baloniki. No może i nie baloniki bo jak na baloniki to troszeczkę to za duże.

Czekałem niecałą godzinę gdy je ujrzałem. Piękne kolorowe balony lecące w naszą stronę.Kiedy w małym odstępie czasu wszystkie balony wylądowały w wyznaczonej strefie jury jeszcze raz odczytało wyniki, które znane były już z ogłoszonego 3 lipca br. komunikatu o wynikach.

„Panie i Panowie, Drodzy Goście z pobliskich miast i turyści zza granicy. Zapraszamy pod podium na wręczenie medali.” Tłum ruszył jak opętany, ledwo uszedłem z życiem kiedy jakiś nieuważny reporter przygrzmocił mi stojakiem od kamery w głowę. Gdy dotarłem pod podium akurat zaczęła się dekoracja.

„Walka trwała do samego końca, żaden uczestnik nie poddawał się” – zakomunikował speaker.

„ Trzecie miejsce i brązowy medal otrzymuje… Jaśnie Wielmożny Pan Bartek Staniszczak. Proszę o wejście na podium”.

Ludzie zaczęli bić brawo i wiwatować na cześć pierwszej osoby, która weszła na podium. Później na podium wchodzili pozostali zwycięzcy.

„Drugie miejsce w wielkim wyścigu balonów zajmuje…. Jaśnie Oświecony Timan Demollari.”

I tym razem tłum zaczął wiwatować i klaskać znanemu w całej Sarmacji i poza jej granicami działaczowi sportowemu. Myślę jednak, że ludzie najbardziej czekali na tą chwilę, ogłoszenie pierwszego miejsca.

„Jak wiadomo każdy z uczestników jest zwycięzcą - zaczął speaker – każdy z nich dotarł na metę co było nie lada wyzwaniem. Pokonali trudy …”

W tej właśnie chwili zamiast słuchać naszła mnie dziwna myśl. Gdzie taki pilot, kierowca balona się załatwia. Niestety nie ma tam takiej wygody jak w domciu. Chyba nie wyrzucają tego podczas lotu. No ja mam nadzieje, bo pomyślcie sobie przez chwile. Siedzicie w ogródku, pijecie zimne piwko w upalny dzień a tu nagle bęc na środku trawnika pojawia się nic innego jak kupa. Patrzycie w górę a tu wielki jak dom balon a z niego macha do was uśmiechnięta postać.

I w tym momencie właśnie padły słowa „Pierwsze miejsce i złoty medal otrzymuje Prześwietny Hrabia Julian Fer at Atera.” Gdy tylko speaker wypowiedział te słowa w górę wystrzeliły fajerwerki, a ludzie wrzeszczeli ile sił. Po dłuższej chwili uczestnicy rozeszli się dalej świętować na pikniku.
s8y1oRn8.png

Chwilę później speaker przedstawił łączną klasyfikację, która przedstawia się następująco:

1 miejsce - 30 000Ⱡ oraz medal - Prześwietny Hrabia Julian Fer at Atera,
2 miejsce - 20 000Ⱡ oraz medal - Jaśnie Oświecony Timan Demollari,
3 miejsce - 10 000Ⱡ oraz medal - Jaśnie Wielmożny Pan Bartek Staniszczak,
4 miejsce - Wielmożny Wicehrabia Konstanty Józef Ancymon,
5 miejsce - Jego Książęca i Królewska Mość Tomasz Ivo Hugo,
5 miejsce - Wierny Obywatel Tymoteusz von Hohenzollern

Wywiad ze zwycięzcą:

P47229Gg.png
foto. Julian hrabia at Atera
z Gideny
1. Jaki był według Pana najtrudniejszy odcinek wyścigu? Dlaczego?
Najtrudniejszym odcinkiem zdecydowanie okazał się Punkt Kontrolny Nr 1 w Cracoffi. Cały problem polegał na tym, że o ile mój balon został już przetestowany w ramach rozpoczynającego imprezę zlotu w Gidenie to pierwsze zderzenie z pytaniami konkursowymi nie było zbyt łatwe. Spędziłem sporo czasu w Archiwum Królestwa Baridasu i przejrzałem sporo woluminów, które całe szczęście dostępne są również i elektroniczne. Ubolewam nad tym, że zachowało się niewiele informacji na temat pierwszej stolicy Baridasu.

2. Miał Pan jakieś kłopoty techniczne podczas lotu?

Jeśli chodzi o sam przelot to udało mi się uniknąć problemów technicznych, a mój "dinuś" to jest balon sprawował się doskonale. Na trasie przelotów między punktami kontrolnymi dopisywało mi szczęście i dobre warunki atmosferyczne. Słyszałem, że jedynie organizatorów trochę zniosło w czasie ostatniego przelotu do Almery.
3. Czy wylądowanie na mecie było trudne?
Starty i lądowania trenowane były wielokrotnie i problem na mecie stanowiła dość duża ilość osób, które przyszły na podsumowanie imprezy. Niestety część z nich przedostała się na teren techniczny przeznaczony wyłącznie dla balonów co utrudniało sprawne manewrowanie podczas lądowania.

4. Co Pan robił w wolnym czasie w balonie?
Lecąc balonem wolny czas spędzałem na podziwianiu piękna baridajskiej przyrody oraz czytaniu "Herolda".

5. Jakie to uczucie wygrać cały wyścig?
Szanowny Redaktorze nie zastanawiałem się jeszcze nad tym, ale biorąc pod uwagę swoje dotychczasowe osiągnięcia w Sarmacji, a przyznam, że nie było ich zbyt wiele to mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z wygranej.

PS: Poprzedni artykuł: "Balonem przez Baridas" - niespodzianki i relacja z trasy.

Dziennikarz Herolda,
(-) Aaron Ramsey

Ap7HPjqj.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Konrad Jakub Arped-Friedman, Tomasz Ivo Hugo, Mikołaj Torped.
Serduszka
7 050,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Thimoteus ik Hohentsolern, Timan Demollari, Konrad Jakub Arped-Friedman, Tomasz Ivo Hugo, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Henryk Wespucci, Julian Fer at Atera, Mikołaj Torped.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Bardzo ciekawie napisane. Tylko tak dalej :D
Odpowiedz Permalink
Aaron Ramsey
@MaHi Pańska pomoc była nieoceniona!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
To drobiazg ;)
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Gratuluję zasłużonego zwycięstwa prześwietnemu hrabiemu. Dziękuję serdecznie organizatorowi za możliwość wzięcia udziału, dobrze się bawiłem ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Gratuluję wspaniałego artykułu c: tym bardziej że jest to pierwszy który czytam z pańskiej ręki :) wygląda jak po latach praktyki :)


No a przede wszystkim gratuluję zwyciezcom (czyli każdemu)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Wielkie dzięki. Gratuluję wszystkim uczestnikom i autorowi. Przy okazji mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto odrestauruje Port Lotniczy w Cracoffi :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.