Park Stołeczny, Paviel Gustolúpulo, 02.07.2017 r. o 23:15
CZEKAN - Program na LIII kadencję Sejmu

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
T4AmfLNP.png

Program
Centralnego Związku Emerytowanych Książąt
i Anonimowych Nihilistów
na LIII kadencję Sejmu5yIKrCOj.png

Trochę ponad miesiąc temu Księstwo Sarmacji skończyło 15 lat. Można by pomyśleć, że ta olbrzymia pula doświadczeń, która jest w nas, która stanowi o tym czym jest Księstwo, pozwala nam uniknąć błędów, które popełnialiśmy i zrywać z nimi na rzecz idei świeżych, soczystych i pachnących postępem.

Niestety.

Raz po raz powtarzamy te same, oklepane do granic możliwości frazesy. Kolejny raz zmieniamy tę samą, sfatygowaną ustawę w ten sam, przewijający się już n-ty raz w historii Sarmacji sposób. Wykrzykujemy te same hasła, które głosiliśmy za tego czy innego Księcia. Od nowa wynajdujemy to samo, sprawnie działające koło.

Nihil novi.


iqnTR212.png

Skupiamy się na rzeczach błahych i tracimy kontakt z v-rzeczywistością, zafiksowani na punkcie tej lub innej sprawy. Pora by zerwać z tym krzywdzącym Księstwo i Sarmatów schematem. Już czas spojrzeć na wszystko szerzej.

Nam nie zależy na władzy dla władzy, by łechtać swe ego i zmianach dla samych zmian, bez większego pomyślunku. Nie będziemy uprawiać polityki, kupczyć stołkami, czy zakulisowo omawiać i rozstrzygać spraw, które są istotne dla nas wszystkich. Te chore czasy muszą odejść w niepamięć, jeśli chcemy zrobić krok naprzód.

Pospołu winniśmy pracować, by osiągnąć cokolwiek. Pragniemy odmienić oblicze Księstwa i przywrócić mu świetność. Zbudować nową jakość i raz na zawsze zerwać z błędami przeszłości.

Nie damy rady zrobić tego bez Was.

Oddając swoje głosy na nas, nie wybieracie osób, na które scedujecie odpowiedzialność na najbliższą kadencję, by móc spokojnie patrzeć, jak ktoś pracuje za Was. Domagamy się od Was zaangażowania w losy Księstwa, a pierwszym krokiem, najłatwiejszym, jest udział w wyborach.

Dzięki Waszemu wsparciu na pewno osiągniemy sukces!


Z20Y35mv.png

Niniejszym pragniemy przedstawić Państwu Program Centralnego Związku Emerytowanych Książąt i Anonimowych Nihilistów na XLIII kadencję Sejmu. Podzieliliśmy go na pięć kluczowych etapów, przez które chcielibyśmy, przy Waszej pomocy, przeprowadzić Księstwo. Nie jest to jednakże kolejność wdrażania, bo starać będziemy się wykonać wszystkie pięć kroków w miarę możliwości współbieżnie, a raczej gradacja naszych priorytetów.


HQ098168.png

Największą bolączką Księstwa jest jego atrakcyjność. Nie niepoprawnie sformatowane wnioski do Trybunału Koronnego, nie ta czy inna kwota, a atrakcyjność właśnie.

Pragniemy tę atrakcyjność wydobyć, wzmocnić i ulepszyć. Jak? W bardzo prosty sposób:

 1. Przywrócić Księstwu warstwę narracyjną
  Narracja, która przecież definiuje Sarmację i stanowi o naszej wartości, rozmyła się i całkowicie zanikła przez lata. Nie sposób odnaleźć informacji o naszej historii, geografii, ustroju. Chcemy sprawić, by znów grała główną rolę, a nie była jedynie statystyką.


 2. Rada Ministrów animatorem życia publicznego
  Rada Ministrów powinna ulec przemianie. To nie wnioseczki, przesuwanie przecinków w aktach prawnych i tworzenie działów na forum powinno być istotą jej pracy. Ktoś musi wybijać rytm życia kulturalnego, ktoś musi wskazywać drogę, porywać za serca i pomagać kreować przestrzeń i umysły! Trzeba zająć się tym, co ma faktyczny wpływ na ludzi i ich postrzeganie Sarmacji.


 3. Ciekawy samorząd to ciekawa Sarmacja
  Rząd winien animować także samorządy, motywować je do działania i wsłuchiwać się w ich potrzeby, a przede wszystkim zapraszać do współpracy, choćby przy akcjach promocyjnych. Bez tego nie ma mowy o dobrze działającym Księstwie i o jakiejkolwiek narracji.


 4. NIA partnerem, a nie koniem zaprzęgowym
  Naczelna Izba Architektury jest jednym z filarów, które pozwalają Księstwu funkcjonować. Chcemy ją wesprzeć w jej pracy i poprawić atrakcyjność Sarmacji. Powołamy zespół, który przy współpracy z NIA przygotowywać będzie opracować projekty informatyczne do wdrożenia i prowadzić konsultacje społeczne. To pozwoli nam budować kompletne rozwiązania, które będzie można implementować po stronie DSG lub za pośrednictwem integracji, jednocześnie odpowiadające potrzebom i oczekiwaniom Sarmatów.

D68498Vg.png

Demografia jest odwieczną bolączką mikronacji. Zadufani w sobie siedzimy w swoim własnym towarzystwie, bojąc się napływu niewłaściwego rodzaju ludzi, którzy nie będą pasować do ogółem przyjętego modelu Sarmaty, starając się przypadkiem nie podjąć tematu promocji i jednocześnie narzekając na brak nowych twarzy. Przecież to obłęd!

Pragniemy wyjść do ludzi, przyciągnąć ich i zatrzymać. Jesteśmy dla ludzi, a nie ludzie dla nas. Jeśli będzie taka potrzeba – dostosujemy się. Musimy wywołać przypływ. Może przyjmie się 10%, może 5% zostanie na dłużej i się zaaklimatyzuje, ale to i tak będzie COŚ!

Poruszymy social media, wypromujemy się w gazetach, na blogach i forach, poprawimy nasze SEO. Słowem – staniemy na głowie, by dotrzeć do ludzi, wszystkich ludzi i wciągnąć w mikronacje.Y8e47860.png

Rada Ministrów i Kanclerz powinni zajmować się rzeczami ważnymi dla społeczeństwa i samym społeczeństwem, jak już wspomniane było w kroku 1, a nie papierologią i realizacją wniosków. Nie powinni się skupiać nadmiernie nad poprawianiem przecinków w aktach prawnych i zmianą cyferek. Aby to osiągnąć konieczne są zmiany:

 1. Reorganizacja Korpusu Administracji Rządowej
  Zmianie ulec powinien model pracy w ramach KAR. Chcemy stworzyć solidną grupę osób, otwartą na młodych, mniej doświadczonych Sarmatów, która będzie w stanie obsługiwać ogół wniosków, bez angażowania Rady Ministrów, i mogącą dynamicznie reagować na braki kadrowe w danej jednostce organizacyjnej, by zapewnić ciągłość jej funkcjonowania oraz brak opóźnień przy realizacji wniosków.


 2. Kontrola osiągnięć
  Zostanie Kanclerzem to olbrzymia odpowiedzialność za kształtowanie Księstwa, a nie tylko władza. Tym samym chcemy wprowadzić obowiązkowe, comiesięczne, sprawozdania Kanclerza przed Sejmem, które pozwolą kontrolować pracę Rządu. Dwukrotny brak wotum zaufania z rzędu, głosowanego po przedstawieniu sprawozdania i dyskusji, skutkować będzie zmianą Kanclerza.


EmLXEGJN.png

Sarmacki wymiar sprawiedliwości działa dobrze. Od czasu utworzenia Trybunału Koronnego w zasadzie pracuje bez większych zarzutów czy opóźnień. Można go jednak bardziej skompresować. Trybunałowi, o odchudzonym składzie, pozostawić sprawy ważne i ważkie tj. wykładnie, sprawy ustrojowe, poważne przestępstwa, a na Prefekturę scedować sprawy cywilne, które mogą być jednoosobowo rozstrzygane, z możliwością odwołania się od wyroku do Księcia lub Asesora Trybunału, a same postępowania maksymalnie uprościć. Kodeks Postępowania Sądowego pokazał nam kierunek, jednakże zwrot należy wybrać przeciwny.

Większe możliwości niosą za sobą konieczność bardziej uważnego doboru ludzi. W naszej opinii możliwość powoływania oraz odwoływania Prefekta Generalnego powinna stać się prerogatywą Jego Książęcej Mości. Całkowite odpolitycznienie tego urzędu może przynieść nam jedynie korzyści.

Należy również dokonać stosownych zmian, które umożliwią odwoływanie Asesorów Trybunału Koronnego, którzy nie wypełniają swoich obowiązków, na drodze głosowania Sejmu i na tych samych zasadach, na których odbywa się ich powoływanie.w0Z74Wb2.png

Są sprawy, którym również poświęcimy swoją uwagę, choć w porównaniu do poprzednich kroków są po prostu drobne, co nie znaczy, że nie są istotne.

 1. Likwidacja listy nowych
  Lista nowych stanowi nieudany eksperyment, który uległ wypaczeniu i z atrakcyjnej możliwości startu w politykę dla młodych stażem Sarmatów, stał się wygodną metodą pozyskania dodatkowego mandatu dla partii politycznych.


 2. Porządki w prawie
  W Dzienniku Praw jest rozgardiasz. W Konstytucji żenią się diabły. Znaleźć cokolwiek graniczy z krwotokiem z nosa, bo można się potknąć o leżące wszędzie teczki z aktami. Część ustaw była nowelizowana tak, że nie sposób odtworzyć oryginalnej treści. Jest źle i trzeba zrobić z tym porządek.


 3. „Lądowisko” dla nowych
  Odwiecznym problemem jest aklimatyzacja nowej osoby. Ogarnięcie ogromu informacji i szczegółów jest nie lada wyzwaniem. Podejmiemy się przygotowania swoistego „lądowiska” dla nowych, które będzie uproszczoną i uzupełnioną o podstawowe informacje stroną główną.

Z19hhI6J.png
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern, Krzysztof Czuguł-Chan.
Serduszka
9 184,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Felimi-Liderski, Krzysztof Czuguł-Chan, Timan Demollari, Avril von Levengothon, John Rasmusen, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Thimoteus ik Hohentsolern, Peter West, Henryk Wespucci, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Zbyszko Gustolúpulo, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Krzysztof von Thorn-Macak.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Kiedyś myślałem dlaczego "nowi" nie zostają i jak ich zatrzymać. Może pomysłem byłoby utworzenie "tutoriala" od razu po zalogowaniu, który pokazywałby wszystkie podstawowe funkcje?
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
@Jihymed "Lądowisko", które proponujemy ma być taką skondensowaną pigułką, o wiele łatwiejszą do przyswojenia na pierwszy raz niż wersja obecna. Nic nie stoi również na przeszkodzie żeby "Lądowisko" wzbogacić o pokazanie w formie samouczka najważniejszych funkcjonalności i miejsc w Sarmacji tuż po pierwszym zalogowaniu :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Co do clue zmian w wymiarze sprawiedliwości, to w zasadzie podobnie, jak w programie .Starodawnej. Różni funkcjonariusze - podobne uprawnienia. Nie będę wchodził w szczegóły dotyczące zakresu terytorialnego, nazw funkcji, tylko napiszę o połączeniu funkcji prefekta i sędziego, podbnie jak pod programem .Starodawnej - mam mieszane uczucia. W chwili obecnej być może rzeczywiście nie ma tylu takich sytuacji, które by spowodowały niedrożność w wymiarze sprawiedliwości. Jednak czy nie spowoduje to zbyt wielu obowiązków dla jednej osoby? No i czy taki sposób rozwiązania wymiaru sprawiedliwości... nie zmniejszy perspektywy kariery choćby dla nowych, młodych? Już w TK ciężko raczej zaufać mniej doświadczonym osobom i je powołać. Jednak PG ma większą możliwość i wydaje się, że czasem korzysta z tego, żeby "prowadzić" względnie młodą osobę na tej funkcji. Wiem, ATK i Prefekci to szczególne funkcje, przez niektórych wręcz omijane, ale myślę, że nie przez wszystkich nowych.

"Lądowisko dla nowych" - kibicuję temu pomysłowi, ponieważ wiele podobnych utknęło gdzieś na etapie rozmów, wstępnych projektów itp. itd.

Na czym miałyby polegać te "porządki w prawie"? O tych problemach mówi się od dawna, ale może coś konkretniejszego? Czy będziecie na nowo pisać wszystkie ustawy, żeby nie trzeba był cofać się do nowelizacji, czy może postaracie się odtworzyć poprzednie wersje aktów?

Kontrola osiągnięć Kanclerza to nawet dobry pomysł, ale czy nie stanie się narzędziem walki politycznej? Kanclerz także (podobnie jak posłowie) pochodzi on z wyborów powszechnych, więc opozycja względem niego może mieć przewagę w Sejmie i po prostu się go pozbyć. Być może kierunek dobry, ale czy nie będzie to zbyt łatwe do użycia narzędzie?
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
To że będzie walka w sejmie to nawet dobrze. Po to on jest i może się ożywi. Pomyślał bym tylko nad powodami kiedy takiego kanclerza można odwołać. Bowiem odwołanie kogoś bo ten ktoś realizuje swój program który nam się nie podoba, to mija się z celem. No i zwiększyć procentowo ilość posłów którzy muszą zagłosować za odwołaniem a nie zwykłą większością głosów. Bowiem różnica jednego głosu raczej nie przemawia do mnie że Kanclerz źle działał czy coś.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Wasza Książęca Mość,

W imieniu swoim i całego komitetu chciałbym przede wszystkim podziękować za tak obszerny komentarz.

Pisze WKM o potencjalnych niebezpieczeństwach, jakie niosą za sobą proponowane przez CZEKANa zmiany w wymiarze sprawiedliwości. W naszej opinii, te rozwiązania nie doprowadzą do żadnych z wymienionych przez Waszą Książęcą Mość sytuacji. Przede wszystkim, Prefektowi Generalnemu owszem, przybędzie obowiązków, aczkolwiek z autopsji wiem, iż nie jest to urząd wymagający ciągłego harowania, lecz zwyczajnego czuwania nad sytuacją, dlatego śmiem wątpić, że dodatkowe uprawnienia będą zbyt dużym ciężarem dla przyszłych Prefektów Generalnych. Należy również pamiętać, iż PG może powoływać prefektów, mogących odciążyć go od niektórych zadań.

Powyższe rozwiewa także wątpliwości dot. ewentualnego zmniejszenia perspektyw dla nowych. Dzięki proponowanym zmianom, Prefekt stanie się funkcją jeszcze bardziej istotną i prestiżową. Prefekt Generalny, swobodnie powołując swoich współpracowników, będzie miał możliwość stopniowego wdrażania nowych obywateli w funkcjonowanie Księstwa Sarmacji od strony prawnej. Gwarantem odpolitycznienia tego organu będzie powołujący i odwołujący Prefekta Generalnego Książę. A to wszystko bez umniejszania roli Trybunału Koronnego.

W kwestii porządków w prawie planujemy m.in. wprowadzenie określonych standardów przygotowania aktów prawnych, powołanie stosownej jednostki organizacyjnej w ramach Korpusu Administracji Rządowej, której celem będzie sprawowanie pieczy nad Dziennikiem Praw, a także przegląd DP w celu wykazania i naprawienia różnego rodzaju nieprawidłowości.

Kontrola osiągnięć Kanclerza może brzmieć niepokojąco z powodów przedstawionych przez WKM, aczkolwiek jeżeli przyjrzymy się temu pomysłowi bliżej, okazuje się, że nie ma się czego obawiać. Wspomina Wasza Książęca Mość o walce politycznej — należy jednak pamiętać, iż jeśli Kanclerz nie ma większości w Sejmie, a posłowie opozycji miast spróbować dojść do konsensusu, torpedują jego działania, to taka kadencja nie przyniesie tak czy inaczej żadnych korzyści Księstwu, a proponowany przez nas mechanizm oszczędzi jedynie Obywatelom dwóch miesięcy stagnacji Rządu. Ufamy, że społeczeństwo będzie w stanie weryfikować uparte używanie tego narzędzia przez opozycję w celu pozbycia się szefa Rządu w wyborach parlamentarnych. Musimy pamiętać, iż postulujemy dwukrotne wotum nieufności w celu odwołania Kanclerza, co daje wspomnianemu kolejny miesiąc na podjęcie stosownych działań w celu odbudowy swojego wizerunku wśród parlamentarzystów. Plusy natomiast są jasne: przejrzystość działań, łatwa możliwość weryfikacji obietnic wyborczych i przede wszystkim możliwość odwołania osób zupełnie nieaktywnych, szkodzących swoją postawą z tak ważnego dla Księstwa urzędu, jakim jest Kanclerz.

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić wszelkie wątpliwości. W razie dalszych pytań — serdecznie zapraszam.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Tutorial w "Lądowisku" mógłby być rozciągnięty na kolejne dni na zasadzie tips&tricks, które wyświetlałyby się po zalogowaniu. Tipsy wskazywałyby np. różne miejsca, ciekawe inicjatywy czy po prostu podpowiadały co jeszcze tu można zrobić. No i pierwszy tips:
"To nie jest gra. To jest społeczność!" :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
@Albert dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
@rybczak

W imieniu .STARODAWNEJ chcę zadać kilka pytań dot. programu naszej konkurencji. Będziemy wdzięczny za odpowiedź.
Cytuję:
Nam nie zależy na władzy dla władzy, by łechtać swe ego i zmianach dla samych zmian, bez większego pomyślunku. Nie będziemy uprawiać polityki, kupczyć stołkami, czy zakulisowo omawiać i rozstrzygać spraw, które są istotne dla nas wszystkich. Te chore czasy muszą odejść w niepamięć, jeśli chcemy zrobić krok naprzód.

Pospołu winniśmy pracować, by osiągnąć cokolwiek. Pragniemy odmienić oblicze Księstwa i przywrócić mu świetność. Zbudować nową jakość i raz na zawsze zerwać z błędami przeszłości.

Jak CZEKAN definiuje ‘pospołu’? Czy to znaczy, ‘wszyscy, poza RCA’, ‘wszyscy, którzy chcą działać dla KS’, czy może coś jeszcze innego?

Cytuję:
Przywrócić Księstwu warstwę narracyjną
Narracja, która przecież definiuje Sarmację i stanowi o naszej wartości, rozmyła się i całkowicie zanikła przez lata. Nie sposób odnaleźć informacji o naszej historii, geografii, ustroju. Chcemy sprawić, by znów grała główną rolę, a nie była jedynie statystyką.


Co to będzie oznaczać w praktyce? Co CZEKAN rozumie przez narrację Sarmacji? Kto będzie tę narrację tworzyć? Co to będzie oznaczało dla mieszkańców? Co to będzie oznaczało dla Samorządów? Jakie konsekwencje w życiu społecznym i politycznym będzie pociągać centralne planowanie narracji? Co z tymi, którzy nie będą chcieli lub nie wpiszą się w jedną narrację?

Cytuję:
Rada Ministrów powinna ulec przemianie. To nie wnioseczki, przesuwanie przecinków w aktach prawnych i tworzenie działów na forum powinno być istotą jej pracy. Ktoś musi wybijać rytm życia kulturalnego, ktoś musi wskazywać drogę, porywać za serca i pomagać kreować przestrzeń i umysły! Trzeba zająć się tym, co ma faktyczny wpływ na ludzi i ich postrzeganie Sarmacji.

Wszyscy powinni być piękni i bogaci. W jaki sposób, zakładając kadencyjność Kanclerza, CZEKAN chce zagwarantować że ‘ktoś’ będzie wybijał rytm życia kulturalnego i wskazywał drogę, porywał za serca i pomagać?

Cytuję:
Ciekawy samorząd to ciekawa Sarmacja
Rząd winien animować także samorządy, motywować je do działania i wsłuchiwać się w ich potrzeby, a przede wszystkim zapraszać do współpracy, choćby przy akcjach promocyjnych. Bez tego nie ma mowy o dobrze działającym Księstwie i o jakiejkolwiek narracji.

W jaki sposób rząd winien animować samorządy? Jakie konkretne działania proponuje CZEKAN. Jakie potrzeby Samorządów wymagają zaspokojenia przez Kanclerza? Czy CZEKAN planuje wprowadzenie obligatoryjnego udziału Samorządów w akcjach Rady Ministrów? Czy Samorządy powinny się bać?
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
@rybczak
Cytuję:
NIA partnerem, a nie koniem zaprzęgowym
Naczelna Izba Architektury jest jednym z filarów, które pozwalają Księstwu funkcjonować. Chcemy ją wesprzeć w jej pracy i poprawić atrakcyjność Sarmacji. Powołamy zespół, który przy współpracy z NIA przygotowywać będzie opracować projekty informatyczne do wdrożenia i prowadzić konsultacje społeczne. To pozwoli nam budować kompletne rozwiązania, które będzie można implementować po stronie DSG lub za pośrednictwem integracji, jednocześnie odpowiadające potrzebom i oczekiwaniom Sarmatów.

Niezwykle cieszy, że po 4 latach od powstania tej instytucji i wielu próbach rozmów na ten temat, przekonywania NIA do zmiany polityki, Architekci w końcu postanowili otworzyć się na głos z zewnątrz. Jaki skład zespołu projektowego proponuje CZEKAN? Kto będzie decydował o składzie tego zespołu? Według jakich kryteriów CZEKAN chce przyjmować członków? Jakie kompletne rozwiązania ma publikujący na myśli? Czy członkowie CZEKANA rozważyli pójście za ciosem, i rozszerzenie składu NIA o autorów systemów prywatnych, przy podjęciu środków bezpieczeństwa na rzecz ochrony systemu i praw autorskich? Kiedy ostatni raz NIA była traktowana przez Rząd jako wół zaprzęgowy?

Cytuję:
Demografia jest odwieczną bolączką mikronacji. Zadufani w sobie siedzimy w swoim własnym towarzystwie, bojąc się napływu niewłaściwego rodzaju ludzi, którzy nie będą pasować do ogółem przyjętego modelu Sarmaty, starając się przypadkiem nie podjąć tematu promocji i jednocześnie narzekając na brak nowych twarzy. Przecież to obłęd!

Pragniemy wyjść do ludzi, przyciągnąć ich i zatrzymać. Jesteśmy dla ludzi, a nie ludzie dla nas. Jeśli będzie taka potrzeba – dostosujemy się. Musimy wywołać przypływ. Może przyjmie się 10%, może 5% zostanie na dłużej i się zaaklimatyzuje, ale to i tak będzie COŚ!

Poruszymy social media, wypromujemy się w gazetach, na blogach i forach, poprawimy nasze SEO. Słowem – staniemy na głowie, by dotrzeć do ludzi, wszystkich ludzi i wciągnąć w mikronacje.

Uważam, że nie jest problemem to, że nie chcemy nowych mieszkańców. Uważam, że problemem jest to, że nie mamy jak tych ludzi zatrzymać, co zdaje się potwierdzać statystyka opublikowana na stronie głównej Księstwa - od początku istnienia przez KS przewinęło się 17 000 osób. Mimo to nadal jest nas pisiont. Czy skupienie się na promocji w tej kadencji Sejmu to nie syzyfowa praca i czy nie jest to jednak próba zrobienia wszystkiego na raz? Promocja w gazetach i w social media kosztuje — kto pokryje koszty takiej promocji? Jak promować się w social media kiedy powszechnie wstydzimy się udostępniać posty z fanpage’a Księstwa? Zapraszając nowych mieszkańców co im zaproponujemy?

Cytuję:
Zmianie ulec powinien model pracy w ramach KAR. Chcemy stworzyć solidną grupę osób, otwartą na młodych, mniej doświadczonych Sarmatów, która będzie w stanie obsługiwać ogół wniosków, bez angażowania Rady Ministrów, i mogącą dynamicznie reagować na braki kadrowe w danej jednostce organizacyjnej, by zapewnić ciągłość jej funkcjonowania oraz brak opóźnień przy realizacji wniosków.

Jak konkretnie? Jakie szczegółowe rozwiązania proponuje CZEKAN. Powyższy fragment opisuje wyłącznie sferę szlachetnych intencji, natomiast nie przedstawia, nawet w skrócie i hasłowo sposobu osiągnięcia pożądanego stanu. KAR dziś dokładnie może funkcjonować w opisany sposób, dlaczego, zdanie CZEKANa, tak się nie dzieje? Dlaczego odzew na oferty pracy w KAR jest tak niski?

Cytuję:
Zostanie Kanclerzem to olbrzymia odpowiedzialność za kształtowanie Księstwa, a nie tylko władza. Tym samym chcemy wprowadzić obowiązkowe, comiesięczne, sprawozdania Kanclerza przed Sejmem, które pozwolą kontrolować pracę Rządu. Dwukrotny brak wotum zaufania z rzędu, głosowanego po przedstawieniu sprawozdania i dyskusji, skutkować będzie zmianą Kanclerza.

WINCYJ BIUROKRACJI! Czy to nie stoi w sprzeczności z postulatem, żeby Rada Ministrów wykonywała mniej durnej pracy? Jakie jest uzasadnienie takich sprawozdań w sytuacji, w której Kanclerz pochodzi z wyboru powszechnego, i ma znacznie mocniejszą legitymację do władzy niż wybrani posłowie Sejmu?

Cytuję:
Porządki w prawie
W Dzienniku Praw jest rozgardiasz. W Konstytucji żenią się diabły. Znaleźć cokolwiek graniczy z krwotokiem z nosa, bo można się potknąć o leżące wszędzie teczki z aktami. Część ustaw była nowelizowana tak, że nie sposób odtworzyć oryginalnej treści. Jest źle i trzeba zrobić z tym porządek.

Czy członkowie CZEKANa przeprowadzili analizy aktów prawnych i wytypowali, te, którymi chcieliby zająć się w pierwszej kolejności? Czy istnieją konkretne propozycje zmian? Czy w przeanalizowaliście Konstytucję i macie pomysł jak te diabły egzorcyzmować?


Korzystając z okazji proponujemy organizację debaty kandydatów na kanclerza na kanale irc, na żywo. Proponuję, by sztaby wyborcze uzgodniły szczegóły kanałami prywatnymi. Szczer
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
Krótko mówiąc nieco konkretów tylko w ostatniej części. I czemuż to frakcya CZEKAN uskutecznianie dyskryminacyi z inszych transportu środków korzystających aniżeli maszyny latające ludzi wprowadzić planuje?
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
A więc dezinformacya panuje nie tylko w zakresie Eldorado lokalizacyi? Oświadczam wszem i wobec, iż nie na mojej osoby wniosek owa edycya dokonana została.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Dobry żart, tynfa wart.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Ciekawe, ciekawe, warte przemyślenia.
Odpowiedz Permalink
Patryk Vindsor
Mój głos będzie na Czekana !
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.