Obchody 15-lecia Królestwa Baridasu już za nami...

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Witam wszystkich serdecznie, ponieważ wcześniej nie dałam rady opublikować artykułu robię to w tym momencie.

Kochani, 15 lat Królestwa Baridasu już za nami, czas ten minął bardzo szybko, raz był on bardziej aktywny dla Królestwa, raz mniej, jak to oczywiście bywa w mikronacjach, a wszystko to za sprawą czasu wolnego jaki posiadamy i jaki możemy spokojnie przeznaczyć na rozwój naszych mikroojczyzn. 15 lat, któż by się spodziewał, tyle burz już za nami, tyle radości i uśmiechu, tyle czasu... W minioną niedzielę, tj. 25 czerwca 2017 roku obchodziliśmy rocznicę powstania, dziś dalej pracujemy nad aktywnością i poczuciem spełnienia. Kochani, jako redaktor, życzę nam wszystkim, aby kolejne 15 lat minęło nam jak z bicza strzelił, abyśmy jeszcze długo mogli cieszyć się wspólną drogą z Księstwem Sarmacji i aby burz i waśni między nami było jak najmniej.

Chciałabym dziś w wielkim skrócie przedstawić wam jak minął nam wieczór rocznicowy, przybliżyć każdemu przemówienia jakie były odczytane w trakcie obchodów rocznicowych, a także podziękować wszystkim, którzy spędzili z nami tamten wieczór dobrze bawiąc się z nami jak przystało na Gali.

Pierwsze przemówienie wygłosił Jego Książęca i Królewska Mość, Tomasz Ivo Hugo, Książę Księstwa Sarmacji oraz Król Królestwa Baridasu.

0lp80ITq.png

Jako Naród Baridajski pragniemy z całego serca podziękować osobie Jego Książęcej i Królewskiej mości za tak ciepłe i miłe słowa.

Kolejną osobą, która wygłosiła dla nas swoją mowę był Jego Królewska Wysokość, Piotr II Grzegorz, Książę-Senior Księstwa Sarmacji.

p82V0eh6.png

WKW, serdecznie dziękujemy za czas poświęcony rozwojowi Królestwa Baridasu i Złotej Wolności.

Kolejną ważną osobistością, jaką przyszło nam gościć na obchodach rocznicowych był Kanclerz Konrad Jakub Arped - Friedman. Oto Jego przemowa:

puol1iZm.png

Nie pozostało nam nic innego jak z całego serca podziękować JE Kanclerzowi.

Tuż po Kanclerzu głos zabierali goście, pierwszym, który odważył się podejść do mikrofonu był Krzysztof Hans van dr Ice.

lQ3G19sC.png

Z całego serca dziękujemy za tak piękne życzenia.

Następną osobistością, która wyraziła chęć do zabrania głosu był Paviel Gustolupulo, namiestnik Starosarmacji, wygłosił on mowę prywatną.

AFJC6U2J.png

Jako Wasi przyjaciele dziękujemy serdecznie za piękne słowa.

Następnie głos zabrał Roland Heach-Romański, Konsul Konsulatu Sclavinii.

kWRLb938.png

Dziękujemy za te poruszające serce słowa.

Po nim swoją przemowę wygłosił Jego Królewska Wysokość Andrzej Fryderyk, Król Teutonii.

eK4jAWSq.png

WKW! Serdecznie i z całego serca dziękujemy!

Ostatnią osobą, która postanowiła wygłosić kilka słów od siebie była Sorcha Raven.

pq2O1q3o.png

Serdecznie dziękujemy za te piękne słowa.

W naszym gronie zabrakło kilku znamienitych osobistości Królestwa Baridasu, jednakże redakcja otrzymała treść przemówień jeszcze dwóch osób, Laurencjusza Ma Hiego at Atery, oraz Fryderyka von Hohenzollerna. Poniżej zamieszczamy ich przemowy.

Przemowa Laurencjusza Ma Hi at Atera, Marszałka Królestwa Baridasu.

gNARa3X4.png

Szanowny Panie Marszałku, serdecznie dziękujemy.

Przemowa Fryderyka von Hohenzollerna
Cytuję:
Wasza Książeca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Baridajczycy!


Na wstępie chciałbym się nie co wytłumaczyć, czemu tak wcześnie piszę tą przemowę. Prawdopodobnym jest że nie będę miał możliwości uczestnictwa w obchodach XV lecia Baridasu. Wiele na to wskazuje że też nie będę miał sposobności, aby coś napisać z okazji baridajskiego święta. Przeto robię to teraz, aby oddać zasłużony szacunek dla najukochańszej ojczyzny, oraz dać wyraz lojalności.

Bohaterowie Baridasu, bądźcie pozdrowieni! Tak, drogie Baridajki, szanowni Baridajczycy, jesteście bohaterami dnia codziennego baridajskiej rzeczywistości. W dzień, w dzień poświęcacie czas swojej ojczyźnie, pracując na jej rzecz. Z dnia na dzień budujecie pozytywną aktywność w granicach Baridasu. Starając się udoskonalić, doprowadzić do ideału znanego z prac Sokratesa i Platona nasz piękny kraj korony. Stajecie w obronie swej ojczyzny w momencie zagrożenia przed wrogami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi, jak niegdyś to robili Rzymianie w czasach starożytnych. Cześć i Chwała wam za to, gdyż spełniacie tym samym swój obywatelski obowiązek wobec ojczyzny. Obchodzicie XV lecie Baridasu, święto które tak naprawdę jest waszym się świętem. Ponieważ Baridas to Wy, bez was by nie było Baridasu. Były by jedynie zapomniane historie, stare strony internetowe, zakurzone forum. Natomiast dopóki, dopóty choć jedna osoba, kilka osób, mieszka, działa, udziela się w Królestwie Baridasu - to wtedy ojczyzna żyje! Pamiętajcie o tym, bo gdy o zapomnicie nie będzie już ratunku dla Baridasu. To Wy jesteście solą i krwią tej ziemi, bez was nie ma Baridasu, tylko Wy jesteście w stanie doprowadzić Baridas do wielkości i wspaniałości!

Drodzy Sarmaci, Baridajczycy, Teutończycy, Sclavińczycy, Starosarmaci, Dreamlandczycy, oraz wy wszystkie mniejszości narodowe żyjące w Rzeczpospolitej Sarmacji. Pamiętam jak dziś kiedy przybyłem do Księstwa Sarmacji, co prawda Baridas nie był moim pierwotnym wyborem jeżeli chodzi o samorządy. To nie mniej zawsze bacznie przyglądałem się zachodzącym zmianom w krainie północy i południa. W momencie kiedy odkryłem swe prawdziwe korzenie, w dniu w którym J.O Diuk Torped pokazał mi stare pergaminy, niegdysiejszy spis ludności Baridasu, oraz akty szlacheckie moich przodków. Wiedziałem że muszę powrócić do swojej ojczyzny, od dnia przybycia do Sarmacji wiedziałem że coś mnie ciągnie do Baridasu. I tak też uczyniłem, zamieszkałem w Almerze, w Baridasie. Od tamtego czasu wiele się działo, nie zliczone konflikty z rodem Arpedów, wpierw z Seniorem rodziny, potem z drugim pokoleniem w osobie J.O Diuka Markusa zwanego Leniwym, a następnie z trzecią generacją Arpedów. Nie mnie jednak, mimo tych wszystkich sporów, debat, kłótni, każdy z nas wiedział że wszyscy chcemy dobrze dla Baridasu, że jego dobro leży nam na sercu. Tylko że mieliśmy odmienne wizje. Mimo tego wszystkie, zawsze, ale to zawsze (przynajmniej jeśli chodzi o I i II pokolenie) potrafiliśmy się zjednoczyć dla wspólnej sprawy, dla ojczyzny, i przemówić jednym głosem, bez nie potrzebnych spin i spięć. Ponieważ wiedzieliśmy że owszem kłócić możemy się w wewnątrz, jednak na zewnątrz musimy solidarnie mówić jednym głosem. I tego również życzę nowej generacji współczesnych Baridajczyków, aby mieli dystans do tego co się dzieje w kraju korony, aby pomimo różnic światopoglądowych potrafili zjednoczyć się dla Baridasu. Szanowni goście nie jest tak że cały czas działałem na północy i tylko w Almerze. Swoje piętno odcisnąłem również na południu, w Republice Południowego Baridasu,
a dokładnie w Ciuad de Bravo. Stało się to dzięki rodzinie Karakachanowów, a dokładniej dzięki osobie Iva, który był dla mnie niegdyś mentorem - choć nie będę ukrywała rozstaliśmy się pokłóceni , skonfliktowani, nie rozumiejąc wzajemnych argumentów, nie słuchając siebie nawzajem. Wartym wspomnienia jest tu również György Róni Karakachanow Jr, od którego wiele się nauczyłem i współpracowałem w różnych projektach. To właśnie nikt inny jak rodzina Karakachanowów będącą de facto Arpedami stworzyła Południe, niesamowitą narracje, oraz klimat, który po dzień dzisiejszy jest podziwiany w całym Księstwie Sarmacji. Choć sami uważali się bardziej za kosmopolitów, szczerzę wierzę że czuli się Baridajczykami wywodzącymi się z południa. Pamiętajcie bez ich wkładu Baridas, nie był by takim samym miejscem jakim jest teraz.

Baridajczycy, pamiętajcie że pomimo czujecie się również Sarmatami, to przede wszystkim jesteście Baridajczykami i macie baridajskie obowiązki - nie zapominajcie o tym! Życie, działanie w Królestwie Baridasu, nie sprowadza się jedynie do uzyskiwania przywilejów, władzy , tytułów, czy orderów. To coś znacznie więcej, coś znacznie większego - to wzięcie odpowiedzialności za losy baridajskiej wspólnoty. Więc nie patrzcie na korzyści płynące z waszych działań w kraju korony, patrzcie na dobro ogół i jak przez swoją aktywność budujecie i rozwijacie Baridas. Bo tak naprawdę nie liczą się dobra doczesne, więc nie zważajcie na to że nie dostaliście jakiegoś orderu, zostaliście pominięci przy konfiturach, czy też ktoś wam zapomniał, bądź też z innych względów nie wypłacił wam pensji za wykonaną pracę. Przymknijcie na to oko, zasłońcie na chwilę oczy, bo to jest mało istotne, wręcz nieważne. Bo tak naprawdę liczy się jedynie dziedzictwo jakie po sobie zostawicie, to jak zostaniecie zapamiętani, jak Baridas zostanie zapamiętany! Ponieważ działając bezinteresownie, dajecie świadectwo waszej pracy u podstaw, będącej aktywnością budującą Królstwo Baridasu. W tym momencie, w tej chwili, chciałbym życzyć tak Wam jak i Baridasowi, kolejnych wspaniałych XV lat aktywności w świecie wirtualnym.


Baridas sano alta!
(-)Frideric mar. et Hohensollern.

Z całego serca dziękujemy.

W trakcie Gali nie zabrakło Konfiturek od Jego Książęcej i Królewskiej Mości, Tomasza Ivona Hugona, które to można znaleźć w najnowszych artykułach JKiKM. Zamykały one część oficjalną prowadzoną przez Yennefer von Witcher oraz Henryka Wespucciego. Po nich płynnie przeszliśmy do konkursów, ich wyniki publikujemy poniżej:
Cytuję:
W układaniu słów z rozsypanek najszybsi byli:
Orjon von Thorn Surma, Paulus Buddus oraz Jihymed Niezyd. W szybkim odpowiadaniu na pytania prowadzących dotyczące Królestwa Baridasu zwyciężyli również powyżsi uczestnicy, łącznie wygrali oni:
Orjon von Thorn - Surma: 60 000 lt;
Paulus Buddus: 60 000 lt;
Jihymed Niezyd; 45 000 lt.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Nagrody ufundowali prowadzący w prezencie dla Królestwa Baridasu z okazji rocznicy.

Całą uroczystość można prześledzić w poniższym linku.

Ze swojej strony dodać pragnę, iż prowadząca specjalnie na obchody Królestwa Baridasu upiekła przepyszny tort, zdjęcia jej cuda obejrzć możecie poniżej.

ezf42Xl0.jpg

ZTdek7v2.jpg

Dziękujemy serdecznie za dotrwanie do końca artykułu. Tym słodkim akcentem żegnamy się z Wami, życzymy Królestwu Baridasu wszystkiego co najlepsze, i obyśmy jeszcze długo spotykali się razem na podobnych obchodach.

Pozdrawiam serdecznie.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Andrzej Fryderyk, Teodozjusz Azoramath-Arped.
Serduszka
8 856,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Ivo Hugo, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Thimoteus ik Hohentsolern, Andrzej Fryderyk, Timan Demollari, Julian Fer at Atera, Henryk Wespucci, Roland Heach-Romański, Guedes de Lima, Sorcha Raven, Teodozjusz Azoramath-Arped.
Komentarze
Thimoteus ik Hohentsolern
Dlaczego nie zrobiono obramowania dla Przemówienia Markiza Fryderyka Hohenzollerna? Czy to z powodów amorów do Autorki? :)
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Z powodu zbyt długiego tekstu, który najzwyczajniej nie mieścił się w ograniczeniach maksymalnych obrazka co do wielkości i jego ciężaru, przekraczajacego znacznie dostępny limit.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Bardzo ciekawe przemówienia i całe podsumowanie. Gratuluję prowadzącym :)
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Serdecznie dziękujemy :) mam nadzieję, że przyjemnie się czyta powyższy artykuł :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Wespucci
Ładny torcik. Jadłbym. Artykuł ładny, oprawa graficzna - niczego sobie. Wszystko na swoim miejscu.

Gratuluję jeszcze raz prowadzącym niedzielnym obchodów! Ale to ja byłem jednym z prowadzących... więc sobie też gratuluję! :P
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Gratuluję udanych uroczystości.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
BARIDAS gratuluję! :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak widać były to bardzo udane obchody ;) Gratuluję pomysłu i sprawnej organizacji :D
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.