Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 25.06.2017 r. o 19:06
Pierwsza Klasa: Konie skruszyły Beton
Seria wydawnicza: 29 sezon

n43KAfFo.png

W szóstej kolejce Pierwszej Klasy SLP obejrzeliśmy wyjątkowo jednostronne spotkania. Głównym winowajcą nie okazała się tym razem realioza, a konieczność ogrania młodzieży.


Łokomotiw Bałmustan - RVT Hrabia Ruhnhoff 0-2

To mógł być problematyczny mecz dla Teutończyków, wszak Łokomotiw do tej pory u siebie nie przegrał, a w środę w rozgrywkach Pucharu nie dał szans Piratom z Feru, wygrywając gładko 2-0. Mógł, ale nie był, Telewizorki zagrały jak na lidera przystało. Szybko gola strzelił niezawodny Marcio Aztori, w drugiej połowie swoje trafienie dorzucił Babkiewcz. Brodryjczycy nie byli w stanie odpowiedzieć nawet jednym celnym strzałem i wiele wskazuje na to, że czeka ich długa batalia o utrzymanie. Natomiast Hrabiowie robią swoje, nie oglądając się na innych.


FC. ANGSTREM - Piraci z Feru 4-0


Gorszego momentu na wystawianie rezerw i ogrywanie młodzieży Zbyszko Gustolúpulo nie mogł wybrać. W końcu, po pięciu kolejkach cieniowania, potężna ekipa z Angstremu zaczęła mecz z trenerem na ławce. Błyskawicznie okazało się, że z Piratów nie będzie co zbierać. Nie minęło 10 minut, a było 2-0. Do przerwy gospodarze podwoili jeszcze prowadzenie, a niecodzinnego wyczynu dokonał Eyvindur við Hvanndalsá, który strzelił wszystkie cztery gole i to każdego w inny sposób — rzut wolny, strzał z dystansu, dobitka na pustaka i bomba w długi róg. To był koncert. Kibice nagrodzili napastnika owacją na stojąco, gdy ten schodził z boiska w 76 minucie. Czy FC. ANGSTREM stać jeszcze na dołączenie do wyścigu o awans? Z trenerem na pewno. Piraci po czterech meczach bez zwycięstwa zdają się być skazani na moszczenie sobie bocianiego gniazda w środku tabeli.

x470M8FA.jpg

Cocodrilos de Punta - MKS Sailor Fer 4-0

W zeszłym tygodniu cieszyliśmy się z powrotu kol. Suszka-Chojnackiego, dziś musimy odwołać to przyjęcie. Na imprezę w Puncie zapraszają za to Krokodyle, które długo nie musiały szukać pocieszenia po batach od Rotoru w Pucharze. Wysoka wygrana musi cieszyć podwójnie, bo dała Tropicańczykom pozycje wicelidera, a przecież trener Paviel wyjątkowo często korzysta z usług młodzieży. W Ferze natomiast powrót do smutnej pieśni znanej z początków sezonu.


Beton Eldorat - Margońskie Konie 0-3


Eldorat wydawał się w tym sezonie twierdzą nie do zdobycia. Aż do wczoraj. Trener Owski zdecydował się na wystawienie najgłębszych rezerw, prawdopodobnie oszczędzając siły przed pucharowym starciem w Auterrze, gdzie Sclavińczycy będą bronić niewielkiej zaliczki. Konie nie miały takich dylematów i przyjechały się po Betonie jak, hmm, konie po betonie. W takich sytuacjach zawsze pojawiają się spekulacje, czy skórka była warta wyprawki oraz czy może Beton nie chce wywinąć klasycznego Podleszcza. W Margon zapewne lepsze nastroje, strefa awansu znów tuż-tuż.


ZEobtta5.jpg


WKS Rotor Precelurbańsk - Lotos Trizopolis 2-0

Na koniec mecz drużyn, które znajdują się na przeciwległych końcach osi łaski tow. Wandy. Rotor ewidentnie rozkręca się z meczu na mecz, o czym przekonały się w pucharze Krokodyle. Z kolei gracze Lotosu są wyraźnie podłamani kolejnymi kłodami, które rzucane są im pod nogi. Ciągle w tym sezonie nie wygrali, punktem zwrotnym nie okazał się też remis w środowym meczu z Garbarnią. Rotor zagrał jak na faworyta przystało i spokojnie zgarnął trzy punkty i spokojnie może myśleć o ligowym starciu z Krokodylami. Trizondalczycy powtarzają pod nosem przysłowie "nieszczęścia chodzą setkami" — wczoraj poza trzema punktami stracili też kolejnego zawodnika. Kontuzjowany Hage nie zagra w dwóch następnych spotkaniach.


Na czele tabeli umocnił się klub z Ruhnhoff, na drugie miejsce awansowali Cocodrilos. Wyraźny akces do grona pretendentów zgłosiły tej kolejce Rotor i Konie. Łokomotiw powraca do strefy spadkowej.

7183FzJj.png
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo, Paviel Gustolúpulo, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Henryk Leszczyński.
Serduszka
8 473,00 lt
Ten artykuł lubią: Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Cudzoziemiec, Tomasz Ivo Hugo, Paviel Gustolúpulo, David de Hoenhaim, Henryk Leszczyński, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Gauleiter Kakulski, Michał Michaelus, Albert Felimi-Liderski.
Komentarze
Timan Demollari
Dzisiaj tak na szybko, przepraszam, że relacja nie jest zbyt rozbudowana.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Każda relacja jest na wagę złota!
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Dwanaście punktów przed połówką sezonu cieszy, zwłaszcza że mamy najmłodszy skład w całej lidze. To może być dobry sezon choć awans w tym momencie mógłby nas zabić.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
przecież to epicka relacja, nie odnotowałem pośpiechu.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Cieszy mnie postawa i Hrabiów oraz Koni; eh aby obie drużyny utrzymały miejsca na podium Ligi :) Kurcze fajnie jest poczytać, że mamy takich reprezentantów Enderasji w Lidze.
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Poszły Konie po Betonie ;-)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
:) wspaniała relacja.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Paviel - zaraz się okaże, że nikt nie chce awansować.

@Heniek - pośpiech objawił się w tym, że nie obejrzałem meczów w x11, ale w sumie przy tak mocno gibniętych w jedną stronę wynikach brak bezpośrednich odniesień do wydarzeń boiskowych nie jest może wielką stratą.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Timan jestem wstrząśnięty faktem, że zazwyczaj oglądasz te wszystkie spotkania. szapo ba!
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Piękne sprawozdanie. O niebo lepsze od E-Klapy ;-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.