Manifestacja w Eislar

1y9ODFaS.png

W dniu dzisiejszym ulicami Árnovike przeszedł kilkutysięczny pochód zwolenników uzyskania autonomii przez wyspę Eislar. Manifestujący nieśli złoto niebieskie flagi oraz transparenty nawołujące do walki o autonomię. Organizator marszu, Xavier Rascov wypowiadał się w następujący sposób:

- Wzywam baridajskie władzę na zwrócenie swoich oczu na nas i naszą ziemię. Na Eislar i naród eislarski. Żądamy zwiększenia administracyjnej autonomii oraz uznania naród eislarski jako braterski ale jednak nietożsamy w stosunku do narodu baridajskiego. Chcemy samodzielnej władzy wykonawczej i uznania naszego narodu za równego innym narodom sarmackim.

Całą demonstracje obstawiała miejscowa policja, która na znak zgody z demonstrantami zdjęła hełmy i dołączyła do pochodu mimo agresywnej postawy niektórych z manifestantów.

Radykalniejsza cześć protestujących za nic miała słowa organizatora o braterskich stosunkach narodów. Spłonęły dziesiątki baridajskich flag, padały okrzyki nawołujące do zbrojnego postawienia się okupantowi, którym jest rząd baridajski. Rewolucjoniści dopuścili się również do bezpośredniego ataku na baridajskie jednostki administracyjne. W stronę budynków rządowych poleciały między innymi butelki i race.

- Nie możemy pochwalać bandyckich zachowań, zebraliśmy się tutaj aby pokojowo zachęcić rząd baridajski do rozmów. Nie jesteśmy zwolennikami agresji i nie chcemy doprowadzić do wojny domowej. Nawołuje do zachowania porządku i spokoju.

Na nic zdały się nawoływania Rascova. Został wygwizdany i zwyzywany przez radykałów. Z niepotwierdzonych informacji dowiedzieliśmy się również, że baridajska administracja na Eislar poprosiła KGB o interwencje.
x1Umeabw.jpg
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Thimoteus ik Hohentsolern, Juliette Alatriste.
Serduszka
7 237,00 lt
Ten artykuł lubią: Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Kristian Arped, Cudzoziemiec, Thimoteus ik Hohentsolern, Torkan Ingawaar, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Juliette Alatriste, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Andrzej Fryderyk.
Komentarze
Thimoteus ik Hohentsolern
Tak w ogóle, to zawsze pociągały mnie zimne Klimaty :3

#AutonomiiaDlaEislar
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
A tak ogólnie to o co chodzi ;)
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Zarówno wrota jak i fundusz wsparcia powstań narodowo-wyzwoleńczych w pałacu książęcym w monderyjskiej Hanssii stoją otworem. Zapraszam. :3
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Czyżby Eislar chciało zostać oddzielnym krajem korony? No ciekawe, ale takie rozbicie nie sprzyja aktywności. C: natomiast miastem systemowym Eislar mogłoby zostać i to poprę ;)
Odpowiedz Permalink
Patryk Vindsor
Coś więcej o Eislar? Jakieś informacje, prospekty, foldery? Nie jestem niestety w temacie tych terenów.
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
@Jihymed
Árnovike to miasto, Eislar to wyspa ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
No to niech Arnovike zostanie miastem. Proste x)
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
Czyżby come back? Kochanków mam schować do szafy?
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Moja ulubiona Firanka nadal śnieżnobiała. Jest siła, bigos der Vizirordung muss sein!
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Dreamlandzka interwencja pokojowa na Eislar! Czas na rewanż za Awarę!
Odpowiedz Permalink
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Jul, kochanków? :(
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
Czołgi Sclavinskiie (te do niszczenia betonowców)oraz zwerbowana prze zemnie Armia zostaje Wysłana na Eislar w celu ochrony tamtego ludu przed Baridajskimi tyranami! :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.