Herold, Laurẽt Gedeon I, 14.06.2017 r. o 23:19
"Balonem przez Baridas" - niespodzianki i relacja z trasy
Seria wydawnicza: Almera Party

ju5zB133.png

Drodzy Sarmaci,
Teutończycy,
Sclavińczycy,
Starosarmaci,
Baridajczycy,

oraz Szanowni Goście tej pięknej ziemi!

RVjDeq7J.png
Mija kolejny dzień imprezy balonowej pod hasłem "Balonem przez Baridas", która jest organizowana z okazji XV-lecia Królestwa Baridasu i trwać będzie do 25 czerwca 2017 r.

We wcześniejszym artykule nie wspominałem, że impreza balonowa będzie łatwa i dlatego punktacja ciągle ewaluuje. Co ciekawe cały czas niezdecydowani mogą dołączyć i nadal mieć szansę na wygraną.

W dniach 7-11 czerwca w rejon zgrupowania dotarło 6 ekip startowych oraz balon organizatorów i już 11 czerwca balony ruszyły w dalszą trasę do Cracoffi, a obsady balonów tuż przed startem otrzymały pierwsze pytania konkursowe. Gdy uczestnicy imprezy oderwali się od ziemi w okolicach Zamku Momerie w Gidenie, a później mijali Góry Solskie udało mi się ten moment złapać w kadrze.

7Qy5eLM9.png

Już niedługo przyjdzie czas ruszyć w dalszą podróż na Wyspę Melenę, gdzie w miejscowości Juwena znajduje się kolejny punkt kontrolny Nr 2 , który już niedługo zostanie otwarty.

W Cracoffi czekała nas niespodzianka. Na ulicach miasta można było spotkać JWP Fryderyka von Hohenzollern, który w eskorcie Straży Królewskiej spieszył do siedziby Rady Królestwa z projektem uniwersału o porządku obrad Rady Królestwa.

9eCqATV4.png
foto. Fryderyk von Hohenzollern wraz z eskortą.

Kolejną niespodzianką okazała się tajemnicza postać, która wzbudziła ogromne zainteresowanie oraz plotki. Sami oceńcie kim może być ta tajemnicza i kusząca postać. Jeśli ktoś zna odpowiedź to może podzieli się tą informacją w komentarzach.

BM3Y4l22.png
foto. Tajemnicza postać. Kim ona jest?

Dzisiejszego wieczoru na polach Cracoffi lokalni "baloniarze" oraz obsady balonów i innych miejscowości Baridasu zorganizowali dla uczestników imprezy ognisko przy światłach balonów, które pod wieczór wyglądały bardzo okazale.

Zxlaut20.jpg

Bieżąca kwalifikacja (w kolorach wzrosty i spadki od 12.06):
O2r141BW.png

Niestety gdzieś zniosło balon JWP Bartka Staniszczaka, ale organizatorzy cały czas mają nadzieję, że jego balon wróci na trasę i dalej wspólnie i innymi uczestnikami kontynuował będzie dalszą podróż.

Przypomnę, iż zostały na trasie jeszcze trzy punkty kontrolne, które rozpoczną swoją działalność w stosownym czasie i zlokalizowane są na terenie:

W punktach kontrolnych będą czekały zadania dla chętnych, które będą później premiowane. Odpowiedzi związane z realizacją poszczególnych zadań należy wpisywać w wątku danego punktu kontrolnego.

Wszystkie osoby, które będą chciały wziąć udział w imprezie balonowej zobowiązane są do zgłoszenia swojego w wątku udziału oraz zamieszczenia zdjęcia balonu, którym będą podróżować po wyznaczonej trasie przelotu. Biuro zawodów przez cały czas trwania imprezy będzie czynne.

ZbiqR081.png

Na koniec relacji z imprezy balonowej zostawiłem wywiad, który w dniu dzisiejszym przeprowadziłem przy dobrej kawie, którą zaproponował mój gość, najmłodszy uczestnik imprezy Wierny Obywatel Tymoteusz von Hohenzollern.

Redakcja "Herolda" (Red.): 1. Proszę opowiedzieć jak Pan znalazł się w Księstwie Sarmacji? Gdzie było można nas znaleźć i dlaczego Sarmacja?

Tymoteusz von Hohenzollern (TvH): Szczerze, historia trochę śmieszna. Wystarczyła mała kłótnia z Rodzicami by wyszukać w wujku Google frazę "Jak założyć Własne państwo"[śmiech]. Pierwszym wynikiem był artykuł z Gazety Hasselandzkiej chyba z 2014 roku. Trzecim punktem było napisanie własnej konstytucji a w nawiasie było "Można od kogoś skopiować np. Sarmacji". Z ciekawości znowu poprosiłem wujka Googleujka by pokazał mi czym jest ta Sarmacja. Znalazłem, zastanowiłem się i zarejestrowałem się jako Tymoteusz Wrigley. Oczywiście musiałem zapomnieć hasła do tego pierwszego dlatego prefekt mi jedno zablokował. Wszystko to w tym roku.

Red.: 2. Co WO by chciał zmienić, ulepszyć w naszym kraju?

(TvH): Nie wiem jak odpowiedzieć na te pytanie. Dla mnie w Księstwie nie trzeba nic zmieniać. Jedyne co mi się nie podoba to zmiany w Sejmie. Nikt nie będzie głosował na Młokosa by usiadł w Ławach. Chyba że będą jakieś wybory z "listy nowych".

Red.: 3. Jakie Pan ma plany na swą sarmacką przyszłość?

(TvH): Hm... Planów nie mam w ogóle. Jak coś zrobię to pierw to przemyśle(wcześniej tak nie robiłem). Płynę jak woda, nigdy nie wiem do jakiego portu natrafię [uśmiech]...

Red.: 4. Co skłoniło Pana do wyboru balonu z wizerunkiem Seniora rodu?

(TvH): Ciemna, ale to Najciemniejsza strona mocy. Od dawna wiadomo że miecze Sclavinczyka, Baridajczyka i Teutona mają moc by pokonać każdego wroga rodu. Oczywiście nie kwalifikuje żadnego uczestnika imprezy do wrogów Rodu, ale każdy zły ruch może przebudzić starą, zimną krew Karla von Hohenzollerna zwanego Szalonym.

Red.: 5. Co myśli Pan o lotach w gondoli balonu?

(TvH): Loty balonem są wspaniałe. Nie raz się nimi latało. Moim zdaniem najlepiej jest w jesień kiedy jest nie największy podmuch wiatru. Ziemia wtedy jest cała ze złota. Niestety, rzadko mam czas by latać nimi w jesień.

Dziękuję bardzo. Na tym koniec wywiadu.

Czekajcie na ciąg dalszy. Już wkrótce nastąpi!


Dziennikarz Herolda,
(-) Laurencjusz mar. MaHi at Atera


Ap7HPjqj.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern.
Serduszka
6 383,00 lt
Ten artykuł lubią: Timan Demollari, Jan Grimknur, Fryderyk von Hohenzollern, Thimoteus ik Hohentsolern, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, David de Hoenhaim, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Henryk Wespucci, Yupeng Beijin-Zhao, Julian Fer at Atera, Konrad Jakub Arped-Friedman.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Wywiad wspaniały, Tymek trzymam kciuki ;)
Jeszcze się wybijesz.


Jeżeli chodzi o ta tajemnicza postać? ;D to moze nowa mieszkanka Baridasu?
Chociaż, niepodobna do niej ta postać, pod maską mogła ukryć swoją pięknote ;D (mam tu na myśli Ung Kawową)
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
Cytuję:
(TvH): Nie wiem jak odpowiedzieć na te pytanie. Dla mnie w Księstwie nie trzeba nic zmieniać. Jedyne co mi się nie podoba to zmiany w Sejmie. Nikt nie będzie głosował na Młokosa by usiadł w Ławach. Chyba że będą jakieś wybory z "listy nowych".
Problem jest taki, że — gdy funkcjonowało to rozwiązanie — najczęściej nikt z młodych nie miał ochoty startować w wyborach. :-(
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
@Kri
To oznacza, że młodzi będą musieli czekać aż wkońcu ktoś da im swoje zaufanie. Szkoda :(
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Tak się zastanawiam. Co to za gest pokazać komuś wszystkie palce?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.