Co w trawie piszczy?
Seria wydawnicza: Polityka krajowa

4ey4r4hD.png
vse2fGky.png
Witam serdecznie czytelników i wszystkich Sarmatów. Co jakiś czas będą pojawiać się informacje w skrócie co dzieje się na wszelkich forach Sarmacji. Wszyscy wiemy że real nie raz nie pozwala nam na śledzenie wszystkiego, dlatego liczę że tego typu artykuły pomogą wam wybrać to co was interesuje. Będę się starał opisywać jedynie wydarzenia bez subiektywnego zdania swojej osoby, by obiektywnie przekazywać informacje. Mogę coś ominąć, więc jak ktoś poczuje się ominięty, to zapraszam do kontaktu.


Sejm.

Obecnie w sejmie sporo się dzieje, ponieważ zbliżają się wybory na Marszałka, gdzie zgłosiło się dwóch kandydatów. Hrabia Robert von Thorn oraz Wicehrabia John Rasmusen Obecnie trwa debata z kandydatami, gdzie można zadawać pytania by uzyskać pewność, który kandydat nam odpowiada. Niestety mogę z przykrością powiedzieć, że nie za dużo chętnych do odwiedzenia tego wątku. Możliwe że już wszyscy mają wyrobione opinie i nic nowego się nie dowiedzą, lub też nie interesuje nikogo przyszłość sejmu. Stawiam na to pierwsze.


Także trwa debata nad ustrojem sejmu, gdzie Kanclerz Konrad Friedman przedstawił swoją propozycję zmian. Zmiany mają zagwarantować w dalszej mierze to, by do sejmu nie dostawały się osoby bez doświadczenia, czy nie znającego prawa. Moje spostrzeżenia powiedziałem tam gdzie ich miejsce, czyli w sejmie. Tak samo i tam niestety mało posłów się wypowiada. Większość posłów tylko głosuję bez dodatkowej aktywności w sejmie.


Królestwo Baridasu

Baridas teraz żyje głównie sportem i tam jest teraz najaktywniej, ale czy tylko?
Otóż nie. Postanowiono bowiem uregulować porządek obrad rady Królestwa i z tego powodu w imieniu Narodowej Partii Baridasu przedstawiono projekt Uniwersału który ma uporządkować wyżej wymienione obrady.

Konsulat Sclavinii

Obecnie Sclavinia debatuje nad tym jak zwiększyć aktywność swoich obywateli, mogę tylko Sclavińczyków pocieszyć, że nie tylko oni nad tym debatują. A może wspólna międzypaństwowa inicjatywa? Życzę Sclavińczykom powodzenia i znalezienia tego złotego środka do aktywności. A teraz co dalej?


Ród Von Thorn pokazuje swoją letnią rezydencję mieszkańcom Eldoratu, niejako wywołując zazdrość. Jednak to także zmusza do refleksji czy nam także może się udać będąc znanym i dużym rodem. Mówiąc nas mam na myśli wszystkich mieszkańców konsulatu Sclavinii.


Wicehrabia Guedes de Lima przedstawił projekt uchwały okolicznościowej o przyjaźni Baridajsko-Sclavińskiej. Teraz jest dyskutowana i liczymy na sukces w tej sprawie oraz redakcja życzy sukcesów we współpracy.


Starosarmacja

Życie Starosarmacji także toczy się teraz głównie wokół sportu, bowiem tam są ostatnie wpisy, ale nie tylko. Trwa nadal reaktywacja Tropikany i tworzenie zasad wyboru nowego EL Dictatore. Dalej niestety chyba także Starosarmację przygniotła realioza ale nie myślcie sobie, bowiem Starosarmacja nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.


Królestwo Teutonii

Teutonię także dopadła realioza i trwa debata nad tym jak tu wyleczyć tą chorobę. Jak na razie skończyło się na niczym, ale bądźmy dobrej myśli. Bowiem w nas nadzieja.


Wiem że to nie dużo dzisiaj, jednak z artykułu na artykuł będzie coraz więcej i lepiej. Mam nadzieję że i tematów na forach nam przysporzycie. Powodzenia wszystkim Sarmatii w walce z chorobą realiozy i do zobaczenia w krótce:)
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
6 670,00 lt
Ten artykuł lubią: Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Thimoteus ik Hohentsolern, Henryk Wespucci, Jan via Teutończyk, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, David de Hoenhaim, Yennefer von Witcher, Michaś Elżbieta II, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Thimoteus ik Hohentsolern
O Sclavinii zapomniałeś wspomnieć też o mojej rezydencji stryju(?). Ale artykuł fajny :D można się dużo dowiedzieć.
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Artykuł ma być jedynie informacyjny co dzieje się w różnych wątkach. Nie ma za zadanie omawiać danych problemów w tych że wątkach
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
Trwa nadal reaktywacja Tropikalny
Polecam zwolnić redaktora odpowiedzialnego za korektę :D
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Poprawione:)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Na początku jest Robert bon Thorn ;) też można poprawić
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Chrząszcz w trawie piszczy a co! czy tam inny pasikonik :)
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Takie skróty są fajne dla osób które nie żyją na co dzień Sarmacją i jej polityką. Można przynajmniej być na bieżąco :-)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Bardzo mało, bardzo malutko spraw dotyczących Królestwa Baridasu! Jednak szacunek za aktywność i chęć !
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Tylko ostatnią aktywność opisujemy. Nie opisujemy wątków zaległych z przed kilku dni
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Baridas ma za to szeroką reprezentację w GAP ;-P
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Pam parampam. Pam Pam.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.