Park Stołeczny, Jan via Teutończyk, 10.06.2017 r. o 11:31
GPW - czy to już koniec recesji i początek wzrostów?

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n7e9x264.jpg
W ostatnim czasie wskaźniki naszej sarmackiej Giełdy coraz częściej świecą "na zielono". Najprawdopodobniej to koniec recesji i początek wzrostów. Jeśli rzeczywiście tak będzie to najlepszy czas na zakup akcji, które powinny zacząć w końcu rosnąć!

Ostatnie kilka miesięcy były dla inwestorów trudnym czasem. Gospodarka bowiem wpadła w cykl spadków i recesji. Wydaje się że ceny akcji spadły tak bardzo że doszły do historycznego dołka. Oznaczać to powinno mniej więcej tyle że teraz powinno być już tylko lepiej.

Przyglądając się wskaźnikom gospodarczym można się umocnić w takim właśnie przekonaniu. W ostatnim czasie mogliśmy obserwować najgorszy wskaźnik stanu gospodarki oraz najdroższe ceny. Teraz wskaźnik ten już trochę się poprawił co może oznaczać że jesteśmy na samym dole wycen akcji. Teraz powinno już być tylko lepiej. Wydaje się że gospodarka już niżej upaść nie może. To powinien być początek wzrostów cen akcji.

Jeśli moje przewidywania się sprawdzą i rzeczywiście wychodzimy z dołka, dla inwestorów powinno to oznaczać tylko jedno: to sygnał do zakupu akcji. Akcje są bowiem obecnie na najniższym poziomie czyli są najtańsze. Teraz już powinny zacząć drożeć i tym samym dać zarobić inwestorom.

Jak mówi stara maksyma inwestorów: kupuj tanio - sprzedaj drogo!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
6 748,00 lt
Ten artykuł lubią: Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Henryk Wespucci, Yupeng Beijin-Zhao, Tomasz Ivo Hugo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Wojciech Hergemon, Thimoteus ik Hohentsolern, Rafał Sokołowicz, Mustafa Owski, Timan Demollari, Andrzej Fryderyk, GdL.
Komentarze
Rafał Sokołowicz
Na spadkach też da się zarabiać :)
Odpowiedz Permalink
GdL
Liczę, że tanio kupione akcje UMC wkrótce będą warte X razy więcej. :)
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Jak już kupować akcje to kilku firm, z różnych branż aby zdywersyfikować swój portfel. Trzeba też pamiętać że inwestowanie w akcje wiąże się z dużym ryzykiem! Inwestuj tylko tyle ile możesz stracić!
Odpowiedz Permalink
GdL
To chyba jednak nie jest koniec recesji. Czerwono na GPW.
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Bądźmy dobrej myśli ;-) Wydaje się że to już ostatnie chwile recesji - ta wiecznie trwa nie będzie. Bynajmniej jesteśmy już bliżej końca niż początku :-)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Przede wszystkim cieszę się, że Markiz znowu stworzył artykuł (po niemal 3 latach!), mam nadzieję, że to zwiastuję zwyżkę aktywności pisarskiej w ogóle. Cieszę się też z tematyki artykułu - mam nadzieję i liczę na jeszcze!
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Wasza Książęca Mość, obecnie mam trochę wolnego czasu. Znając życie to pewnie tylko chwilowy powiew wolnego czasu ;-) Z pisaniem u mnie jest dosyć ciężko, umiem pisać tylko o gospodarce i finansach a tego w Sarmacji zbyt dużo nie ma.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Tak to czasem bywa z czasem w mikronacjach ;-) No cóż, to, że ich nie ma, nie znaczy, że nie może Markiz zachęcić do jej stworzenia, opisać podwaliny teoretyczne. A i o giełdzie nigdy za mało artykułów!
Odpowiedz Permalink
Jan via Teutończyk
Książę, w Sarmacji mieliśmy już różne systemy gospodarcze. Po żadnym z nich do dziś nie zostało praktycznie nic prócz pamięci że coś tam kiedyś takiego było. Obecnie wszystko to idzie raczej w kierunku autorskich rozwiązań, każdy idzie w swoją stronę ze swoim pomysłem. Autorzy takich systemów raczej nie potrzebują ani zbytnio nie chcą doradców bo i tak zrobią to po swojemu ;-)
Tak na marginesie to systemy gospodarcze w Sarmacji to taki nasz "Dzień świstaka" ;-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.