Park Stołeczny, Leszek Karakachanow Sr, 08.06.2017 r. o 22:14
I po mudialu - podsumowuje trener MW
Seria wydawnicza: V-Mundial Wandystan '17

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
kibicki.jpg

Zakończył się v-mundial na boiskach Wandystanu. Zakończył się wygraną ludowej drużyny narodowej, po szczęśliwych karnych z Brodrią w Genosse-Wanda-Stadt. Po fecie w stolicy drużyna wsiadła w związkowy dyriżablu i udała się do Lumumbowa, by w towarzystwie Narodowego Artysty MW Jezusa Ipanienko wizytować budowy żużów na terenie przyszłej Krakozji. Przed urlopem jeszcze mają w planie spotkanie z MSZ KD, towarzyszem Radziecką, w celu rozegrania kurtuazyjnej partyjki jeszcze nieustalonego sportu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich obywateli MW, a w szczególności prezesa Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej tow. Michaelusa, mundial odbył się sprawnie, estetycznie i kompletnie. Infrastruktura sportowa i prasowa była, dzięki socjalistycznym metodom pracy w duchu wandyzmu-żenadyzmu, na najwyższym poziomie w trakcie rozgrywek. W imieniu reprezentacji trener Walterycz gorąco dziękował w GWS wszystkim działaczom, sportowcom i obywatelom za szerokofrontowe wsparcie podczas wielkiego, sportowego święta.

Trudno wskazać indywidualne osiągnięcia w drużynie wandejskiej. Królem strzelców został Alban Hodxa, a na czele tabeli najwartościowszych graczy znaleźli się kol. Pupka, Corega i Gemmi. Po średnio spektakularnym raporcie zmian oraz odejściu kol. Silvy, Berishy i Castro na piłkarską emeryturę drużynę czeka rozbudowa - 15 zawodników, w tym 3 u kresu kariery, to nie jest skład na boiska v-świata.

Sportowo większość drużyn pokazało się z jak najlepszej strony i nawet przy niezbyt imponujących składach piłkarze gryźli murawę i zapewniali widzom na trybunach emocjonujące mecze i sporo niespodzianek. Pokazało się sporo młodych zawodników, którzy przez najbliższe sezony będą stanowili o sile piłki mikroświatowej.

W najbliższych dniach trener Walterycz podejmie rozmowy na łonie MUP/LWZPN o reformie rozgrywek. Przy 15 drużynach zarówno dwie grupy ligi mikroświatowej, jak i następny v-mundial stoją pod znakiem zapytania.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Timan Demollari, Paviel Gustolúpulo, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
7 906,00 lt
Ten artykuł lubią: Thimoteus ik Hohentsolern, GdL, Timan Demollari, Yupeng Beijin-Zhao, Michał Michaelus, Juliette Altrimenti, Konrad Jakub Arped-Friedman, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Paviel Gustolúpulo, Tomasz Ivo Hugo, Bartłomiej Czapka, Henryk Wespucci.
Komentarze
Michał Michaelus
Austro-Węgry czynią starania o przyłączenie do MUP. W tym jest nadzieja na utrzymanie parszywej szesnastki.
Odpowiedz Permalink
Leszek Karakachanow Sr
I Andrzej Swarzewski wrócił do reprezentacji, więc nie ma podstaw żeby wyrzucić Bialenię jednak.
Permalink
Michał Michaelus
Korzystając z okazji proszę przedstawicieli sarmackich federacji o aktywniejszy udział w pracach MUP. W szczególności konieczne jest wybranie nowego delegata głównego Sarmackiej Federacji Związków Piłkarskich. Robert von Thorn zrezygnował już prawie miesiąc temu i nie dostałem żadnych informacji o zmianach.
Odpowiedz Permalink