Członkowie rodu von Hohenzollern - Fryderyk mar. von Hohenzollern.

u408N7F0.png


D
rogie Sarmatki, szanowni Sarmaci, jako że w ostatnim czasie intensywnie pracuje nad tym aby przywrócić rodowi von Hohenzollern dawny splendor i blichtr, oraz należną pozycję wśród szlachty i arystokracji Księstwa Sarmacji. Chciałbym wam zaprezentować serię artykułów, ale także podstronę pod nazwą członkowie rodu von Hohenzollern. Opisującą żywot, autobiografię żyjących członków rodziny von Hohenzollern. Rzecz jasna na pierwszy rzut idzie moja skromna osoba. Oprócz swoistej autopromocji siebie samego, jak i rodu, ten artykuł, i tego typu publikacje mają walor edukacyjny. Mianowicie przybliżają ród, moją osobę, jak i w dalszych częściach pozostałych członków rodziny von Hohenzollern mieszkańcom Księstwa Sarmacji - zwłaszcza tym nowym z krótkim stażem. Z drugiej strony w ten sposób promuje również ród do którego należę, a trzeba pamiętać że rody są podstawową jednostką sarmackiej rodziny. Dlatego w mej opinii nie należy się wstydzić rodziny, wręcz przeciwnie powinniśmy ją wynosić na piedestał - i tak też robię. Jednocześnie zachęcam wszystkich zainteresowanych historią rodu von Hohenzollern, do przeglądnięcia starszych artykułów, zajrzenia do instytucji rodu i przeglądnięcia mieszczących się tam opisów, oraz zaznajomienia się z podstronami, które są cały czas w budowie, i są na bieżąco aktualizowane.


CGFi5HR3.jpg

Fryderyk markiz von Hohenzollern

S

armata, Baridajczyk z krwi i kości, z korzeniami austriackimi. Publicysta, animator kultury. Współzałożyciel Sarmackich Horyzontów, kiedyś poczytnego medium sarmackiego. Twórca Inkubatora Myśli Politycznej, niegdyś prężnie rozwijającego się think - thanku. Dziennikarz Herolda, były felietonista Obserwatora sarmackiego.

R
asowy polityk, monarchista, Baridajski nacjonalista nazywany Twórcą Ideii. Współtwórca takich ideologi i doktryn politycznych jak:

C
złonek takich partii jak:


 • Partia Konserwatywna.
 • Front Ludowo Monarchistyczny.
 • Sarmacka Akcja Integralistyczna.
 • Liga Monarchistyczna.
 • Stronnictwo Federalne.
 • Ruchu Sarmackiego Odrodzenie.
 • Akcji Integralistycznej Sarmacji.
 • Obecnie jest członkiem Narodowej Partii Baridasu.

R
ozpoczynał swoją karierę publiczną jak każdy typowy Sarmata. Stawiając pierwsze kroki w samorządach. Tam zdobywał początkowe szlify, pełniąc różne funkcje na szczeblu lokalnym:


P
ełnił również funkcje i urzędy w centrali;


 • Wielokrotny poseł na Sejm Księstwa Sarmacji.
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 • Minister Dziedzictwa Narodowego.

39OF10HT.jpg


W
Księstwie Sarmacji został ochrzczony przydomkiem Kaizer, którym również posługuje się na ircu, oraz discorcie. Markiz północnych rubieży Królestwa Baridasu jest znany jako osoba, przyjazna, chętna do pomocy innym, zwłaszcza młodym stażem mieszkańcom. Uchodzi również za osobę skromną, honorową, prawdomówną i odpowiedzialną. Z raz postawionych przed nim obowiązków, stara się sumiennie wywiązywać. Istnieje jednak druga strona medalu - ta bardziej ciemna strona mocy! Kaizer pomimo wielu pozytywnych cech ma też swoje za uszami. Jest niezwykle kłótliwym człowiekiem, częściej kieruje się dumą niż rozumem, ma nie wyparzoną gębę, raz rzuconej w jego stronę zniewagi nie zapomina, jest rządnym krwi i zemsty arystokratą.

F
ryderyk mar. von Hohenzollern, cierpi na przewlekłą chorobę znaną w polskim mikroświecie jako realiozę. Zapadał na nią w różnych okresach działalności w Księstwie Sarmacji. Do dnia dzisiejszego symptomy, jak i sama realioza nawiedza ciało i duszę Kaizera, w najbardziej nie przewidzianych momentach jego kariery w Księstwie Sarmacji.

T
ajemnicą poliszynela jest że Fryderyk mar. von Hohenzollern jest uzależniony od kokainy z Ciuad de Bravo, uprawianej na plantacjach w Republice Południowego Baridasu. Kolejnym jego nałogiem, jest miłość do wyskokowych i drogich trunków, sprowadzanych z wszystkich zakątków krain Rzeczpospolitej Sarmacji. W szczególności upodobał sobie specjały z Loardii Teutońskiej - winem z tamtejszych winnic raczy się codziennie. Nie pogardzi również starką, i pitnymi miodami sprowadzonymi z Starosarmacji, które zajmują stałe miejsce na ucztach wyprawianych przez markiza. Znany jest również z swoich licznych wojaży miłosnych. Zwłaszcza w okolicach Eldoratu mieszczącego się w Konsulacie Sclavinii. Gdzie uwiódł niejedną karczmarkę, niejedną szlachciankę, nie oszczędził również panienek wywodzących się z arystokratycznych rodów. Przez co nie raz, nie dwa toczył pojedynki z lokalną szlachtą, zazdrosnymi mężami, i adoratorami różnej maści. Dlatego jego ciało szpecą liczne blizny i rany będące jednocześnie świadectwem jego męstwa.

F
ryderyk von Hohenzollern, mimo swych szlacheckich korzeni, musiał wszystko sam osiągnąć przybywając do kraju przodków. Pracował w pocie czoła, przysposabiając obce mu zasady i konwenanse występujące w tamtym okresie w Księstwie Sarmacji. Zakasawszy rękawy, wziął się za pracę na rzecz sarmackiego państwa. Powoli i mozolnie wspinał się po szczeblach społecznej drabiny, zdobywając 25 marca 2012 roku, swój pierwszy tytuł szlachecki - kawalera. Nadany przez wtedy panującego Księcia Sarmacji w osobie JKW Piotra II Grzegorza. Niespełna rok później 31 maja, JKW Piotr II Grzegorz nadaje za zasługi na rzecz Księstwa Sarmacji tytuł- Sławetnego baroneta. W następnych latach Fryderyk von Hohenzollern został wyniesiony do godności barona, oraz zostało mu nadane w władanie lenno Zollern - mające wtedy status baroni. W kolejnych latach zdobywał kolejne wsie lenne, co skutkowało nadanie tytułów wicehrabiego, a następnie hrabiego - jednocześnie wynosząc jego osobę do godności arystokratycznych. Wraz z biegiem czasu został wyniesiony do godności markiza, którą z dumą nosi po dzień dzisiejszy. Wszystko co zdobył i osiągnął w Księstwie Sarmacji, zawdzięcza tylko sobie, swej determinacji w drodze do osiągnięcia wyznaczonych celów, ciężkiej pracy, oraz przyjaznym słowom i radom ludziom dobrej woli.

hkX2J3Xc.png


Z wyrazami szacunku,
pan na Zollern,
(-) Fredrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: GdL, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Serduszka
6 015,00 lt
Ten artykuł lubią: GdL, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Thimoteus ik Hohentsolern, Juliette Altrimenti.
Komentarze
Timan Demollari
Partykułę nie z przymiotnikami piszemy łącznie, podobnie jest w wypadku liczebnika niejeden.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Dziękuje za zwrócenie uwagi, za radę, jak zwykle cenna lekcja za przyszłość :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Świetny artykuł. Czekam na wincej :)
Odpowiedz Permalink
GdL
Treść na wysokim i poziomie i bombowe formatowanie. Piękne.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Błędy błędami, ale bardzo ciekawie sporządzona charakterystyka Seniora Rodu. Jak zawsze świetny tekst!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.