Park Stołeczny, Michał Michaelus, 05.06.2017 r. o 23:23
V-Mundial Wandystan'17 - finał - Wandystan mistrzem, Sarmacja bez medalu
Seria wydawnicza: V-Mundial Wandystan '17

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Niniejszy artykuł jest przedrukiem z wandejskiego wydawnictwa Murawa i Walka

gkmwqyRn.png

Miesiąc zmagań na boiskach Wandystanu dobiegł końca. Znamy już wszystkie końcowe rozstrzygnięcia. Gospodarze V-Mundialu okazali się wyjatkowo niegościnni i obronili trofeum. Na najniższym stopniu podium meldują się Hasselandczycy.

m1AXu011.jpg


Mecz o 3. miejsce

Hasseland - Sarmacja 4:0 (0:0)


W meczu pocieszenia na Stadionie Ofiar Monarchofaszyzmu w Ludwikoburbońsku spotkały się jedenastki Hasselandu i Sarmacji. W pierwszej odsłonie meczu nieznaczną przewagę mieli Sarmaci, jednak żadne gole nie padły. Jednak druga połowa meczu to już popis Hasselandczyków. W 56. po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Jenkins i pokonał bezradnego Collado. Dwadzieścia minut później kolejne dośrodkowanie z kornera na gola zamienił Winther. W 79. minucie było już 3:0. Leandro popędził prawym skrzydłem i dośrodkował w szesnastkę. Tam niepilnowany Lakarra przymierzył głową i golkiper Sarmatów po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. W doliczonym czasie z kontrą wyszedł Hasseland, Ahlin uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam ustalił wynik spotkania na 4:0. Hasseland w przekonującym stylu zdobył brązowe medale.

1HstF21b.jpg


Finał

Wandystan - Brodria 0:0 karne 3:0

Wielki finał na Wandejskim Stadionie Narodowym miał być wielką piłkarską ucztą. Jednak najbardziej zadowoleni mogli być kibice lubujący się w podziwianiu kunsztu taktycznego. Szkoleniowcy obu reprezentacji postawili przede wszystkim na zabezpieczeniu tyłów. W związku z tym akcji bramkowych było niewiele. Za to notes sędziowski co chwila zapełniał się kolejnymi napomnieniami. W całym meczu żółte kartki ujrzało aż siedmiu piłkarzy. Pierwsza i druga połowa spotkania nie przyniosły bramek. Sędzia zarządził zatem dodatkowe pół godziny gry. Dla Brodrii była to już trzecia dogrywka w imprezie. Doświadczenie z poprzednich spotkań przydało się drużynie z Nordaty, bowiem gospodarze nie byli w stanie zagrozić bramce Bragancy. Ale Brodria także nie stworzyła sobie żadnej klarownej okazji. Zatem o losach mistrzostwa miały zdecydować jedenastki. Serię rzutów karnych zaczęła Brodria. Laranja podszedł do piłki, ale uderzył nad poprzeczkę. Chwilę potem Pupka przymierzył pewnie po ziemi tuż przy słupku. Drugą serię jedenastek rozpoczął Trofimov, ale podobnie jak poprzednik uderzył ponad bramką. Corega nie miał problemów z celnością, wyczekał golkipera Brodrii i uderzył pewnie w odsłoniętą stronę bramki. Trzecią serię karnych otworzył Pliutau, ale podobnie jak koledzy z reprezentacji miał problemy z celnością i posłał futbolówkę obok słupka. Zatem już na koniec trzeciej serii Szpachleda stanął przed szansą zakończenia finału. Uderzył pewnie pod poprzeczkę i drugie z rzędu mistrzostwo dla Wandystanu stało się faktem. Triumf tym cenniejszy, że odniesiony na własnym terenie.

emryvWgV.png
Serduszka
12 321,00 lt
Ten artykuł lubią: Yupeng Beijin-Zhao, John Rasmusen, Roland Heach-Romański, Konrad Jakub Arped-Friedman, Ignacy Urban de Ruth, Król Patryk I Labacki, Cudzoziemiec, Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo, Timan Demollari, Fryderyk von Hohenzollern, GdL, Paviel Gustolúpulo, Juliette Altrimenti, Michaś Elżbieta II.
Komentarze
Rafał Sokołowicz
Wydrukowali finał, złodzieje :)
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Ale lipa, artykuł w SLP, nie w PS. Nie można więc przyporządkować do kategorii V-Mundialu.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Ups, to nie tu miało być publikowane.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Szcziszczat Szczandystan! Takiej dominacji to v-świat nie widział.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Zawsze można napisać do NIA, żeby przenieśli artykuł. Jest za to jakaś opłata, ale niezbyt duża i spokojnie z tantiem za jeden artykuł można ją opłacić.

Sugeruję poprosić NIA na FC, wtedy zarchiwizuję artykuł w stosownej serii wydawniczej.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Ha, nawet sprawdziłem i okazuje się, że jest taniej niż myślałem.

"Opłata za przeniesienie artykułu na inną instytucję (od sztuki) wynosi 950 lt od artykułu"

Tutaj link gdzie to można zrobić.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Przeniesiono
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
No cóż Gratulacje zwycięzcom, kawał dobrej trenerskiej roboty :)
Co by nie mówić same mistrzostwa, były pełne niespodzianek i ciekawych meczy.
Permalink
GdL
No cóż - gratulacje dla Wandystanu. Następnym razem całe podium dla Sarmacji! :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Gratulacje przede wszystkich dla Wandystanu oczywiście!
Trudny bój, ale i pewnie zwycięstwo po takim smaczniejsze.

Gratulacje także dla pozostałej Trójki, że doszły do półfinałów oraz finału i walki o 3. miejsce.

P.S.
To kiedy następny Mundial? ;-)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Następny Mundial w wypada w listopadzie. Tylko organizatora brak.
Odpowiedz Permalink